Epizody(6)

Těsně před Štědrým dnem nevysvětlitelně zmizí pětitýdenní Lucas ze svého domova. Jeho matka, Jenni (Josefin Asplund), si nemůže vzpomenout, co se stalo, když se ráno probudila. Zkušená policistka Alice (Eva Melander) se snaží najít pravdu a v příbězích rodičů začíná nacházet první nejasnosti. (Trajektt)

warrenur

Obe tvorkyne, reziserka a i scenaristka velmi citlivo podavaju najma pohlad zenskych serialovych postav na bolestnu udalost zmiznutia dietata. Napriek mojmu ciastocne spravnemu predpokladu uz v uvodnych dvoch epizodach, kto je hybatelom/-lkou, som bol v zavere milo prekvapeny, ze som predsa len "neprekukol" vsetko. Serial rozhodne nie je pre kazdu, zvlast citlivu, divacku, ci divaka. Mimoriadne depresivny serial, vacsinou v tme, mraze a vetre. Casto ma matka svojim vyrazom a pohladom az frustrovala. :) Posledna cast je asi najlepsia a dovtedajsi vas dojem takmer urcite vytiahne. Odporucam. 80% ()

*CARNIFEX*

Ako píše užívateľ "čoko-king", depresívna sociálno psychologická dráma s kriminálnym podfarbením, určite nie naopak, že by v samotnom deji prevyšoval žáner krimi. Čo sa týka vyvolaných dojmov, Ja osobne som to až tak neprežíval (až na úplný záver), ale to má tiež svoje osobité dôvody. Ostatných divákov, ktorých vtiahne dej, to ale môže solídne prefackať od reality. Až na systém, ktorý pracuje v škandinávskych krajinách ďaleko prísnejšie, je totiž všetko totožné s tou našou krajinou, akurát že o tom neviete, lebo sa s týmito problémami nestretávate. ()

Warhorr

Rozhodně nečekejte klasický severský krimi jak jste zvyknuti. Z drtivé části se jedná o sociální drama. Sledujeme úpadek, bídu a zmar švédské rodiny, které, aby toho nebylo málo, se náhle ztratí jejich novorozenec. Dále tu máme vyhořelý život starostlivé zdravotní sestry a práci detektivky, jenž se stará o svého chorého manžela a musí se potýkat s úskalími ve své práci. Podezřelý tu je úplně každý. Seriál je chvílema opravdu nepříjemný, drsný a bohužel i reálný, kdy víme, že takových případů se děje na světě x tisíc a pro někoho je každodenním chlebem. Moment, kdy si matka udělá doma mejdan je absolutní vrchol. To máte chuť vyhodit televizi z okna. Zoufalý otec se snaží a dělá co může, ale co když už prostě nemůžete a nevíte jak dal ? Zoufalé chvíle, zoufalé činy. Na jedné straně obrovská starostlivost, na straně druhé naprostý nezájem a neschopnost. Hodnotil bych i více, ale prostě tu klasickou krimi část jsem tu postrádal. První tři díly jsou čistokrevné drama s flashbacky, druhá půle už je zajímavější s dobrým napětím a nějakým tím vyšetřováním. Sneengle je napěchován dekadencí od začátku až po samotný konec - drogy a alkohol, nouze o práci, špatná výchova, útěk z domova, brzké těhotenství, podvod, despotismus. Nic hezkýho a příjemnýho nečekejte. Je to krutý a hodně smutný. Matky by se měly rozmyslet zda sledovat či nikoliv. ()

Tipko

Seriál poskytuje divákovi viac pohľadov na materstvo, výchovu detí a rodinné, či iné vzťahy (napr. pracovné). Celkovo podáva smutný pohľad na vnútorný aj vonkajší marazmus Švédskej spoločnosti. Plus vidím v mladej Emme, nechajúc si svoje bábätko, čiastočne v zdrav. sestre, zachraňujúcej deti, či v tvrdej kritike na policajtku a jej kolegu, ktorý sa jednu noc spolu vyspali. Mínus vidím v negatívnej úlohe hlavnej hrdinky, ktorá odmietla malého syna a nebola schopná vychovávať deti. Iste sa stávajú aj takéto bolestné prípady. No bolo by fajn točiť aj filmy s pozitívnym posolstvom o kráse materstva, tradičnej rodiny a normálnej výchove detí. Možno by to motivovalo ženy a  mužov trochu zmeniť svoj liberálny postoj k životu a k rodinným hodnotám. ()

Taškář

Konec série byl naprosto vše vysvětlující. Jablko nepadá daleko od stromu. Šťastná a veselá děvčátka, lepící na svoje krásné tváře flitry. Když je problém, tak se odsune za dveře, nebo se vypne zvuk a je klid. Je třeba se v tichu vyspat a něco pěkného namalovat. Dokonalá hrůza lidských charakterů. Vždyť oni za to nemohou. Narodili se tak :-) Jako třeba hitler, putin a podobní. ()