La Longue Guerre

(TV film)
  • Francie La Longue Guerre : Iran - Israël - USA (více)

Tvorcovia tohto filmu sa snažia priblížiť pozadie a priebeh dlhoročného izraelsko-iránskeho konfliktu. Cielené vraždy, bombové útoky, neidentifikované vojenské útoky, to všetko napĺňa priestor Blízkeho východu už po desaťročia. Táto tajná a miestami skrytá vojna medzi Iránom a Izraelom má neustále potenciál veľkej otvorenej regionálnej i svetovej vojny... dôjde k nej? (RTVS)

subic

Tohle je dokument pro všechny "odborníky" na konflikt v Izraeli. A jak říká politoložka Irena Kalhousová, je to exportovaná revoluce z Iránu. Ano ta revoluce už z roku 1978/79, která probudila Ší'ity/ší'itský islám v Libanonu, kde následně vznikl Hizbaláh. Zároveň je důležité pochopit nenávist Iránu vůči USA a Izraeli, byť to byli původně spojenci, ale právě jen do íránské revoluce. ()

*CARNIFEX*

Opäť, zas a znova, tá po (ne)šťastí bažiaca Americká administratíva. Koľko zla musia ešte napáchať, aby ľudia pochopili, že tu o demokraciu a s tým spojenú slobodu rozhodne nejde .. ()

Real Tom Hardy

Kľudne hodné aj 4/5 hviezd, pretože tie archívne zábery sú počas dvoch rýchlo odsypaných hodín kvalitou & informatívnosťou iná liga. Keďže však mi no hablo français a automaticky generované titulky na YT sú horšie jak prekladač od Google v rokoch 2011-2013, krajšie hodnotiť nemôžem, i keď chcem. ()