Epizody(8)

Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Kosi..

Ačkoli původní námět (zachycení signálu záhadně ztracené lodi) byl vtahující a několik dílů docela funguje, postupem se z toho stává poměrně standardní americká záležitost, kdy tradičně v hlavní skupině patetických charakterů najdeme typicky emancipovanou hrdinku, nezbytnou homosexuální romanci, plný zastoupení všech amerických menšin s důrazem na osobní tragédie jednotlivých protagonistů a samozřejmě dojde i na trapný digitální efekty, který byly povětšinou zbytečný. Závěr se mi ale překvapivě docela líbil, především díky skvělě zahrané charismatické postavě Antona Lessera. Ačkoliv po shlédnutí posledního dílu mám z celé série jaksi trpkou pachuť na jazyku, stále musím uznat, že jsem si následující díly pouštěl zcela bez sebezapření a docela s chutí. ()

Calypso

Osm hodin mého života... to je asi všechno, co mě k tomu napadá. Stesk nad hromadou času, který mi už nikdy nic nevrátí. S politováním musím konstatovat, že se stalo přesně to, čeho jsem se obávala - po vytvoření tak bravurního počinu jako je DarK si tvůrci nejspíše řekli, že tenhle žánr už mají dostatečně v rukou na to, aby byla hračka vytvořit něco podobného a stejně tak dobrého. Jenže chybička se vloudila... zatímco Dark je zezačátku zmatečný a pak vám začne spojovat jednotlivé drobečky v souvislý příběh, tady se vše akorát více zamotává, bez jakékoliv cesty ven. Když jste u páté epizody a stále nevíte která bije, je něco prostě špatně. Pak vás to co se děje pomalu už ani nezajímá, protože proč by mělo? Postavy jsou nemastné neslané, včetně hlavní hrdinky, jejíž jméno jsem si ani po několika epizodách nedokázala zapamatovat. Je těžké, skoro až nemožné tam s kýmkoli sympatizovat, ke komukoli si vytvořit vztah. Není na to čas. Děj samotný v určitém bodě přestane existovat, všichni pouze chodí z jednoho místa na druhé a mluví na sebe v několika jazycích najednou. Tempo je ke konci už tak neuvěřitelně pomalé, že vás to začne rozčilovat (epizody 5-7 by se daly scuknout do jedné a nic by se vlastně nestalo). Vlastně ani nevím, proč jsem to dokoukala. V nějaké rozumné rozuzlení jsem nedoufala, i přesto mě ale ten konec naštval. Vážně někdo doufal, že tohle dostane druhou sezónu? Nemarněte svůj drahocenný čas... ()

DexMASTER094

Proč, proboha, proč tohle Netflix dělá?! Potřebujeme dvacet řad Emily v Paříži a tláskat se donekonečna slátaninama co se navzájem podobají jako vejce vejci?! Když se konečně objeví někdo s nevšedním a výstředním nápadem, který mě mimochodem dokonale a úplně pohltil, tak Netflix nechá diváky namlsat, aby po první sérii, ze zamýšlených třech, viz. Dark, mohl celý počin bez lítosti zaříznout. Již drahnou dobu se mi nestalo, abych celý den přemýšlel mezi různými úkony nad seriálem. Vrátil jsem se do zlatých let, kdy televizi kralovali moji oblíbení Ztraceni. Miluji 19. století, miluji drama, miluji thrillery a ze všeho nejvíc vše mysteriózní a tajemné. Byl mi naservírován úžasný koktejl, ale bylo mi z něj umožněno pouze usrknout. Přístup Netflixu si zaslouží hodnocení odpad, tvůrci 1899 zcela zasloužených 5*! A nejlepší na tom všem je, že přestože nebylo autorům umožněno pokračovat dále, konec této první a poslední série, alespoň mě, plně postačuje a z velké části vysvětluje zásadní část zápletky. ()

