Obchodní dům hrůzy

Chopping Mall

Kto z koho

Akční / Horor / Sci-Fi / Komedie

USA, 1986, 95 min

Napadlo vás někdy, jak by to vypadalo, kdyby se Číslo 5 po zásahu bleskem nestal živým, ale zbláznil se a zmagořil? Tak přesně tohle napadlo Jima Wynorského a natočil o tom film. Klasickou osmdesátkovou levnou a jednoduchou sci-fi horrorovou řežbu plnou koziček, prdelek, rozstřelených hlav, holek házejících molotovovy koktejly a vraždících robotů metajících laserové paprsky. Prostě něco sice tupého a brakového ale naprosto a zcela účinného. Na tomhle jsem vyrůstal, to se mi jednoduše nemůže nelíbit.(11.3.2016)

Pár cákanců krve, nějaká ta rozbitá výloha a spousta praštěných dialogů. Roboti určení k ochraně vybavení obchodu zešílí a začnou vraždit zaměstnance. Vzhled robotů na rok 1986 nevypadá zle, ale ke konci jsou ty nekonečné pohledy (na ty roboty) dosti únavné a otravné. Typické herecké obsazení opět vystihuje nízký rozpočet a svou debilitou snižuje kvalitu - už tak průměrného filmu. Nějaké to gore ani nestojí za řeč. Jediný povedený kousek v této problematice bude asi ta ustřelená hlava. Chopping Mall bych zařadil mezi slabší průměr.(17.1.2011)

Docela povedený sci-fi horor u kterého jsem se skoro vůbec nenudil, což se mi stává jen málokdy. Roboti sice vypadali směšně - stejně jako nelogické chování některých postav (viz jejich pózy při laserových paprscích) atd., ale jinak efekty docela ujdou. Nejvíc asi musím samozřejmě pochválit výběr hereček.(7.12.2010)

• Terva

Společnost UWCA uvádí na trh nový bezpečnostní systém pro ochranu obchodních domů, bank, a dalších objektů. Vyrobí tři prototypy robotů Protector schopných zneškodnit případné zloděje nebo vetřelce bez poškození zdraví nebo života. Roboti komunikují se zaměstnanci a reagují na jejich čipové karty........ Chtěl jsem dát nejdříve tři hvězdy, ale nakonec to spadlo na dvě ** Roboti jsou totiž v některých záběrech velice směšný a trikově nezvládnutý. Asi nejzajímavější byla hudba : Chuck Cirino.(3.6.2011)

• MM_Ramone

Firma Secure-tronics vyvinula prelomový bezpečnostný systém na ochranu objektov. Robotické jednotky Protector 101 sa majú postarať o zneškodnenie a zadržanie prípadných narušiteľov a zlodejov. Tri tieto moderné roboty sú umiestnené vo veľkom obchodnom dome, aby zabezpečili jeho ostrahu. Zdá sa to byť výhodné a spoľahlivé riešenie. Keď však elektrický skrat poškodí riadiaci počítač z robotov sa stanú nebezpečné zabijácke stroje. Nákupné centrum sa vďaka ich vražednému vyčínaniu zmení na "Obchoďák smrti". **(21.4.2017)

• - Horor, který Allison (Kelli Maroney) a Ferdy (Tony O'Dell) sledují v nábytkářském obchodě, je Attack of the Crab Monsters (1957). (Terva)

• - Malé came role si ve filmu zahráli Mary Woronov, Paul Bartel a Dick Miller. (Terva)

• - Jim Wynorski si chcel na vlastnej koži vyskúšať prácu kaskadérov, a tak sa nechal vyhodiť z druhého poschodia supermarketu, pričom si zlomil rebro. Nikomu zo štábu sa však o tejto nehode počas natáčania nezmienil. (beso74)