VOD (1)

Nejnovější televizní soutěž "Honba za pokladem" přilákala na malý opuštěný ostrov skupinu dobrodruhů s jediným cílem - za každou cenu získat hlavní odměnu 10 milionů dolarů. Televizní štáb sleduje dnem i nocí jejich pokus o přežití v divoké džungli i za cenu ohrožení životů ostatních soutěžících. Atraktivní soutěž se mění v boj silnějších proti slabším. Vidina zbohatnutí dává všem zapomenout na blížící se nebezpečí. Nad celou oblastí řádí ničivý hurikán a příroda si sama vybírá nejkrutější daň. (oficiální text distributora)

peetriss odpad!

Již jméno Jima Wynorského v titulcích napovědělo mnoho, že tento film nebude žádným mistrovským dílem. Úvodní explozivní scéna ve mně vyvolala pocit, že už jsem ji někde někdy viděl, a pak jsem si vzpomněl - dokonalá kopie Posledního akčního hrdiny! Pak se najednou ocitneme kdesi na ostrově v přiblblé televizní reality show, najednou přiletí zlobiví hoši v maskáčích s Dudikoffem v čele a co čert nechtěl, ještě do toho všeho přijde hurikán následovaný vlnou tsunami, která působí tak věrohodně jako znak mercedesu na Š120. Prostě ve zkratce hodně zoufalý, hloupý, nudný, špatný a z jiných filmů kradoucí počin. ()

Haymar odpad!

Prvním velkou "fackou zčistajasna" byla už úvodní scénka, kterou do detailu obšlehli z Posledního akčního hrdiny. A nemluvíme zde jen tak o nějaké obyčejné vykrádačce, štáb si dal opravdu záležet a nevynechal jedinou maličkost - včetně stejných kompozic, záběrů kamer i pozadí. Všichni zúčastnění měli dokonce i stejná auta, stejné oblečení, stejné zbraně, dělali stejné věci a padouši dokonce i umírali stejnou smrtí (nejsem si jist, ale myslím, že bylo použito i pár skutečných záběrů z Last action hero - co na to McTiernan?! Tohle už je na žalobu!)! Jediný rozdíl byl v tom, že v Caddilacu seděl místo Arnieho - Treat Williams a nehrálo nám k tomu Big gun od AC/DC... "Ale co, dobrá recese!" řekl jsem si po tom šíleném úvodu (v domnění, že se celý film ponese v podobném duchu)! Bohužel - jméno Wynorski, objevivší se hned poté v úvodních titulcích, bylo dostatečně silným varovných signálem! O to víc, když celý ansábl doplnil další král Déčkařů - Dudikoff v hlavní (záporné!!!) roli. Nebudu lhát, že jsem to vydržel, ani jsem se o to nesnažil. Pár minut Dudikoffa a Williamsova absolutního (NE)herectví a Wynorskiho (NE)režie by umořilo i zvlášť otrlého filmového masochistu. Kdyby se to alespoň nebralo tak strašně vážně, klidně bych i tu 1-2* přihodil, ale takhle nemůžu jinak (a skutečnost, že jsem z toho vlastně neviděl dohromady víc jak 20minut, je irelevantní)... Rest in Peace! ()

POciSEM

Prvnich 20 minut totalne vykradenej Posledni akcni hrdina a to prosim komplet. Treat Williams nosi dokonce uplne stejny hadry jako Arnie. Uz zacatek se tak zvrhne v absurdni parodii. Po dalsich 20ti minutach prichazi dalsi nasup. Komplet ukradena scena s vysadkem z Predatora a co me nejvic rozsekalo ze v jednom zaberu je Arnoldovi videt krasne do ksichtu a tak by mel bejt urcite uveden v titulcich. Pan Wynorski se to ani nesnazi zamaskovat a vubec si nebral servitky. Tak to mame 40 minut za sebou,rekl si urcite a ted je na case vytasit svoje napady. Pobihani po tropickym ostrove se kupodivu netocilo v lese za domem pana rezisera ale kdesy v parku na predmesti a divim se ze tam do zaberu nevpadl nejakej nahodnej kolemjdouci co v tu dobu zrovinka pospichal do prace. Krasne vybetonovany chodniky v neprostupny dzungly ostrova jsou tak jednim z nejdrsnejsich uletu tohodle snimku. Jako dalsi masakr musim zminit scenku kde asi 10 minut honi extremne vycvicene komando zlosynu hlavni hrdiny okolo jednoho dosti kosateho kere s obcasnym premistenim kamery aby to nevypadalo az tak moc okate. Pak samozrejme Wynorskimu trochu povoli uzda a vykrada dalsi film,jenom si porad nemuzu vybavit kde sem to videl. A korunu tomu nasazuje scena kdy je na pomoc hrdinum vyslano namorni komando na ktery se pak uz jaksi zapomnelo a do konce uz se nedozvime co se s nimi stalo. Normalne tento druh filmu posilam do odpadu ale nejak sem chtel vedet jestli do tohodle maximalne autorske prava porusujiciho bijaku prijde jeste nejakej zarez. Neprisel. Misto nej prisla obrovska tsunami a splachla celej stab krome Jima Wynorskiho takze muze zbesile tocit dal. Konec filmu a titulky ()

Gimli

Pitomoučký film to bezpochyby je, legrační je např. scéna, kde parta vojáků střílí po partě hrdinů svými granátomety a jednou granát vybuchne zničující silou napalmu, podruhé jako bouchací kulička. Sem tam se nějaká zajímavá scéna najde, ovšem herecké výkony a scénář jsou na úrovni amerických seriálů boháčích. Za zmínku snad stojí, že Michael Dudikoff je tentokrát na straně těch špatných. ()

Davered

Z tomboly vzajemne nesouvisejicich nametu vytahli tvurci nejen film katastroficky a "eliminacni" a la Predator/The Most Dangerous Game, ale zaroven i satiru na moderni fenomen reality show a TV obecne. Prave tento aspekt zveda toto uvedomele hloupe becko o stupinek vys. Vysledek je pres nespocetna klise a absenci logiky prevazne prekvapive zabavny. ()