Žena za pultem

• Slovensko Žena za pultom
Komedie / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(12)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

aiv

Ženu za pultem mám ráda co se týká toho obchodního prostředí za sociku. Co mě ale neuvěřitelně vytáčí na tom filmu je blbost Evy Holubové, hlavní aktérky která si klidně nechá srát na hlavu od vlastních dětí i od bývalého manžela. Tohle je naprosto nepochopitelné a chování dcery Michaly je tak na vyhození z domu. Jako myslím si, že holka, která už může mít dva roky dítě a může se o sebe starat má opravdu velmi dětské názory co se týká jejího otce a matky. A už vůbec nechápu chování Evy že si naivně kvůli dětem nastěhuje bývalého manžela domů. Přijde mi to úplně přitažené za vlasy ()

Skeevee

at proti tomu broji jak chce kdo chce, prece jenom je to klasika =)) kazdej to zna a kazdej se na tim pousmal (pouvysmal ;) ) svym zpusobem a s velkym nadhledem se na to koukat dalo...byly horsi serialy =))) ()

Destry

Není to žádné veledílo, vím, ale nad některými negativními hodnoceními žasnu.....Spíš myslím, že tady spousta lidí není schopna strávit Jiřinu Švorcovou....Což ovšem taky nechápu, protože je hodnocen její osobní profil a ne herecké schopnosti....Ty čtyři hvězdičky dávám proto, že se dnes mohou beztrestně natáčet Pojišťovny štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Ošklivky Katky nebo Redakce....Ve srovnání s tímto je Žena za pultem pohlazením po duši. ()

lisma odpad!

Ve srovnání s normalizačním póvlem typu Okres na severu nebo Muž na radnici je toto poměrně snesitelné. Ovšem pohledem člověka neznalého komunistického režimu je Žena za pultem velmi zákeřná a vtíravá podívaná, která vykresluje tehdejší poměry v "jedné Pražské samoobsluze" jako téměř snovou idylku, kam mladí lidé z personálu s úsměvem na tváři chodí brzy ráno do práce a s úsměvem práci i opouštějí. Člověk by si možná i pomyslil, že bylo za doby panování jedné strany opravdu lépe, protože to, co se objevuje na pultech této sámošky a v jakém je to množství, můžě směle konkurovat těm nejlepším obchodům v současnosti. Kaviár, koňak, banány... osobně jsem dítě 80tých let, ale proboha nechtějtě mi namluvit, že to v tuhých sedmdesátých letech takto vypadalo. Režim v Ženě za pultem ukazuje svoji temnou manipulační stránku. Tak jako tak i příběh samotný stojí za zlámanou grešli. "Zamilovaný románek" mezi soudružkou Švorcovou a spanem Haničincem je neskutečně ubíjející a nudný, co mě ovšem dostalo nejvíc byla angažovaná frigidní svazačka Jana Boušková. Shrnuto a podtrženo, Honza Zeman je proti tomuto bolševickému koloniálu minimálně o úroveň výše alespoň co se do koukatelnosti týče. ()

DonM odpad!

Nevím, zda jsem kompetetní hodnotit seriál, který nezvládl udržet mou pozornost déle jak 5 minut - ona postelová scéna Haničinec x Švorcová mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho, neb jsem snad nikdy neviděl nic tak antisexuálního. Ovšem studovat tento seriál kvůli zobjektivnění mého hodnocení zatím skutečně neplánuji - zhlédnutí jednoho dílu od znělky až po závěrečné titulky je v mých očích větší utrpení než půldenní procházka po poušti v zimníku. ()

Mínós odpad!

Na soudružku Annu Holubou a všechny jí podobné nebudu pozítří neochotný přispět chrastím a benzínem. 1/10 za to, že dneska se točí ještě horší voloviny a nemůžeme se vymlouvat na bolševika, jen na vlastní bezbřehou tupost. ()

superzurda

Můj otec jednou prohlásil, že Američani měli Hollywood a my jsme měli Dietla. Nevím, kdy jem seriál viděl prvně. Vím jen, že byl mnoha lidmi v okolí mýtizován jako komunistický propagandistický nástroj. Všude se zesměšňují narvané regály a příjemný personál. Tyto věci tam samozřejmě jsou. Někdy nechybí ani taková menší agitační řeč. Nicméně seriál jako takový je poměrně koukatelný a musím říct, že Jiřina Švorcová až na její knír uvažoval vždy pokrokově a vždy přála lásce. A ruku srdce v reklamách na supermarkety také slibují čerstvé potraviny a příjemný personál. A jaký je výsledek? Provolejme supermarketům čtyřikrát hanba. Nebo aspoň zdvihněme prst jako v případě role Bouškové, které nikdo nevěří, že mladý člověk mohl být svazák. On asi ten režim čtyřicet let vládl jen proto, že se Gottwald vrátil z Hradu. ()

ElisD odpad!

Traduje se krásný vtip: Jen jedna kurva je švorcová :o) Mauzoleární herecké výkony v dramatu socialistických iluzí o blahobytu a čisté duši. Aneb práskneme tě proti tvé vůli, pokud ti to pomůže, my víme, co je por tebe dobré, a to vše mezi plnými regály lahůdek, dekorované ověšenými háky nejlepšího masa, koňaků, chlebíčků, no fraška jak blázen! Jako prevence rudnutí mladých perfektní, jednou toto budu svým dětem pouštět a vyprávět, jak to bylo doopravdy. Škoda jen, že se u nás doma nedochoval šmirglovitý toaletní papír! ()

Jack_F. odpad!

Jó, prodavačka s pořádným knírem alias velká komunistka ...co může být větší hnus. Absolutní připomínka komančských let. Ti co tohle mají v oblíbených seriálech by měli automaticky ztratit všechny body. No stejně na co má body pominutý milovník zombíků a jiní tragédi z kolonky všichni fanoušci? ()

O_Peki odpad!

Sračka nad sračky. Jen ubožáka může napadnout zařadit toto velkolepé dílo do hlavního vysílacího času. ()

Jamalkaa

Na tento seriál se musí dívat S NADHLEDEM A HLAVNĚ S HUMOREM. Vysoké hodnocení si u mě zasloužil tím, že ve mě vyvolává dobrou náladu a také díky hereckým výkonům. Zkrátka pro odreagování a zasmání se s rodinou super! ()

Hlemist

se musím smát co tu leze z "pseudoodborníků" za komentáře....až se budete nějak podílet na nějakém filmu, budu Vaše hodnocení číst... ()

tatka

Teraz som po dlhočiznej dobe pozrela Aničku Holubovú, ako zletela za pult. Hrdinka je taká superkladná, že sa musí aj v noci lesknúť. Všetci ju milujú, do všetkého sa zastarie, všetko vie vyriešiť, všetkému rozumie. Je manželská, psychologická, právna poradňa v jednom, ešte by mohla liečiť prikladaním rúk. Skrátka, taká naša, československá doktorka Quinová. Stavím sa, že sa ňou tí Amerikáni inšpirovali. ()

DaNvYto

A zdejší antikomunisté a polní hnůj v jednom ráži. No co nepotrvá už dlouho a stejně tak nechutný bude i ten slavný kapitalismus... ah on už vlastně je. ()

Kakofon

Té politiky tam na rozdíl od Muže na radnici, Okresu na severu a Třiceti případů majora Zemana zase tolik není. Seriál dostal tu blbou nálepku jen díky komunistce Jiřině Švorcová, která tady nehraje vůbec špatně. Seriál o obyčejném životě prodavačky byl dokonce kritizován samotnými soudruhy. Ale jinak souhlasím s tím, že jde o nejhorší Dietlovo dílo. Jen díky Vladimíru Menšíkovi se na tento seriál občas podívám. A to je asi vše. 35% ()

Salvator

Seriál je svědectvím doby, kdy byly obložené chlebíčky za 2,50. Tedy doby, kdy podobná díla prostě vznikat musela. Je proto poněkud tristní, že dnešní seriálová produkce vytváří často věci mnohem horší. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová