Obchoďák smrti

• Česko Obchodní dům hrůzy (více)
Trailer

Protector je název nového robota pro ochranu obchodního centra. Konstruktér vytvoří tři prototypy, které mají za úkol ochránit centrum před krádežemi a zneškodnit případné zloděje bez poškození zdraví a života. Problém je ale v tom, že když se zavřou bezpečností vrata obchodního domu, Protectory začnou pronásledovat skupinu lidí, která v objektu zůstala. A bohužel nejsou ani zdaleka tak neškodní, jak se zpočátku zdálo. (IFA Music)

Trailer

darkrobyk

Variace na Robocopa a Terminátora v klasickém osmdesátkovém looku se nese v duchu: my, nebo oni. První necelá polovina je zahřívací kolo, dialogy o ničem a čekání na večírek, kde dojde i na obnažené zbrojní pasy, ale více ne (neviděl jsem ovšem prodlouženou verzi...). Ve zbývající části pak nastává honička, kdy místo maniaka vraždí roboti. Nevím, pořád jsem měl pocit, že vyřadit je z provozu by nemělo být tak těžké. Na druhou stranu oceňuji solidní kameru, střih a nepolevující tempo, jakmile se akce rozjede. Průměrnému gore kraluje často citovaná scéna s rozstřelenou hlavou, byť od dob Scanners se nejedná o nic nového. Divák si může tipovat, v jakém pořadí jednotlivé postavy zařvou a zda nakonec zvítězí blbá blondýna, či nikoliv. Hudba otřesná, ale k filmům té doby odpovídající... ()

Bloody13

Roboti, a obzvlášť ti vraždící, byli tehdá v kurzu, tak chtěl svojí troškou do mlýna přispět i sám Wynorski - samozřejmě s grácií sobě vlastní. A tak tu máme hned trojici pásových plecháčů, kterým se to v obvodech trošku porouchá a v nákupáku po zavíračce začnou kydlit nadrženou mládež. No a protože Jim asi neměl ve svojí kategorii konkurenci, dovolil si tu svoje pozdější trademarky: třeba hezký holky, jejich ještě hezčí kozy a nadhled, jemuž by záviděl i mistr Ed Wood. Laserové paprsky se tu odrážejí od zrcadla a holky mají lepší mušku než chlapi. Třeba. Kromě jedné ustřelené palice ale dojde i na hady a pavouky (yeeaaah), kultovního béčkaře Dicka Millera a bodycount se zastaví na čísle 8. Pro těch 76 minut slušná braková zábava, pokud se tedy neberete moc vážně. ()

SeBig

Přemýšlel jsem jestli dát 2 nebo 3 ale tohle si fakt ty tři hvězdy nezaslouží. Je to nehorázný béčko ale to mě nijak nevadilo já béčka rád ale ty roboti vubec nenaháněli hrůzu to spíš ty pavouci co se tam na minutu objevily a jinak jsem asi koukal na sestřihanou verzi páč jsem to měl jen na hodinu a šestnáct minut. Jediný co mě na filmu uchvátilo byla explose hlavy, béčkový herec Dick Miller a že na konci byl najednou den. Thank you, have a nice day. ()

George Stobbart

Číslo 5 žije a jeblo mu v plechovici, takže zaKILLuje každého, koho nájde v obchoďáku po záverečnej. Kurva, to boli časy! Teenageri ešte zvládali párty bez toho, aby sa osvecovali obrími displejmi, Barbara Crampton ukazovala kozy a Jim Wynorski točil ZÁBAVNÉ béčka, ktoré nevyzerali ako lacné porno. Tie časy sú bohužiaľ už nenávratne preč, ale tie filmy (nám) tu našťastie ostali. ()

MM_Ramone

Firma Secure-tronics vyvinula prelomový bezpečnostný systém na ochranu objektov. Robotické jednotky Protector 101 sa majú postarať o zneškodnenie a zadržanie prípadných narušiteľov a zlodejov. Tri tieto moderné roboty sú umiestnené vo veľkom obchodnom dome, aby zabezpečili jeho ostrahu. Zdá sa to byť výhodné a spoľahlivé riešenie. Keď však elektrický skrat poškodí riadiaci počítač z robotov sa stanú nebezpečné zabijácke stroje. Nákupné centrum sa vďaka ich vražednému vyčínaniu zmení na "Obchoďák smrti". ** ()

• Ve filmu je několikrát vidět reklama na snímek Lost Empire (1985). (Terva)
  • Film byl nejdříve pojmenovám Killbots, až později přejmenován na Chopping Mall. (Terva)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká scéna s jedním z robotů. (fisus)