Thalin

Je to trošku utahané. Vizuálně je to skvělé, otázek má divák spoustu, ale vše se hrozně táhne, nic se nevyřeší a dilemata se navalují. Z postav je zajímavá akorát doktorka a kapitán, ale děj se přitom soustředí na spoustu dalších. A asi zbytečně. Záhada lodi jako taková zní dobře, ale se zpracováním je to už horší. Zkrátka jen celou dobu čekáte, až se něco stane a ono to ne a ne přijít. Nemám moc ráda seriály, kde se něco podstatného nebo rozuzlení objeví až takřka na konci. Už po třech dílech mě to znavovalo a z konce jsem si na zadek nesedla. Možná, kdyby díly nebyly takřka hodinové, kde se třičtvrtě času skoro nic zásadního nestane... ()

Carlito1

Baran bo Odar a Jantje Friese se vrací po dvou letech po dokončení geniálního sci-fi počinu Dark s novým tajemným seriálem 1899. Nebudu to okecávat jako filmfanouch, jdeme rovnou k věci! 1. série - Rád bych se vyjádřil, že vy, co tady píšete recenze typu "viděl jsem 2 epizody a pak jsem to vzdal", přicházíte fakt o hodně. Má to i svoje mínusy, ale ty jsou tak malé a přehlédnutelné, že ty plusy je zašlápnou a vy na ně zapomenete. První polovina seriálu je rozjezd obrovského projektu zauzlení a druhá polovina je geniální rozuzlení příběhu s pár plot twisty jako třešnička na dortu. V druhé polovině je tolik emocí a tolik věcí, co vám nakouří mozek, až je to tak neskutečně zajímavý, že neodvrátíte zrak. Němcům se to opravdu zase povedlo! Ale když už jsme u těch němců, jeden menší problém jsem v seriálu našel. Jedná se totiž o multilinguální seriál, kde se mluví asi 5 nebo 6 jazyky. Což je supr, vážně supr, protože co mě ve filmu dokáže iritovat je to, když jsou postavy jiných národností a všechny zázračně mluví anglicky. Ale občas se v tomhle seriálu stane, že postavy, které mluví jiným jazykem si prostě rozumí, což je takové bezhlavé a lehce nedomyšlené. ()

v0jt1s3k

Mezi dvě až tři hvězdy. Vizuál, atmosféra, kamera, barvy hodně dobré. Začátek slušný rozjezd. Ovšem celková pointa příběhu to celé rozbila. Nerozumím té nutnosti dnešních mysteriozních tv děl vrazit tam obrovský twist za každou cenu. A Dark je z toho cítit opravdu až moc. ()

Oxiduji

Spojler-bojler!!!  Blá blá blá...tak se snažili o záhadno a mystery náladu, až jim z toho vylezl jakýsi překombinovaný strčprstskrzkrk. Dokud nezačali všichni proskakovat portálama jak vypelichaný lev obručí, bylo to i záživné. Ale pak mačkátka a hejblátka, šic sem, šic tam. Líbilo se mi, že postavy mluvily svým rodným jazykem. I když to občas vypadalo, jak scéna z Muže z Acapulka s osmi překladateli a umírajícím agentem. No jsem zvědavá na druhou řadu. Snad nám poví, proč si každý prochází donekonečna svým osobním peklem. Jinak to bude muset vyšetřit největší borec, Bob Saint-Clare!! ()

hrabě_olaf

Mam rad tajemne, az horove pribehy, ale pro toto, nejsem asi cilova skupina. dlouhe pohledy, strasne vazne se vsichni tvarici, vsichni vypadajji jako pred smrti, 3kroky pres kajutu trvaji celou vecnost...a v roce 1900± chovani muzu i zen (spise zen) jako v roce 2022, a vazne hodne poommaallee ()

JaRCii

Je to mysteriózne, zo začiatku zaujímavé ale na môj vkus príliš rozťahané. Keby to skrátili na 6 častí, tak by tomu dodali väčší spád aj rýchlosť. Vizuálna stránka je veľmi pekná, zápletka s loďami zaujímavá a hudba výborná, rovnako chválim výber doby. Postavy sú možno napísané mierne plocho a seriál sa zameriava prioritne na Mauru Singleton a kapitána Eyka, ostatné postavy sú tam tak nejako do počtu, záverečné časti boli možno už trochu divoké ale predsa fajn, výustenie také očakávané (v podstate od polky/piatej časti seriálu každý predpokladá nejakú inú dimenziu, sen alebo iné vedomie). Keby to nebolo čiastočne nudné, tak by to bol fajn remeselný a vizuálny počin, takto je to mierne nadpriemerný seriál (tak 65-70%), ktorý asi stačí vidieť raz. Uvidíme, čo druhá séria. ()

