poster

Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Havlová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam, Jörg von Liebenfeiß, Radovan Lukavský (vyp.), Pavla Mixtajová
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (15)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
  • 5.6.2018  20:23

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 22.5.2018  20:00

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 25.6.2013  13:20
  JosephineM
  (hodnocení, komentáře)

  Seriál je mistrovským dílem pana Filipa. Zejména je výrazným výtečný výkon Jaromíra Hanzlíka, který emocionálně dokázal bezchybně procítit mladého muže, otce i dědečka. Hudba je dokonalá, velký úspěch i velká tragédie je zkomponována tak empaticky, až je to k nevíře. Souhlasím, že nejlepší je zhlédnout seriál pokud možno ve více dílech najednou, než pouze jednou za týden.

  na příspěvěk reagoval
  • 25.6.2013  13:16
  JosephineM
  (hodnocení, komentáře)

  Idaho: Je znakem primitivismu vidět ve všem jen to své vyvolené téma. I když tam není. Takoví méně inteligentní jedinci vidí komunistickou nebo antikomunistickou propagandu, podle toho, co se danému individuu zrovna hodí v jeho malinkém mozečku, i v Rákosníčkovi. Na víc holt nemá.

  • 25.6.2013  13:13
  JosephineM
  (hodnocení, komentáře)

  Idaho: Jistě, kdo zažil, ač blbý, má automaticky lepší názor, že? Tomu říkáte argumentace? Absurdní.

  • 5.9.2012  22:41
  Haller
  (hodnocení, komentáře)

  Čtu si obsazení už po několikáté a nějak tam nemůžu najít představitelku Heleny, Kathy Kriegel.

  • 13.7.2011  18:44
  Teres
  (hodnocení, komentáře)

  Když jsem byla malá, tak jsem seděla u televize při tomto seriálu jak přibitá. Tak hrozně mě ovlivnil, že jsem chtěla jako 4letej prcek utéct k cirkusu a bejt krasojezdkyní. "Naštěstí" mě to přešlo, ale kdykoliv se ráda na tento seriál znovu podívám =)

  • 21.2.2011  17:04

  Skvělý scénář, věrohodné vykreslení tehdejší doby a můj oblíbenec Jaromír Hanzlík. Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec. Když si v dnešní době zapnu večer televizi, chce se mi skoro brečet nad tím, jaké braky nám servírují (Ordinace, Velmi křehké vztahy, telenovely, zběsilé střílečky...) Kdysi uměli tvůrci vymyslet něco hodnotného a kvalitního.

  • 1.1.2011  18:23
  Klenotka
  (hodnocení, komentáře)

  Musím přiznat, že když jsem si to teď sjela na DVD v jednom kuse, tak to má mnohem větší sílu, než koukat na jednu epizodu týdně. Projít s hrdiny těch 150 let bylo hodně silné, hlavně osud Vaška celé jeho zápolení o udržení jména. A hlavně jsem zjistila, že jsem nikdy neviděla první díl, protože Stropnického jsem jako mladého Malinu zaznamenala úplně poprvé :-) Hodnocení zvýšeno na pět hvězd (i když na tu Helenu Berwitzovou vážně mohli najít nějakou jinou herečku)

  • 22.9.2010  19:50
  FreddieH.
  (hodnocení, komentáře)

  Hodně povedená filmová adaptace románu od Eduarda Basse. Oceňuji hlavně výpravu a herecké výkony. A líbí se mi i úvodní slovo mého oblíbeného Radovana Lukavského. Na tento seriál jsem se poprvé díla asi ve 4 letech s babičkou a dědou, takže pro mě je to nostalgie také. Mám ho moc ráda a už jsem ho viděla asi 3x a určitě ho chci vidět ještě někdy :)

  • 5.8.2010  17:54
  Pepi74
  (hodnocení, komentáře)

  Nesnáším Manga!

  • 19.7.2009  13:30
  Saranča
  (hodnocení, komentáře)


  • 25.10.2006  13:37
  Idaho
  (hodnocení, komentáře)

  Tva reakce, Pepinko, na Pohrobka me vzhledem k tvemu, pravedepodobne nizkemu, veku neudivuje. Kdo nezazil, nepochopi.

  na příspěvěk reagoval JosephineM , JosephineM
  • 24.6.2006  15:42
  JosephineM
  (hodnocení, komentáře)

  pohrobek to nemá v hlavě v pořádku...je směšný...chudáček si to zřejmě neuvědomuje...

  • 4.4.2006  16:09
  Wilow
  (hodnocení, komentáře)

  Malý Vašek a Cirkus.. Ta bolest když ho cikáni cvičí.... Je to seriál pro celou rodinu. "HUMBEROOOOOOOOOOOOO" :)