Yeezy Season 2 Film

Krátkometrážní / Dokumentární
USA, 2015, 19 min

Real Tom Hardy

"THIS DOCUMENTATION HAS NO SOUND" -------- Pravá tvár módy a jej priemyslu bola rozhodne predmetom mnohých filmov a dokumentov, najmä teda po stránke modeliek a toho, "čo musia podstúpiť" (úvodzovky v tomto prípade veľmi trefné), no a taktiež výrobných podmienok v rôznych, prevažne ázijských továrňach. Avšak po stránke tvorby a kreatívneho procesu mám za to, že veľa toho nie je. Mimo Septembrového vydania Vogue a Anne Wintour, ktoré som tiež objavil len vďaka YS2 filmu, si ani na nič iné nespomínam. A preto vždy obraciam svoju pozornosť na Yeezy Season 2 Film, ktorý zobrazuje autentickú tvár procesu tvorby kolekcie od jej ranných fáz až po finále v podobe prehliadky na móle, ale tak jemne a neskutočne implicitne, až je ťažké vidieť to. Zábery sú skladané dokopy silne umeleckým spôsobom (v pravom zmysle slova, nie tie dnešné wannabe "umelecké" sračky) a celý film tak pôsobí jedinečne a neobyčajne ako nič iné. Darmo som strávil celý mesiac na reddite a hľadal/pýtal sa o ďalšie takéto diela, no bez úspechu. Vidieť YS2F opäť po šiestych rokoch bol rovnako veľký zážitok ako aj po prvýkrát. Potrebujem takéhoto viac. A stroj času. A pozrieť si Meryl Streep v Diabol nosí Pradu. Idem na to. --- (x / x) (x) (∞2015/2016) (26.3.2021) (1.3.2022) ()

• Natáčanie prebiehalo na rôznych miestach, predovšetkým však v Paríži a New York City. (Real Tom Hardy)