Život amerického městečka naruší hrůzná série brutálních vražd. Šerif Tanner se pustí do vyšetřování a je rozhodnutý pachatele dopadnout za každou cenu. Pátrání vede k tajnému vědeckému výzkumu, a šokovaný policajt zjistí, že člověk a doposud lovec, se stal kořistí. Někdo přivedl k životu dávno vyhynulé dravé ještěry, a hádejte, kdo je hlavním chodem na jejich jídelním lístku? Celou pravdu zná jenom vědec doktor Hyde, ale právě on je na straně ještěrů! (oficiální text distributora)

T2 odpad!

Nepozeral som to celé, to by som fakt asi nezvládol ale to čo som vydržal vzhliadnuť mi absolútne stačilo, tak otrepane odfláknuté ani nie béčko ale rovno céčko som už dávno nevidel a k tomu sa snaží ešte kopírovať niektoré scénky z filmu Votrelci(1986) a to už bolelo a moc. Fakt sila natočiť niečo takéto tupé! /0%/ ()

JohnnyD

Chucka Norrisa teraz velebí každý druhý debil, čo nemá ani poňatia o filme, ale pritom mnohým unika ten pravý KING. Eric Roberts! To je BOH. Prejde okolo zakrvaveného auta s drsným výrazom tváre, prstom počas chôdze zotrie trochu krvi, ovonia ju a povie "je to 5 hodín staré" - ja ho žeriem! Navyše vo filme máme jednu pornoherečku v scéne, akú ste ešte v (neporno) filme nevideli. 7-8 minútová real time súlož bez akéhokoľvek hudobného podmazu, striedajúca tri pohľady. A mimochodom vidieť všetko ;). Ale aj tak na všetkom sú najlepší dinosauri. Tí gumení dinosauri. Žiadne počítačové efekty, poctivé stop motion! Zoberte si už úvodnú scénu, minútu od začiatku už partu teenagerov napadne raptor. Gumený raptor. Trhá črevá, kopa krvi. A všetko to zakončí otrasným stop motion zavíjaním na zapadajúce slnko. Tak nevierohodné stop motion som dlho nevidel. To aj Sindibád z 50tych rokoch mal lepšie efekty. Na tento film sa nemožno hnevať :). Je tak milo stupídny. Dinosaurov nám ukazujú jedna radosť, vraždí sa, je tu krv a drsní chlapi zo Special Forces! Všetko, čo má mať dobrý film. Vrátane depresívneho záveru, ktorý som nepochopil, ale pochopil som, že má byť depresívny. Jedna škoda, že v druhej tretine filmu tempo trošku viazne, ale aj tak je to kvalitná béčková zábava. Jim and Eric forever! ()

Mi Nü-Chai

Je to hloupé, veskrze špatné a zbytečné. Ale má to několik opravdu okouzlujících momentů, o praštěně debilních a nechtěně velmi zábavných dialozích ani nemluvě. Ovšem tu "erotickou" nestříhanou a odporně dlouhou scénu si mohli odpustit. ()

dr.horrible odpad!

Aj cez béčkové obsadenie mám tentokrát vážne pochybnosti, či sa tento film dá vôbec ešte radiť do nejakej kategórie. Ak je Boll céčkar, čo je Wynorski? A čo mala preboha znamenať tá desaťminútová erotická scéna?? ()

hladass

Tak mi přijde, že většina lidí, co viděla Ještěry snad nemá smysl pro humor... Naprosto úžasné béčko s Ericem Robertsem (teda alespoň první polovina, když se film přesune na základnu, je to už nuda), jednou dlouhou (a naprosto zbytečnou) erotickou scénou a kupou útoků gumových dinosaurů (kteří byli přímo ukradeni z Carnosaura)... Já se první polovinu neskutečně bavil, Jim je prostě frajer... ()

topr harley

Celkem slušné horrorové béčko. Scény s dinosaury jsou sice ukradené z jiného filmu ale to nijak nevadí. Jim Winorski zase přišel s něčím co se k němu skvěle hodí. Pokud někdo vyhledává takovéhle filmy, tak se má na co těšit. Rozhodně nečekejte dobré efekty, herce nebo jakoukoli logiku. Jediné co mi vadilo byla asi deseti minutová sexuální scéna, tak ale něco tam dát museli :-). Jednoduše je to klasické béčko s dinosaury, které má pobavit. Nic vážného nebo seriózního se od toho očekávat nedá. ()

Jordan odpad!

