Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (231)

Fr 

všechny recenze uživatele

„CO SE ZTRATILO, BUDE NALEZENO…“   To si takhle plavu (na lodi) do USA a najednou, kde se vzal, tu se vzal parchant, kterej si snad ( – nebo co?) myslí, že je Bůh… Že jako nevím přesně? Vo to tady de! Nikdo totiž nemá mít v ničem jistotu… Hele první díly celkem nuda. To, že občas vyskočí nějaký překvapení? Ty vole, já viděl celej LOST! … Zajímavý jsou ty jiný typy flashbacků, ve kterejch jde vo to, co je či není realita a bavit mě to začíná až později. Přesto je to občas neskutečně zdlouhavý a nudný. Ovšem nakonec… ale jo já ty 3 klidně fláknu!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vím, jak vytvořit realitu. 2.) Často nevím, jestli se mi to všechno kolem jenom nezdá… (válka, nasraná stará, práce…)  /// Thx za titule „Zuzana Matějková“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po třech hodinách jsem si vyhodnotil, že dalších pět do toho fakt neinvestuju. Řemeslně kompetentní mysteriózní show, která mě ale VŮBEC nebaví. Nebaví mě postavy, nebaví mě ta záhada, nebaví mě, jak se to bere posraně vážně, a je mi úplně jedno, co se tam bude dít dál a jak to skončí. Jestli se z toho vyklube něco geniálního, dejte mi vědět, ale v tenhle moment se dál trápit nebudu. Přitom z hlediska námětu jsem pro tohle naprosto 100% cílová skupina, achjo. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tvůrci tohoto seriálu mají velký talent na to budovat mysteriozní (mnohdy až uhrančivou) atmosféru, ale už horší to mají s jakýmkoliv vyprávěním. Měli to tak u Dark a mají to tak i zde. Námět musí zaujmout každého, kdo má rád tajuplné věci. Navíc díl za dílem tomu chcete mermomocí přijít na kloub. Po prvním díle Vám ale musí být jasné, že tohle standardní vyprávění rozhodně nebude. Vše tu je zaobaleno do nelogických a mnohdy i nesmyslných scén, které mají budovat a budovat a tak budují a budují, ale obsahově jsou prázdné jako nepopsaný list papíru. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nový seriál od šikovného Barana bo Odara tvůrce úspěšného Dark a skvělého filmu Who Am I: žádný systém není bezpečný je slušným mystery thrillerem, ale objev roku, přepisování žebříčků, ani nový netflixův nářez se u mne nekoná. Ve výsledku jsem vlastně z projektu zklamaný. Seriál se může opřít o kvalitní řemeslo, má skvělou výpravu, technicky na úrovni, prostředí a prozkoumávání lodi nové i staré má své kouzlo, soundtrack vždy na konci každého dílu je velmi fajn, herecky slušné, byť žádná postava vyloženě neuhrane, atmosféra je místy hezky tajemná a samotné mysterium se jeví ambiciózně a nepochybuji o kvalitách režiséra, vymyšlené to má imho šikovně, ale mně to od půlky seriálu absolutně přestalo zajímat. Ze začátku jsem byl překvapen, jelikož jsem netušil, co mě bude čekat a valila se jedna otázka za druhou bez žádné odpovědi a jakmile jsem na otázky postupně dostával odpovědi, tak mě to vlastně přestalo bavit, protože ten koncept mi příjde monentálně dost trendy a cpe se téměř všude ( nechci říkat oč jde, ale vadilo mi to) mnohem bych býval raději kdyby se to drželo víc při zemi a sázelo se spíše na tajemno či hororovou stránku, která zde víceméně absentuje. Místy je to opravdu hutný mindfuck a WTF. Když už tam došlo na převrat, tak z toho žádná pořádná akce nevylezla. Byl bych radši, kdyby na druhé lodi byli duchové či kloni, to bych nejspíš jásal. Problémem je i tempo vyprávění, které je bolestivě pomalé a v závěru jsem už lehce trpěl a měl jsem problém se dokousat ke konci. Dark jsem vzdal z podobného důvodu a tohle mi ve výsledku taky nesedlo. Fanoušci Dark a pomalých mystery příběhů by tomu měli však dát šanci. 6/10. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mě to neskutečně chytlo, chtěl jsem přijít věcem na kloub, líbila se mě i ta atmosféra, tíseň jsem měl v hlavě ještě dlouho. Jenže jak se všechno začalo vysvětlovat a odhalovat, přišla neuvěřitelná nuda, poslední dva díly jsem vysloveně protrpěl a bylo mě to celý už úplně jedno a kdyby se všechno vysvětlilo tím, že za to může Křemílek a Vochomůrka vyšlo by to stejně, protože jsem už byl v úplném limbu. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (17)

  • Každá epizoda začíná příběhem jedné z hlavních postav. Jedná se o způsob, který jsme mohli vidět například v seriálu Ztraceni (od r. 2004). (Sancoo)
  • Na konci epizódy zaznie skladba "Don't Fear the Reaper" od Blue Öyster Cult. (BROKEN_)

Související novinky

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (více)

Reklama

Reklama