Samoobsluha plná zboží byl mokrý sen komunistických vládců. Jinak se řešily problémy stále aktuální - vztahy na pracovišti a rodinné neshody. První díl přinesl i paradoxní situace, když například vedoucí prodejny Vladimír Menšík končí telefonický hovor pozdravem "těbůh", aby následně Jiřinu Švorcovou oslovil "Tak vás tady vítám, soudružko Holubová".(31.12.2019)

Anna proletarka zasahuje. Ale ze vraj Holubovu mala hrat miesto Svorcovej Jana Hlavacova..... no to uz je jedno... ale Dietl dokazal aj z takej normalizacnej objednavky doslova vycarovat humor. 85%(7.8.2017)

"Já přece nemám v úmyslu nastoupit za pultem místo Vás..." "A já nemám v úmyslu zůstat tady s Vámi." Pro mě bezesporu nejlepší epizoda. Vynikající vtažení diváka do života Anny Holubové jen potvrzuje Dietlův nadprůměrný cit pro vyprávění. Tentokrát o jedné životem zkoušené a přesto fortelné a rázné ženě, matce, poctivé zaměstnankyni na svém místě. Inspirující díl.(22.12.2016)

• - V úvodní epizodě při rozhovoru vedoucího Karase (Vladimír Menšík) a Anny Holubové (Jiřina Švorcová) se hovoří o pěti pokladnách, ovšem při pohledu do interiéru prodejny je zřejmé, že jsou tam pouze čtyři. (Robbi)