Suzy_17

Bylo to napínavé, zajímavě natočené, ale když na konci zjistíte, že ty velkolepé scény vlastně byli velmi prvoplánový, tak vás to jaksi zklame. Jestli nebude druhá série, tak je to absolutní ztráta času, konec je tak wtf, že ani nemáte co říct. ()

Vasourek

Velka pecka. Tvurci Dark nezklamali. Ztraceni v Dark Titanicu, akoratze vubec, Pocatek a Proklety ostrov, akoratze taky tak uplne ne. Ty obraceny trojuhelniky, pyramidy jsou vsude. Pomala hutna skvela atmosfera, kde porad chcete vedet a videt vic, pomalejsi rozjed a o to vyzivnejsi konec. Tesim se na zbyly dve rady. Btw. tady zas hodnoceni nepravem snizujou, jak je zvykem na csfd, dementi za to, ze je tam jeden gay par, jdete se vycpat zakomplexovany idioti. ()

babuška

Tak ten konec mně naproto rozsekal, tohle jsem nečekal, jako fakt, no doufám, že slibéná druhá řada bude a nakonec věc ze seznamu, tak zvaná krtička jarmil křeneč, má dlousáhou polemiku, marínský příkop ty brzo pukneš závistí, protože jseš sama neschopná, píča za saznamu ()

SewekiX

Je to seriál, který je komplexní jen proto aby působil komplexně. Spoustu prvků a motivů zde působí dost nahodile, jako by tvůrce zrovna napadlo: "jo tohle bude cool" a tak to tam hned nějak vtěsnali. Ale podobně jako u Dark jsem se přes tyto nedostatky přenesl a nechal se vtáhnout do dechberoucí atmosféry tohoto seriálu. Ze začátku nám tvůrci trochu načrtnou postavy, které se pak stejně jako celý příběh seriálu každou epizodou rozvíjí, díky tomu můžete jen těžko určit zda jsou kladné či nikoliv, to vám však nebrání v tom si je užívat a užívat si interakci mezi nimi.  Samotný příběh jak už jsem psal je podlě mě až šíleně komplikovaný a "přezvratovaný" ale díky tomu vás taky nutí neustále přemýšlet o každé scéně a spekulovat zda to tak bylo, či zda to bude jinak, což je asi to co mě u tohohle serálu nejvíce bavilo. Kolem a kolem je to určitě zdařilý nástupce předchožího Dark a pokud se vám ten líbil je tohle povinost. A já budu jen doufat v další série, protože to určitě má potenciál i do budoucna. ()

Baru.Class

Velká očekávání a nakonec téměř nic....Inspirace Dark hodně patrná. Nemůžu říct, že je to špatný, nicméně celkově mě to přijde nedotažený, spousta věcí nevysvětlena, někdy až moc ujetý a hodně ale hodně pomaleji rozjezd...něco se začne dít až na konci šestý epizody, což je při celkovým počtu 8 epizod celkem na prd :O konec mě taky úplně netankoval, jasná přihrávka na smeč ve formě druhý série, na kterou stejně jako u Dark koukat nebudu, sorry :/ ()

maticka90

SPOILER! Já byla, tak napnutá, jak to dopadne. Čekala jsem, že se to složitě celé rozplete a bude to naprosto šokující. Kdo a proč nechává postavy procházet simulacemi. Jak je to s Elliotem. Jaké jsou pohnutky jednotlivých postav. Proč tam jsou. Že je nakonec bude něco spojovat atd. A vysvětlení je záchranná vesmírná akce lidstva, kde jim do hlavy pouští, Bůh ví z jakého důvodu, psycho/horor pohádky. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě