Demolice

Demolition High

Akční

USA, 1996, 84 min

Prostě Wynorski. U něj neradno myslet, jen se dívat. A tohle je ještě z těch lepších kousků. V podstatě ultralevný akční ekvivalent 50 odstínů šedi, stejně jednoduchý, prostinký až tupý příběh, kterak středoškolský student, hraný pětadvacetiletým hercem, vyjebe s bandou teroristů, kteří obsadí jeho školu. A protože jsme u Wynorského, teroristky i agentky FBI vypadají, jako by právě vystoupily z plakátů z mužských šaten. Prostě prdel, která vám buď sedne proto, že je přesně taková, jakou ji očekáváte, nebo ji odzíváte. U mě, naštěstí, platilo to první.(12.5.2016)

Myslel jsem si, že Bruce Willis v Nakatomi byl příklad nejodvážnější hrdiny-drsňáka se skvělými hláškami. To jsem ale ještě neviděl Demolition High s Corey Haimem. Corey trochu přibral (hrál sedmnáctiletého ve svých 25) a přebral štafetu po Willisovi. Film je plný skvělých hlášek a nesmyslných akcí do takové míry, že mě fakt pobavil. Melissa Brasselle je kus. Nejlepší scéna: ve školní a keramické dílně, a i ten výbuch modelu školy byl povedenej. Hlavním mottem filmu je, že aby americká střední škola mohla úspěšně čelit teroristům, musí se snažit získat alespoň jednoho ozbrojeného žáka, gaunera z Bronxu, vtipného mazaného drsňáka. Ponaučení: Pero je silnější zbraň než meč.(18.11.2012)

Jim Winorski a jeho variace na Smrtonosnou past. Rozdíl je však v prostředí a v hlavní postavě. Teroristé přepadnou školu, studenty si vezmou jako rukojmí a jediný kdo s nimi dokáže bojovat je nový student Lenny Slater (Corey Haim), který vyrůstal v Bronxu, kde získal jisté zkušenosti. Snaží se, ale k Bruce Willisovi má přeci jen hodně daleko. Co se týče akčních scén, Winorski udělal svoji práci přesně tak, jak umí nejlépe. Všichni neustále hláškují a značně přehrávají. Dialogy jsou velmi kýčovité, ale na druhou stranu zábavné. A tak lze hodnotit celý tento snímek. Akční, zábavný a neskutečně blbý.(29.7.2014)

Sebectvo, egoizmus človeka zabíja... Obetavosť, altruizmus robí z neho hrdinu... Film by bol krajší, keby si dal viac pozor na reálnosť situácií: študenti sa dosť nahlas rozprávajú za rohom a teroristi ich nepočujú; bojové pohyby hlavného hrdinu sú rýchlejšie ako vystrelenie namierenej strelnej zbrane teroristu.(14.6.2007)

Tak jsem se úspěšně doklopýtal k jubilejnímu komentáři z číslem 1500. No a nebyl bych to já abych si nevybral nějakou pořádnou trash šílenost. tohle je jedna z mých oblíbených Wynorštin a nedám na ní dopustit. Jasně teroristi působí jako banda největších amatérů. Vesměs všichni tu přehrávají jak o život (hlavně Melissa Brassele) ale co vám budu povídat je to prča jako hrom. Prostě typickej Wynorskiho film. No závěrečnej fajt a likvidace hlavního záporáka už je kapku uhozená, ale prominu to. Pořádnej kopec srandy.75%(1.6.2014)

• - V jednej z prvých scén filmu sa dvaja študenti bavia o tom, že tréner Wynorski mal pomer s jednou zo študentiek. Režisérom filmu je mimochodom Jim Wynorski. (beso74)