Peklo ve městě

Peklo v meste

Drama / Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2001, 90 min

• Tolf

Ten začiatok s naháňačkou s policajnými autami, ako nemal kam ujsť a nakoniec s autom vycúval na nejaké nižšie položené parkovisko a pokračoval ďalej mi spočiatku prišiel ako presná kópia z filmu s Bruceom Willisom Na dostrel, ale možno že som si pritom len zdriemol a snívalo sa mi :-)(5.1.2009)

• otík

Při sledování tohoto filmu se mi otvírala kudla v kapse. Nevadí, že jde o klasické béčko, ale vadí mi totální stupiditost, s jakou všichni hrdinové jednají. Hasiči bez masek a kyslíkových bomb, debilní děcko hrající si se zapáleným papírovým letadélkem, zdravotní sestřička neuvažující o tom, že ji oheň může zabít, atd. Další nesnesitelné scény jsou typu záporák i kladný hrdina umře v první polovině filmu, hasiči jen pořvávají a nezachraňují a kupa dalších. Co v tomto filmu dělal Michael Dudikoff, to je mi záhadou, ale pod hasičským pláštěm asi není vidět jeho poněkud větší bříško. No děs a bída, škoda, že při zachraňování nezařvalo více lidí a hlavně hasičů, bylo by to aspoň veselejší.(2.2.2008)

• Wacoslav1

Tentokrat Wynoraka trochu podhotnotim protoze tady mi dojem ze sviznyho zetka s Acreho hudbickou kazi hlavne Dudikoffista kterej je ve svych poslednich filmech z vyjimkou hurikanu vylozene na pest a taky fakt ze tyhle katastroficky zetka moc nemusim kdyz uz tak radsi akci takze sorry Jime ale tentokrat jenom za dve(15.12.2011)

• haffen

Tak tento film je ťažký fail. Horiaci záporák je na pol metra od veľkej vodnej plochy, ale tak jasné, radšej sa bude snažiť uhasiť tak, že len poskakuje a váľa sa. Aby sa náhodou nenamočil. Decko si púšťa po izbe horiace lietadielko, kedy po jeho dopade vzbĺkne miestnosť ako by tam padla bomba s napalmom. Škúľavá sestrička to tiež kvalitne zabíja. Hasiči - komici, tomu tiež dávajú riadne zabrať. Nehasia (niektorí by aj, ale nevedia sa ani trafiť do ohňa, niektorí proste len kecajú a riešia debiliny), nemajú masky, len pobehujú, rozdávajú si medzi sebou funkcie... No a potom to, aby to evokovalo, že sa rýchlo šíri oheň proste len pustia tvorci filmu fast forward rýchlosť a už to ide. To je skutočne silný matroš. Akčný katastrofický film? Nieee... to je komédia. A tá sa začína ako zahlási jeden technik, že sa spustil "poplašný alarm". Tí odvšadiaľ padajúci ľudia mi pripomenuli film Magnolia. Len tam pršali žaby. Najväčší počet horiacích ľudí na meter štvorcový (to už vnímam ako uchyláctvo). Ale aspoň že je to plné hlášok. "Ako to vyzerá s tým hasičom?" "Ošetrili sme rany, je stabilizovaný, do rána ale nevydrží." No a to oživovanie. Len doktor s defibrilatorom ktorý do umierajúceho tlačí elektriku. Žiadny kyslík, adrenalín, resuscitácia, pobehujúce sestry. Nič. Polka filmu o nejakom pôrode ženskej. Upravenej... nespotenej... dementi. A potom to oblievanie ľudí vodou čo šli do ulíc z nemocnice (hláška tetušky škúľavej keď ju oblievali "jeee, to lechtá, to se mi líbi"). WTF??? :D Nech je ako chce... filmu dávam 10% aspoň za to, že som sa na tejto monštróznej intergalaktickej debiline dobre zasmial. Istým zvráteným spôsobom je to must have.(22.8.2013)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +poslední film Michaela Dudikoffa -herci tady nemají co hrát, jsou tu pořád dokola omílaná filmová klišé/// Máte rádi filmová klišé? Já ne. Ale ještě horší je to vidět ve špatném filmu. To je pak totiž docela peklo. Nejsem hasič, záchranář ani hrdina, ale i tak poznám, že tady je něco špatně (uživatel otík to vystihl přesně) a v tomto filmu bych se nechtěl objevit./// Celkem 22%///(28.1.2009)

• - Film se natáčel v Pittsburghu v Pannsylvánii a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)