• Salvator
  ***

  Samoobsluha plná zboží byl mokrý sen komunistických vládců. Jinak se řešily problémy stále aktuální - vztahy na pracovišti a rodinné neshody. První díl přinesl i paradoxní situace, když například vedoucí prodejny Vladimír Menšík končí telefonický hovor pozdravem "těbůh", aby následně Jiřinu Švorcovou oslovil "Tak vás tady vítám, soudružko Holubová".(31.12.2019)

 • Eire
  *****

  Anna proletarka zasahuje. Ale ze vraj Holubovu mala hrat miesto Svorcovej Jana Hlavacova..... no to uz je jedno... ale Dietl dokazal aj z takej normalizacnej objednavky doslova vycarovat humor. 85%(7.8.2017)

 • mchnk
  *****

  "Já přece nemám v úmyslu nastoupit za pultem místo Vás..." "A já nemám v úmyslu zůstat tady s Vámi." Pro mě bezesporu nejlepší epizoda. Vynikající vtažení diváka do života Anny Holubové jen potvrzuje Dietlův nadprůměrný cit pro vyprávění. Tentokrát o jedné životem zkoušené a přesto fortelné a rázné ženě, matce, poctivé zaměstnankyni na svém místě. Inspirující díl.(22.12.2016)

 • - V úvodní epizodě při rozhovoru vedoucího Karase (Vladimír Menšík) a Anny Holubové (Jiřina Švorcová) se hovoří o pěti pokladnách, ovšem při pohledu do interiéru prodejny je zřejmé, že jsou tam pouze čtyři. (Robbi)