Když se řekne "western s Gary Cooperem", většině z nás se asi vybaví film V pravé poledne. Muž ze Západu, který vznikl o dvanáct let dřív, je jiný. Není tak působivý, ale je podstatně rozvernější. Není v něm sice nouze o dramatické momenty (závěrečná přestřelka mi přišla hodně působivá), ale ty pohodovější (cigaretka při pasení dobytka) jednoznačně převažují. Je to moc příjemný film, už kvůli té jedinečné atmosféře a skvělému Cooperovi by neměl zapadnout.(19.6.2014)

Nebylo to špatné. Na jednu stranu jde o hodně tradiční western s černobílým zpracováním i vyzněním. Máme tu konflikt zlých dobytkářů s hodnými farmáři, pistolníka z prérie, krásnou dívku a navíc celkem slabou výpravu a minimum nějaké akce. Na druhou stranu Gary Cooper se pro role ve westernech narodil a hodně netradiční je "záporák" Roy Bean, který není úplně špatný, jen stojí na špatné straně. A velice zajímavé je i přátelství hrdiny s "padouchem". A scéna požáru je opravdu působivá.(30.6.2016)

Film, kde je všechno. Kůň svědčící u soudu, oběšení mrtvoly, chlap zabitej pod kopytama koní a whiskey se tu leje po půllitrech. Pak tak samozřejmě dopadají rána, když se Cole probudí se soudcem Royem Beanem v posteli, kterej ještě k tomu všemu strašeně chrápe. Nedovedu si představit jak šílenou měly kocovinu, ale asi dost. Film táhne Gary Cooper.(31.1.2014)

Gary Cooper je obviněn samozvaným hrdelním soudcem Roy Beanem z krádeže koně. Náhodou se mu podaří uniknout popravě, postupně se přidává na stranu farmářů tyranizovaných starousedlými dobytkáři v čele se soudcem Beanem a později si s ním vyřídí účty... Moc pěkná černobílá kamera, jinak na dnešní poměry jde o dost jednoduchý western. Jedinou zvláštní linkou je údajně historicky doložené zbožňování herečky Lily Langtry soudcem Beanem, po které dokonce pojmenoval svůj saloon. Trailer k filmu Člověk ze Západu (Westerner; režie William Wyler): http://www.tcm.com/mediaroom/video/116163/Westerner-The-Original-Trailer-.html Nezaměnit s westernem MUŽ ZE ZÁPADU / ČLOVĚK ZE ZÁPADU ( MAN OF THE WEST / 1958 ), režie: Anthony Mann, v hlavní roli opět Gary Cooper... Podobné téma jinak zpracovává i pozdější western Život a doba soudce Roy Beana (1972) s Paulem Newmanem.(14.8.2012)

Gary Cooper měl charismatu na rozdávání a tak i díky němu stojí tento western za pozornost. V dobrém světle se však předvádějí i ostatní herci. Neubránil jsem se srovnávání Roye Beana v podání Paula Newmana, avšak ono tyto dva snímky až tak porovnávat nejde, neboť zde není středobodem snímku soudce Bean, ale Cole Harden, z jehož pozice sledujeme děj. Některé scény zde neměly chybu, např. úvodní soud s Hardenem, romantická scéna s nůžkami a kadeřemi Lilian Bond, hořící pole nebo závěr na vystoupení Lily Langtry. Příjemné 4*.(5.1.2015)

• - Roy Beam (Walter Brennan) je ve filmu zabit v přestřelce, při tom ve skutečnosti zemřel v roce 1903 přirozenou smrtí ve své posteli. (Mol)