človeku netreba veľa, aby natočil film. Stačí prekutrať všetky skrinky, detskú izbu svojho syna a nájsť niekoľko dinosaurov, niekoľko hračkárenských pušiek, jeden bager na diaľkové ovládanie a jednu helikoptéru, poprosiť Erica Robertsa, ten to má rád a potom si to natočiť. A je to! Samozrejme, ešte to treba postrihať, ale to je detail, to dám postrihať kamošovi. Aj tak niet peňazí na strihača a techniku, všetko sa minulo na ten záverečný výbuch (zábavná pyrotechnika je čoraz drahšia). Ten môj kamarát (mimochodom hral jedného z vojakov) je vyučený kaderník. Ostrihal aj Corbina Bernsena (však vyzerá mladšie), tak prečo by nepostrihal aj film? Film je na svete! Má kvalitný názov . vraj "Raptor", ťaží z narastajúcej popularity hororov, neblednúcej popularity Jurského parku a štýlovej obľúbenosti béčkvých filmov, lenže je to bahno, pozerať sa to dá len vďaka niektorým "hláškam" (ktoré sa snažia kopírovať drsné, béčkové splattery - spomínal som vám už, že scenár sme napísali s kamošom veterinárom keď sme boli na jednej vianočnej párty?) a nechcene vtipným scénam. Ed Wood by sa potešil, že má svojich nasledovateľov aj v súčasnosti a že zďaleka nehynie jeho odkaz ľudstvu - aj sračka natočená na kameru sa dá označiť za film. ()

Campbell

Tak tohle je ovšem nepochopený dobrý film, nevím co Cormana napadlo recyklovat sérii Carnosaur všechny možný scény hodit do nového filmu. Ano, scény s dinosaurama se skládají jenom ze scén z Carnosaura. Snad ani jedna scéna nebyla natočená nanovo. Takže jedině herci hrály a dalších 60% stopáže je z jiných filmů. Je to tak trochu smutné, protože jsem čekal taky něco nového. Bernsen se moc neukáže a Roberts hraje hůř než obvykle. Nejlepší ale bylo že jak to bylo sestavený z jiných filmů tak raptoři pucovaly někoho úplně jinýho než na toho na koho zaútočily. Sranda to byla. ()

AGAMENON

JIm Wynorski režíroval, Roger Corman produkoval a hlavní roli hrál Eric Roberts, co na to říct víc? Ode mne jenom to, JIme já tě fakt žeru! ()

SOLOM.

Diváci obrnění hroší kůží a milovníci céčkového braku jistě dokáží ocenit i tento filmeček Jima Wynorskiho, přestože on si to popravdě ani moc nezaslouží. Ale záleží na vkusu každého z vás. Já už jsem na podobné paskvily zvyklý, takže mě u nich opravdu máloco překvapí, ale co taky očekávat od těchto nízkorozpočtových kousků. No a jelikož mám zřejmě tajné sklony k sadomasochismu, stejně se k nim budu stále vždy rád vracet. Člověk se u nich alespoň sem tam pobaví a hlavně nestačí zírat nad fantasmagorií a drzostí některých režisérů/scénáristů. V tomto případě jde o to, že si prostě (nebo spíš sprostě) vypůjčili velké množství scén s třídílné série Carnosaurus – což asi mnozí neznalí vůbec nepostřehnou (pokud si to dopředu nezjistili někde na internetu), nebo jako já nejsou fandy této brakové série. A já mám Carnosaury docela rád (hlavně tedy první díl). No a právě z něj a třetí dílu je v tomto filmu použito nejvíce scén. Vlastně snad všechny, ve kterých se objevili nějací ti gumoví dinosauři. Scéna se slepicemi je vlastně zrod prvního Carnosaura. Nepříliš zdařilé efekty a vzhled dinosaurů (občas moc gumoví, jindy byl použit nějaký ten „maňásek“ na ruce) zřejmě odsoudí většina lidí, ale zas u toho byla docela prdel, trocha toho gore a celkem slušná dávka krve. Tyto scény jsou následně propojeny novými, v nichž figurují zdejší postavy a snaží se (sice dost nevěrohodně) plnit účel, pro který byly stvořeny. Ani v nich nechybí trocha té akce a rádoby drsných dialogů, ale na celkové kvalitě tomu rozhodně nepřidalo. 30% ()

