Ještěři

Raptor

Jaštery

Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2001, 96 min

Nepozeral som to celé, to by som fakt asi nezvládol ale to čo som vydržal vzhliadnuť mi absolútne stačilo, tak otrepane odfláknuté ani nie béčko ale rovno céčko som už dávno nevidel a k tomu sa snaží ešte kopírovať niektoré scénky z filmu Votrelci(1986) a to už bolelo a moc. Fakt sila natočiť niečo takéto tupé! /0%/(21.2.2009)

Celkem slušné horrorové béčko. Scény s dinosaury jsou sice ukradené z jiného filmu ale to nijak nevadí. Jim Winorski zase přišel s něčím co se k němu skvěle hodí. Pokud někdo vyhledává takovéhle filmy, tak se má na co těšit. Rozhodně nečekejte dobré efekty, herce nebo jakoukoli logiku. Jediné co mi vadilo byla asi deseti minutová sexuální scéna, tak ale něco tam dát museli :-). Jednoduše je to klasické béčko s dinosaury, které má pobavit. Nic vážného nebo seriózního se od toho očekávat nedá.(27.7.2012)

Jo, ten film je laciný. Je laciný ve všech významech, které slovo "laciný" může mít, ALE je neuvěřitelně a naprosto nebezpečně zábavný. Ty triky, ti herci, příšery, ty dialogy, ta soulož - to je...to je fakt něco. No a závěrečný souboj ve stylu vetřelců (akorát s gumovýma panďulákama a angličákama) ten vyloženě potěší. Jo a navrch jedna z nejčernějších hlášek - Když ve výzkumáku vypnou světla, tak jeden ze speciálních jednotek - "Fakt nekecali, když říkali, že to bude černá operace" - ! ! ! ? ? ? TY VOLE(14.12.2007)

Chucka Norrisa teraz velebí každý druhý debil, čo nemá ani poňatia o filme, ale pritom mnohým unika ten pravý KING. Eric Roberts! To je BOH. Prejde okolo zakrvaveného auta s drsným výrazom tváre, prstom počas chôdze zotrie trochu krvi, ovonia ju a povie "je to 5 hodín staré" - ja ho žeriem! Navyše vo filme máme jednu pornoherečku v scéne, akú ste ešte v (neporno) filme nevideli. 7-8 minútová real time súlož bez akéhokoľvek hudobného podmazu, striedajúca tri pohľady. A mimochodom vidieť všetko ;). Ale aj tak na všetkom sú najlepší dinosauri. Tí gumení dinosauri. Žiadne počítačové efekty, poctivé stop motion! Zoberte si už úvodnú scénu, minútu od začiatku už partu teenagerov napadne raptor. Gumený raptor. Trhá črevá, kopa krvi. A všetko to zakončí otrasným stop motion zavíjaním na zapadajúce slnko. Tak nevierohodné stop motion som dlho nevidel. To aj Sindibád z 50tych rokoch mal lepšie efekty. Na tento film sa nemožno hnevať :). Je tak milo stupídny. Dinosaurov nám ukazujú jedna radosť, vraždí sa, je tu krv a drsní chlapi zo Special Forces! Všetko, čo má mať dobrý film. Vrátane depresívneho záveru, ktorý som nepochopil, ale pochopil som, že má byť depresívny. Jedna škoda, že v druhej tretine filmu tempo trošku viazne, ale aj tak je to kvalitná béčková zábava. Jim and Eric forever!(2.11.2006)

• curunir

Nerád to hovorím, ale okrem čo možno najkvalitnejšieho filmárskeho remesla si občas veľmi rád pozriem aj tieto brakové filmy aby sa náhodou nestalo, že by som umelecky nejak ,,prezrel". Nerád však hovorím i to, že oproti iným žánrovo podobným filmom sú Jaštery až neuveriteľne amatérsky a fušersky odvedený. Odhliadnuc od mizernej réžie , roztomilého spracovania raptorov, množstva filmových chýb a faktu, že čo herečka to čistokrvná ku*va, tomuto filmu chýba akýkoľvek nadhľad, čo je jeho najväčším kameňom úrazu. Ak by sa tak striktne netváril (záver ako keby sa jednalo o skutočný príbeh) a snažil sa byť zábavnejším mohol byť omnoho lepším. Inak na daný žáner veľmi obstojnú hudbu zložil slávny James Horner a veľmi by ma zaujímalo aké ponuky vtedy dostával, že sa podujal na tento čin. Ešte k tej slávnej scéne, ktorá to tam trocha oživila. Tá slečna (vo filme Lola, dcéra Erica Robertsa) je pornoherečka Lorissa McComas (inak všetky tri hlavné ženské predstaviteľky sú z rovnakej brandže). Faktom je, že tá scéna je až príšerne dlhá a už v polovici začne nudiť - obránil by som ju však tvrdením: kto by si pred smrťou ešte rád naposledy nezašukal? Zrekapituloval by som to teda, ako tu často býva zvykom. Film otrasný, ale 1* za pekné kozy (i keď neboli jej).(21.2.2009)

• - Během akčních scén s dinosaury se často nesouvisle a nelogicky mění lokace, ve kterých se scény odehrávají. Je to tím, že všechny scény s dinosaury jsou vystřiženy z jiného filmu, a to konkrétně ze snímku Carnosaur (1993). (topr harley)

• - Během úvodní scény je možné vidět, že auto má umělohmotná skla. Během pozdějších vyšetřování už má však okna ze skla. (topr harley)

• - Hned v první scéně na začátku filmu je v džípu zabita skupina mladých lidí a jejich krev je po celém vnitřku auta. Později během policejního vyšetřování je ale v autě krve daleko méně, než by ji mělo být. (topr harley)