Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První díl začíná kdesi v malé vesničce na Šumavě, loučí se tu mládenec Vendelín se svou milovanou Aničkou, aby ve světě vydělal sto zlatých, které požaduje její otec, než svolí ke svatbě. Po cestě potká Vendelín svůj osud: několik komediantských vozů a na jejich celtách nápis Cirkus Humberto. Vendelín opraví zlomené kolo u vozu, a protože umí pracovat se dřevem, připojí se k cirkusu a najde tu i dobrý výdělek. Seznamuje se s profesí i lidmi, oblíbí si klauna Hanse, který miluje Humbertových sedmnáctiletou dceru Antoinettu. Majitelé cirkusu Carlo a Luisa Humberto ji však provdají za akrobata a domptéra Bernharda Berwitze a tím rozšíří svůj malý rodinný cirkus. Když si po čase Vendelín našetří, aby se mohl vrátit domů, a najde tam Aničku už provdanou, ani chvíli neváhá. Ví, kam se musí vrátit... (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Kto vás tam hore vyzdvihol?" - "Moja túžba pracovať v cirkuse Humberto." Prvý diel. Pomaly sa zoznamujeme s postavami a univerzom. Nad celým dielom sa vznáša krásna retro-nostalgická atmosféra. ()

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velice pozvolný rozjezd seriálu, který se nese v linii "kterak se chudý český chasník přidal k cirkusu, aby si zasloužil nevěstu". Cirkus zatím čítá jen malý ansámbl, ale o touze Carla Huberta vybudovat nejlepší cirkus, co po světě jezdí, netřeba pochybovat. Potěší pohled na kontrast mezi šumavským venkovanem a potulnými kejklíři, stejně jako pobaví i pár dalších situací. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Telči a Nymburku. (M.B)
  • V úseku od 32:13 do 32:24 je možné spatřit v levém horním rohu mikrofon. (me116)
  • V díle se používá termín „tenťák“, což je slangové označení pro dělníka, který stavěl a boural cirkus. Slovo vzniklo z německého tent-stan. (sator)

Reklama

Reklama