Reklama

Reklama

Cirkus Humberto

(seriál)
  • Západní Německo Zirkus Humberto
všechny plakáty
TV spot 10
Drama / Rodinný / Historický
Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (více)
(další profese)

Epizody(12)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

Videa (12)

TV spot 10

Recenze (292)

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Seriál, který vystihuje jedno slovo: epochální. Takhle nějak si představuji zábavnou, dojemnou a umělecky zpracovanou několikagenerační ságu. Skvělá hudba Karla Svobody (hlavně "šumavské" téma). K čertu s krystalicky čistým širokoúhlým obrazem, k čertu s detailními titulky a do pekel se všemi Křehkými vztahy... CIRKUS HUMBERTO, seriál mistra Františka Filipa, je pro mě nejlepším televizním počinem všech dob. Nejlepší scéna: Bartoškova recitace Máchova Máje. "Vy, jenž dalekosáhlým během svým, co ramenem tajemným zemi objímáte, vy hvězdy rozplynulé, stíny modra nebe, vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe, v tiché se slzy celí rozplýváte, vás já jsem posly volil mezi všemi. Kudy plynete u dlouhém dálném běhu, i tam, kde svého naleznete břehu, tam na své pouti pozdravujte zemi. Ach zemi krásnou, zemi milovanou, kolébku mou i hrob můj, matku mou, vlasť jedinou i v dědictví mi danou, šírou tu zemi, zemi jedinou! (45.) ()

Marina111 

všechny recenze uživatele

Azda jeden z najlepších českých seriálov vôbec ... už len tá - na dobu i krajinu - veľkolepá výprava si zaslúži zvláštnu pozornosť, o prekrásnej hudbe Karla Svobodu nehovoriac. Cirkus Humberto však nie je len - v istých ohľadoch - prelomovým počinom, ale predovšetkým hlboko ľudským, hrejivým, generačným opusom, hodným všemožnej pozornosti množstva divákov. Menšie výhrady by som mala k nie vždy celkom dobre zvládnutým starnutím postáv, kedy sa napríklad blonďavé modrooké chlapča mohlo zmeniť na čiernookého a pomaly už sivejúceho 17ročného mladíka ... Nebyť týchto detailov, a nebyť prílišnej epizodickosti (predsa mám len radšej príbehy smerujúce k jasnej pointe), považujem tento seriál za svoj osobný seriálový objav roka. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Utichlo náměstí, jakoby náhle s tím, plakáty déšť strh z nároží a poslední aplaus už ztich. Dálky jsou šňůry měst, ve tvářích brázdy cest. Dědictvím dávným spoutaným své poselství zas dál šli nést. Čas tuhle štaci už svál, zmizel klaun i principál. Rozvážej světem úsměvy dětem, tuším, co žene je dál. Krev toulavá svá kouzla má, má moc pár křídel dát, jak vítr z hor se hnát. Krev toulavá svá kouzla má, má moc i brát i dát, má sílu pouta rvát. Ticho tu vládne zas, do duší nám pad mráz. Kdy se však z dálky vrátěj zpět, tak to vím jen já a pan Bass." *** ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Seriál, od kterého mnozí čekali mnoho, ale který se až tak nepovedl. Na jedné straně se autoři celkem věrně drželi předlohy, na druhé straně ale z jedné z hlavních postav Helenky, která byla dle autora literární předlohy jemná a skromná, udělali mrchu, která přemlouvá (ba téměř vyhrožuje) Vaškovu lásku z dětství, aby se ho vzdala, chová se hrubě a nadutě a korunu všemu udělali autoři, když do role Helenky obsadili monstrum, které hrálo mimo jiné i v německých pornofilmech. To je hrubá urážka Eduarda Basse a klenotu české literatury vůbec. Možná stojí za víc, ale kvůli nepovedené Helence dávám 2. ()

AdaMM 

všechny recenze uživatele

dnes už se na to člověk dívá jinak - ale Cirkus Humberto mě dostával totálně - vaš-kú - prožíval jsem se všemi hrdiny každý další díl úplně bez dechu. tuším že to bylo vždycky nedělní poledne, kdy jsem musel s dědečkem zasednout k televizi a tajit dech, co se zase bude dít :) super seriál, geniální herecké výkony, totálně povedená stylizace... v době, kdy ještě "cirkus" nebylo sprosté slovo kvůli ochraně zvířat, ale pro uvolněnou morálku ;) ()

Galerie (392)

Zajímavosti (58)

  • Pavlu Mangovi, představiteli Vaška, začaly během natáčení vypadávat mléčné zuby, které byly nahrazeny umělými. (Fenk)
  • Dagmar Havlová-Veškrnová ve scénách, kdy jezdila v manéži na koni, neměla dablérku. (M.B)
  • Před scénou s medvědem dostal Radoslav Brzobohatý (Bernhard Berwitz) varování od jeho chovatele, že medvěd Ladyna snědl několik bochníků čerstvého chleba a je nevrlý, protože má zaražené větry. Ale protože v čísle je, že medvěd metá kozelce, svých problémů se začal zbavovat. Brzobohatý řekl, že celé číslo strávil v jakémsi plynovém omámení. (sator)

Související novinky

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (více)

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později… (více)

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

13.09.2012

Pouhý den před svými osmdesátinami zemřel ve středu 12. 9. jeden z nejvýraznějších českých herců druhé poloviny 20. století. Byl představitelem hlavně mužných rolí, drsnějších i těch, díky kterým byl… (více)

Reklama

Reklama