Peklo ve městě

Peklo v meste

Drama / Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2001, 90 min

• otík

Při sledování tohoto filmu se mi otvírala kudla v kapse. Nevadí, že jde o klasické béčko, ale vadí mi totální stupiditost, s jakou všichni hrdinové jednají. Hasiči bez masek a kyslíkových bomb, debilní děcko hrající si se zapáleným papírovým letadélkem, zdravotní sestřička neuvažující o tom, že ji oheň může zabít, atd. Další nesnesitelné scény jsou typu záporák i kladný hrdina umře v první polovině filmu, hasiči jen pořvávají a nezachraňují a kupa dalších. Co v tomto filmu dělal Michael Dudikoff, to je mi záhadou, ale pod hasičským pláštěm asi není vidět jeho poněkud větší bříško. No děs a bída, škoda, že při zachraňování nezařvalo více lidí a hlavně hasičů, bylo by to aspoň veselejší.(2.2.2008)

• Palisander

(Pozor, spoilery) Najskôr o bombastickom teroristovi, ktorý zhorí dva metre od jazera, pretože namiesto skoku do vody sa radšej začne váľať po tráve. Potom o úžasnom americkom faganovi, ktorý sa baví hádzaním horiaceho lietadielka do vlastnej postele. Cool! A nakoniec o vymakaných požiarnikoch, ktorí vytopia celé mesto a nič neuhasia. To sa len tak nevidí :-).(8.10.2012)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +poslední film Michaela Dudikoffa -herci tady nemají co hrát, jsou tu pořád dokola omílaná filmová klišé/// Máte rádi filmová klišé? Já ne. Ale ještě horší je to vidět ve špatném filmu. To je pak totiž docela peklo. Nejsem hasič, záchranář ani hrdina, ale i tak poznám, že tady je něco špatně (uživatel otík to vystihl přesně) a v tomto filmu bych se nechtěl objevit./// Celkem 22%///(28.1.2009)

• MickeyStuma

Jim Wynorski a katastrofický snímek ještě bez CGI efektů. Nesmyslný scénář nemající v dění hlavu ani patu by se v takovémto ražení možná více hodil ke komiksu jak k filmu. Začátek samozřejmě začíná Jimem velice oblíbenou akční automobilovou honičkou, kde se Ice-T jako policajt a nepochopitelně bez vysvětlení John Bradley jako hasič společně ženou za padouchem mající kolem pasu výbušniny, který se snažil dostat do trafostanice, či co to bylo. A jako vždy byly použity záběry ze zcela jiného filmu. Scéna nemající s námětem a vůbec příběhem jako takovým nic společného. Následují akční titulky s ohněm v pozadí a už se rozjíždí námět tohoto snímku, kde jsou vlastně dvě dějové linky. Jedna z místa požáru a druhá z pohotovosti. Hlášek je tu více než dost, ale divák si je musí přebrat sám a posoudit, jestli se jim zasměje. Technické vizuální efekty zcela odpovídají nízkému rozpočtu. Snímek je celkově hrozný až běda, ale na druhou stranu, televize alespoň v pozdních hodinách má co vysílat.(16.6.2018)

• 902 10

notne provareny koncept s mizernymi triky, prumernymi hereckymi vykony a nechtene vtipnym ceskym dabingem, ktery je nicmene jeste koukatelny bez vaznejsi ujmy na zdravi. perlickou je ucast legendarniho michaela dudikoffa, ktery je bohuzel stale charismaticky asi jako bedna od naradi. hasici a notoricti pyromani si muzou pricist hvezdicku k dobru.(1.2.2008)

• - Film se natáčel v Pittsburghu v Pannsylvánii a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)