curunir

Nerád to hovorím, ale okrem čo možno najkvalitnejšieho filmárskeho remesla si občas veľmi rád pozriem aj tieto brakové filmy aby sa náhodou nestalo, že by som umelecky nejak ,,prezrel". Nerád však hovorím i to, že oproti iným žánrovo podobným filmom sú Jaštery až neuveriteľne amatérsky a fušersky odvedený. Odhliadnuc od mizernej réžie , roztomilého spracovania raptorov, množstva filmových chýb a faktu, že čo herečka to čistokrvná ku*va, tomuto filmu chýba akýkoľvek nadhľad, čo je jeho najväčším kameňom úrazu. Ak by sa tak striktne netváril (záver ako keby sa jednalo o skutočný príbeh) a snažil sa byť zábavnejším mohol byť omnoho lepším. Inak na daný žáner veľmi obstojnú hudbu zložil slávny James Horner a veľmi by ma zaujímalo aké ponuky vtedy dostával, že sa podujal na tento čin. Ešte k tej slávnej scéne, ktorá to tam trocha oživila. Tá slečna (vo filme Lola, dcéra Erica Robertsa) je pornoherečka Lorissa McComas (inak všetky tri hlavné ženské predstaviteľky sú z rovnakej brandže). Faktom je, že tá scéna je až príšerne dlhá a už v polovici začne nudiť - obránil by som ju však tvrdením: kto by si pred smrťou ešte rád naposledy nezašukal? Zrekapituloval by som to teda, ako tu často býva zvykom. Film otrasný, ale 1* za pekné kozy (i keď neboli jej). ()

jondzavid odpad!

Ok mám rád béčkové stupídnosti. Sledujem ich najmä preto, aby som sa pobavil, ako sú nepodarené. A na tomto som sa fakt dobre zasmial. Eric Roberts ( mizerný ako vždy) a zopár asibývalýchpornoherečiek utekajú pred raptormi, ktorí sú maketoví ako zo 70 rokov. Jim Wynorski je kráľ béčka a vrcholom tohto filmu je jedna erotická scéna to tu teda ešte nebolo - béčkový hororový brak pre video trh má 7 minutovú erotickú scénu, áno 7 minútovú - čo by nevadilo, ale celá je nasnímaná z jednoho uhla - teda 7 minút je vidno to isté - to po 3 minúte som pozeral na suseda, ktorý mi túto pecku doniesol či sa nezasekla kazeta a pretočil si to abych zistil koľko to trvá. Sila! A to radšej nekomentujem tie črevká. ()

Akumulátor

Jedná se o prakticky stejný film jako je Carnosaurus z roku 1993 - stejný příběh, stejné scény, stejní gumoví ještěři, některé scény jsou dokonce z tohoto filmu přímo "vypůjčené". Až teda na onu "erotickou" scénu, zřejmě nejdražší z celého filmu (pokud ovšem nebyl použit stejný materiál na výrobu dinosaurů jako na umělá prsa herečky). Film je maximálně stupidní a trapný, ovšem už dlouho jsem se takhle nepobavil (nejvíce u trikových záběrů). ()

xaver

Hlupý, primitivní snímek s naprosto profláklým námětem. Kolik rádoby umělců se ještě přiživí na téma oživení ještěrů? ()

Heroine odpad!

Špatný film, moc špatný. Příběh je nějaký nedotažený, nápad je hloupý, herci jsou nevýrazní, nedá se zachránit. ()

hribisko

Jo, ten film je laciný. Je laciný ve všech významech, které slovo "laciný" může mít, ALE je neuvěřitelně a naprosto nebezpečně zábavný. Ty triky, ti herci, příšery, ty dialogy, ta soulož - to je...to je fakt něco. No a závěrečný souboj ve stylu vetřelců (akorát s gumovýma panďulákama a angličákama) ten vyloženě potěší. Jo a navrch jedna z nejčernějších hlášek - Když ve výzkumáku vypnou světla, tak jeden ze speciálních jednotek - "Fakt nekecali, když říkali, že to bude černá operace" - ! ! ! ? ? ? TY VOLE ()

clarc

Film jsem nevidel, ale musim si ho za kazdou cenu sehnat, protoze tak jak jsem se zasmal u komentare uzivatele "JohnnyD", jsem se tady jeste nezasmal ;D ()