poster

Skřítci

 • USA

  Ghoulies IV

Komedie / Horor / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1994, 84 min

Režie:

Jim Wynorski

Scénář:

Mark Sevi

Kamera:

J.E. Bash

Hudba:

Chuck Cirino

Producenti:

Gary Schmoeller

Střih:

Richard Gentner

Scénografie:

Jeannie M. Lomma

Kostýmy:

Dennis McCarthy
(další profese)
 • kaylin
  **

  „Ghoulies IV“ jsou klasickým plodem levné filmařiny, která cílí na to, že se někdo najde, kdo tahle béčka bude chtít vidět. A já myslím, že se najde. Osobně mě to až tak strašně neurazilo a sem tam jsem se docela i pobavil. Svůj základní cíl to podle mě splnilo, že je to nekvalitní film už je asi tak nějak jasné od začátku. Jako naprostý odpad bych to ale rozhodně nehodnotil.(2.4.2015)

 • Caelos
  *

  Podívejte se na plakát filmu výše. Jsou na něm dva skřítci. Ti, když jsou na obrazovce, tak je film vtipný. A teď se podívejte co je za nimi, vidíte tmu? Tak to je zbytek filmu. Navíc v tom běhá ženská v koženém oblečku, která utekla z německého porna pochybné kvality (měla být zabiják, ale vzhledem k její postavě bych věřil zabijáka raději kačeru Donaldovi). A ona dvojice o které se zmiňuji v úvodu tohoto velmi přínosného komentáře vypadá jako ze Strážců vesmíru, z těch prvních, kde byla ta čarodějnice na měsíci (protože jsem pak zahlídl v televizi na pro psychický vývoj dětí velmi přínosném kanále Jetix nějakou jinou verzi kde běhali po lese a byla to spíš legrace, vůbec to nebylo brutální).(26.2.2011)

 • Paldiny
  **

  Vynecháme Ghoulies mohla to byť neškodná kriminálka s ľahkým mysterióznym nádychom. Ale nie, niekto si povedal, že by bolo fajn tieto potvorky ešte raz oživiť a aby to nebolo tak okaté do role vyšetrovateľa obsadiť okultistu z prvých Ghoulies. A popravde, keď sa nemotajú tie potvorky v zábere príbeh celkom funguje aj o krátkej minutáži. Zápletka z tých šuflíkových čo nik nechce natočiť pozerateľná, rovnako zaujme jedna slušná prestrelka, dva - tri pästné súboje a namakaná jazda bez bŕzd. S policajtom sa tiež nenudíte, má pomerne pestré ženské známosti, nábeh k alkoholizmu a vtipný slovník. Škoda len skĺbenia so značkou, ktorú pochoval tretí diel. Ak si niekto nájde čas a poškrtá trápne momenty do výslednej epizódy o 45 minútach dám symbolické tri, takto si táto podivná zmeska krimi, komédie a hororu viac než dve nezaslúži.(9.10.2016)

 • Mol
  **

  Nuda. Když jsou na scéně skřítci, tak je to jak pro malé děti a když jsou na scéně ostatní lidé, tak se film tváří skoro jako Cobra se Stallonem. Navíc se film jmenuje skřítci a ti v tomto filmu jsou jen okrajově a nemají tam žádnou významnou roli. Fakt jsem se u toho spíš nudil. Zachraňovali to jen scény s Alexandrou a jejím koženým oblečkem.(31.12.2010)

 • SOLOM.
  **

  Ghoulies sice nepatří mezi moje nejoblíbenější hororové série, ale předchozí tři díly mě dokázali alespoň rozesmát svým humorným pojetím. I proto jsem očekával, že i poslední díl se ponese na podobné vlně, jenže to by jej nesměl mít na svědomí režisér Jim Wynorski. Tenhle chlapík sice natočil několik zajímavých filmů, ale většina jeho kousků se pohybuje pod hranicí průměru a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ba co víc si klidně dovolím tvrdit, že tento díl je nejhorší z celé série. Především mě na tom všem nejvíc štvalo to, že se Ghoulies ( o které tu mělo jít především) objeví jen ve vzpomínkových pasážích, kterých tu bylo jako šafránu. Místo nich tu hrají prim dva liliputáni, jejichž masky sice byly celkem pěkné a vykouzlí i několik povedených hlášek, ale už to prostě nebylo ono. Ony bizarní masky pekelných tvorů z předešlých dílů byly prostě lepší a hlavně zábavnější. To byl ovšem jen první kámen úrazu. Kvalita scénáře šla rovněž rapidně dolů a o hereckých výkonech se už nebudu bavit raději vůbec. Sice se tu objevil hrdina z prvního dílu, přestárlý Peter Liapis, ale zbytek to byla jedna velká katastrofa. Stacie Randall v latexovém oblečku byla sice sexy, ale to bylo tak všechno. Jim Wynorski totálně pohřbil tuto sérii! 30%(30.1.2016)

 • - Peter Liapis si zopakoval postavu Jonathana Gravesa, akú stvárnil už v prvom diely Ghoulies (1985). (Paldiny)

 • - Ve filmu jsou poprvé v celé sérii místo loutek Ghoulies použiti herci menšího vzrůstu. (Terva)