Lily Is Here

silentname

"They say there´s two days for addicts. We all like to talk about sobriety and throw out our little key chains and all that stuff, but the more important day is the day we go all in.". Nie som ten, kto na začiatku svojich komentov dáva citácie z filmov, ale v tomto prípade urobím výnimku, lebo "Lily Is Here" si toto celkom slušne zasluhuje. Myslím si, že práve tá veta vystihuje asi všetko čo chcel tento film povedať a mohol by som ju nazvať "mementom" filmu. Je vidno, že Duncan sa snaží vrátiť svoj život do správnych koľají. No vnútorne ešte akosi nespracoval skutočné dôvody toho, prečo reálne jeho vlak v prvom rade vykoľajil. A vnútorne to pochopí asi v tom najlepšom možnom momente. Tento film ma v mnohých momentoch emocionálne rozsekal. Možno toho bolo trošku moc a možno to iným bude vadiť, no mne to skôr ukazuje jednu podstatnú vec. Každý z nás môže v určitom bode zlyhať. Alebo bude môcť za chybu a zlyhanie niekoho druhého. Vzťah medzi Duncanom a jeho sestrou Jessie je skvele zachytený. Ona tu vždy pre neho bola a robila maximum, aby mu mohla pomôcť. No niekedy snaha zachrániť druhých môže ublížiť nám samotným. Najmä ak už sama žije s človekom, ktorý má problém (aj keď nie s heroínom ale alkoholom). Ich rodičia sú skvelí. Najmä na mame je vidno, že má na syna ťažké srdce a nikdy mu nezabudne to pripomenúť, až kým nepríde moment kedy si sama uvedomí, že tým len zatĺka do plota viac a viac klincov. A potom sú tu decká. A pravdupovediac som mal pocit, že tomu všetkému verili rovnako ako tí dospelí. Je tu veľké množstvo silných momentov, ktoré ma dostali, takže to už nebudem viac rozoberať. Jediné čo ma na filme mrzelo je fakt, že niektoré postavy mali veľmi malý priestor. Ako Byron, Tonya alebo jej nový nápadník Jared. Možno film potreboval ešte trošku viac času, aby niektoré veci fungovali, ale aj tak musím povedať, zasiahlo ma to. Hodnotenie: A- ()