poster

Ještěři

 • USA

  Raptor

 • Slovensko

  Jaštery

Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2001, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • topr harley
  ***

  Celkem slušné horrorové béčko. Scény s dinosaury jsou sice ukradené z jiného filmu ale to nijak nevadí. Jim Winorski zase přišel s něčím co se k němu skvěle hodí. Pokud někdo vyhledává takovéhle filmy, tak se má na co těšit. Rozhodně nečekejte dobré efekty, herce nebo jakoukoli logiku. Jediné co mi vadilo byla asi deseti minutová sexuální scéna, tak ale něco tam dát museli :-). Jednoduše je to klasické béčko s dinosaury, které má pobavit. Nic vážného nebo seriózního se od toho očekávat nedá.(27.7.2012)

 • hladass
  ***

  Tak mi přijde, že většina lidí, co viděla Ještěry snad nemá smysl pro humor... Naprosto úžasné béčko s Ericem Robertsem (teda alespoň první polovina, když se film přesune na základnu, je to už nuda), jednou dlouhou (a naprosto zbytečnou) erotickou scénou a kupou útoků gumových dinosaurů (kteří byli přímo ukradeni z Carnosaura)... Já se první polovinu neskutečně bavil, Jim je prostě frajer...(25.7.2012)

 • Jordan
  odpad!

  človeku netreba veľa, aby natočil film. Stačí prekutrať všetky skrinky, detskú izbu svojho syna a nájsť niekoľko dinosaurov, niekoľko hračkárenských pušiek, jeden bager na diaľkové ovládanie a jednu helikoptéru, poprosiť Erica Robertsa, ten to má rád a potom si to natočiť. A je to! Samozrejme, ešte to treba postrihať, ale to je detail, to dám postrihať kamošovi. Aj tak niet peňazí na strihača a techniku, všetko sa minulo na ten záverečný výbuch (zábavná pyrotechnika je čoraz drahšia). Ten môj kamarát (mimochodom hral jedného z vojakov) je vyučený kaderník. Ostrihal aj Corbina Bernsena (však vyzerá mladšie), tak prečo by nepostrihal aj film? Film je na svete! Má kvalitný názov . vraj "Raptor", ťaží z narastajúcej popularity hororov, neblednúcej popularity Jurského parku a štýlovej obľúbenosti béčkvých filmov, lenže je to bahno, pozerať sa to dá len vďaka niektorým "hláškam" (ktoré sa snažia kopírovať drsné, béčkové splattery - spomínal som vám už, že scenár sme napísali s kamošom veterinárom keď sme boli na jednej vianočnej párty?) a nechcene vtipným scénam. Ed Wood by sa potešil, že má svojich nasledovateľov aj v súčasnosti a že zďaleka nehynie jeho odkaz ľudstvu - aj sračka natočená na kameru sa dá označiť za film.(30.10.2006)

 • Campbell
  ***

  Tak tohle je ovšem nepochopený dobrý film, nevím co Cormana napadlo recyklovat sérii Carnosaur všechny možný scény hodit do nového filmu. Ano, scény s dinosaurama se skládají jenom ze scén z Carnosaura. Snad ani jedna scéna nebyla natočená nanovo. Takže jedině herci hrály a dalších 60% stopáže je z jiných filmů. Je to tak trochu smutné, protože jsem čekal taky něco nového. Bernsen se moc neukáže a Roberts hraje hůř než obvykle. Nejlepší ale bylo že jak to bylo sestavený z jiných filmů tak raptoři pucovaly někoho úplně jinýho než na toho na koho zaútočily. Sranda to byla.(15.7.2010)

 • SOLOM.
  **

  Diváci obrnění hroší kůží a milovníci céčkového braku jistě dokáží ocenit i tento filmeček Jima Wynorskiho, přestože on si to popravdě ani moc nezaslouží. Ale záleží na vkusu každého z vás. Já už jsem na podobné paskvily zvyklý, takže mě u nich opravdu máloco překvapí, ale co taky očekávat od těchto nízkorozpočtových kousků. No a jelikož mám zřejmě tajné sklony k sadomasochismu, stejně se k nim budu stále vždy rád vracet. Člověk se u nich alespoň sem tam pobaví a hlavně nestačí zírat nad fantasmagorií a drzostí některých režisérů/scénáristů. V tomto případě jde o to, že si prostě (nebo spíš sprostě) vypůjčili velké množství scén s třídílné série Carnosaurus – což asi mnozí neznalí vůbec nepostřehnou (pokud si to dopředu nezjistili někde na internetu), nebo jako já nejsou fandy této brakové série. A já mám Carnosaury docela rád (hlavně tedy první díl). No a právě z něj a třetí dílu je v tomto filmu použito nejvíce scén. Vlastně snad všechny, ve kterých se objevili nějací ti gumoví dinosauři. Scéna se slepicemi je vlastně zrod prvního Carnosaura. Nepříliš zdařilé efekty a vzhled dinosaurů (občas moc gumoví, jindy byl použit nějaký ten „maňásek“ na ruce) zřejmě odsoudí většina lidí, ale zas u toho byla docela prdel, trocha toho gore a celkem slušná dávka krve. Tyto scény jsou následně propojeny novými, v nichž figurují zdejší postavy a snaží se (sice dost nevěrohodně) plnit účel, pro který byly stvořeny. Ani v nich nechybí trocha té akce a rádoby drsných dialogů, ale na celkové kvalitě tomu rozhodně nepřidalo. 30%(17.10.2018)

 • - Hned v první scéně na začátku filmu je v džípu zabita skupina mladých lidí a jejich krev je po celém vnitřku auta. Později během policejního vyšetřování je ale v autě krve daleko méně, než by ji mělo být. (topr harley)

 • - Během akčních scén s dinosaury se často nesouvisle a nelogicky mění lokace, ve kterých se scény odehrávají. Je to tím, že všechny scény s dinosaury jsou vystřiženy z jiného filmu, a to konkrétně ze snímku Carnosaur (1993). (topr harley)

 • - Během úvodní scény je možné vidět, že auto má umělohmotná skla. Během pozdějších vyšetřování už má však okna ze skla. (topr harley)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace