Dvaja dôstojníci elitného tímu Rangers sa vracajú z nepriateľského územia so zajatým nebezpečným teroristom. Jedného z nich však ťažko zrania a druhý sa musí rozhodnúť, či pomôže kamarátovi alebo splní úlohu. Dvaja nerozluční priatelia sa zrazu ocitnú v situácii, že bojujú jeden proti druhému! (oficiální text distributora)

woody odpad!

Tak tohle bylo obzvláště něco. Wynorski si neláme hlavu s autorskými právy a naprosto klidně do filmu střihne scény z úplně jiných kasaštyků... Ano, je běžné, že pokud céčková produkce nemá na výbušninu, vetkne tam nějaký ten třísekundový výbuch třeba z Komanda... Wynorski na to jde jinak a úplně normálně do filmu dává několikaminutové sekvence. Takhle se stane, že celé explozivní finále Elitní jednotky není nic jiného než kompletní konec Invasion U.S.A. Jen místo Chucka Norrise tam dá prostřih na hlavní hrdiny v kanceláři. A to není vše, poté co hlavní padouch uteče, naskočí do linkového autobusu a... tušíte správně, následuje celá sekvence autobusové honičky ze Schwarzennegrova Rudého horka, s občasnými prostřihy na hlavního hrdinu za volantem... A to se nezmiňuji o scénách z Delta Force, Námořní pěchoty a Tajemného zla ... Doposud jsem věřil, že něco takového je možné jen v Turecku, ale je zjevné, že jde i ve Státech... ()

MickeyStuma

Jim Wynorski a další jeho ultra levný akční snímek z céčkových vod. Komiksový scénář komiksově natočený, avšak plný chyb, patosu a nelogičností. A jak už to tak bývá i zde jsou použity filmové záběry z jiných snímků. Na konci je například autobusová honička a znalci jistojistě poznají, že se jedná o záběry z akční klasiky s Arnoldem Schwarzeneggerem ‘Rudé horko’. Ale na druhou stranu, proč ne? Když je scénář napsaný tak, že se tyto záběry hodí, proč toho nevyužít. Zase nějaký ten dolar ušetřen. Ano, snímek je naprosto bez logiky, ale jako odpočinkový nenáročný akční film, u kterého se nemusí přemýšlet, jen tak pro letní pohodu třeba někde v kempu, je naprosto vhodný. Pro autokina ani nemluvě. ()

Wacoslav1

Vsechno jde kdyz se chce a co nenatocime to vykrademe ja sem proste chorobnej Wynorskiho fanousek a navic zastavam nazor ze nez neco natocit strasnym digitalnim efektem jak to delaji treba v Asylum tak je lepsi vybrakovat to odjinud kde to aspon dobre vypada a ps sem asi naivni ale ja ty zabery kdysi nepoznal a rikal jsem si sakra na becko to jsou dobry efekty.. no tak nic na tomhle filmu je puvodnich tak 30 minut ale mozna prave za to ze ma odvahu nekdo vubec natocit neco takoveho ze sveho standartniho hodnoceni proste neuhnu ()

Real Tom Hardy

Bolo mi asi 11, keď som prehľadával rodinnú filmovú kolekciu VHS kaziet za účelom objaviť nejaké nahé prsia, čo sa nakoniec aj podarilo vďaka žumpe menom Neviditeľný útočník. Z tých dvojičiek sa ale filmovo moc nenaješ, takže potom eventuálne aj tak musíš ďalej pátrať po nových klenotoch. Medzi bombami ako vojak Ryan, Kobra či Jánošík ale tiež svietil veľký nápis Elitná jednotka, čo ako malému chalanovi bude určite veľmi imponovať. Najmä berúc do úvahy, že nemá potuchy, čo Jim Wynorski vlastne spáchal. Natočil 99-minútový akčný film bez toho, aby sám natočil akúkoľvek akčnú scénu x) Produkčne veľmi umne vybrakoval knižnicu štúdií a do svojej novinky nasúkal akčné sekvencie z, či už známych, alebo kultových snímok 80. rokov, primárne Delta Force, Invázia do USA, Červená horúčava, Tajomné zlo a Námorná pechota. Kontinuita celého filmu je tým pádom úplne mŕtva a že dokopy celý počin nedáva moc zmysel mi bolo akosi jasné už aj ako jedenásťročnému. A presne vďaka čomu tu máme film z roku 2000, z ktorého je ale od prvej do poslednej sekundy cítiť 1985. Detto platí aj pre hudobnú zložku bratov Wurstových. Oceniť sa tu nedá prakticky nič. Kamenné výrazy väčšiny ansámblu, neznesiteľné dialógy, absurdné explózie, dementné konania postáv. Pozitívne vnímam akurát tak len nosnú kostru celej zápletky, ktorá byť lepšie spracovaná, mohla solídne tiahnuť, plus obsadenie Melissy Brasselle, Reneho Riveru a Glenna Plummera, ktorého žeriem od čias zhliadnutia South Central. Tak za čo teda vlastne tú hviezdu? Za "guráž" si vôbec dovoliť natočiť takýto film a bez hanby si "ukradnúť" polovicu stopáže. Cením... "I'm still alive, you bitches!" (x) (∞ 2000s) (11.10.2017) (15.1.2023) ()

TERRORDROME odpad!

Tragický akčák ktorý v sebe spája tie najhoršie prvky céčkových filmov, predovšetkým teda veľké množstvo tupých žbleptov bez mozgu čo sa vydávajú za seriózne dialógy a akčné sekvencie pohodlne vylúpené z iných filmov. A že ich tu je priam chorobné množstvo, vrátane záverečnej hromadnej prestrelky americkej armády s bolševikmi z Invasion U.S.A a taktiež naháňačka autobusov z Červenej Horúčavy. Wynorski svoj povestný talent notorického sračkára jednoducho nezaprie a rokmi ho zdá sa ešte zveľaďuje. Hlavný hrdina mi bol nejaký povedomý, až som zistil že ho poznám z Policajnej Akadémie kde prudil ako Lassardov synovec. Potom tu boli dvaja černosi, jeden zlý a druhý dobrý, ale keďže som to sledoval iba jedným okom tak som si myslel že je to ten istý. Čo už, stupído omýlo, na tom aj tak hovno záleží. Každopádne ak to pozerá človek ktorý vykradnuté scény nepozná, môže sa naivne domnievať že to zas taká úplná bieda nie je. Ale je!!! ()