Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 12x52 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Andrej Barla

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Havlová-Veškrnová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam, Jörg von Liebenfeiß, Radovan Lukavský (vyp.), Pavla Mixtajová
  • suicide

Jako malý prtě jsem tento seriál sledoval. To byla doby, kdy jsem si nebyl schopen zapamatovat, že Josef Kemr se jmenuje Josef Kemr. Ale vždycky stačilo říct Malina z Cirkusu Humberto a hned jsem od otce věděl jméno... Nehodnotím však, protože už je to velmi dlouho na to, abych si vybavil něco více, než jen útržky...(19.8.2008)

Tak jsem si dneska v TV nahodou prepl na tento serial a vzpomnel si, jak jsem ve svych asi deseti letech koukal a hltal kazdou jeho minutu. A soucasne si uvedomil, jak kvalitni serial, ktery se s nasi soucasnou TV produkci neda vubec srovnavat, jsme byli schopni vyprodukovat. Skoda, ze to ted nejde :((17.10.2004)

Jeden z nejlepších seriálů, které se u nás natočili. Bez Němců by sice nic nebylo, ale Cirkus Humberto je taková česká chlouba. Navíc takhle ponuře to umíme natočit jen my. Nám je ten smutek prostě vlastní. Každopádně neuvěřitelná plejáda hvězd tento seriál udělala a vlastně naposledy se u něčeho takhle obrovského sešla.(28.5.2012)

Brrr, jak já nesnáším tu depresivní hudbu k filmu, především v titulcích. Nikdy jsem si k tomuto seriálu nenašel cestu, i když uznávám, že se jedná o velké dílo. Zpočátku se mi děj líbí, ale jak postavy stárnou a děj se přelévá spíše k německy mluvícímu prostředí, můj zájem silně opadal. Nicméně, cirkusové prostředí není opravdu moje parketa. Vyzvihuji skvělé herecké výkony našich vynikajících herců, ale i malého "Vaškůůů".(23.1.2012)

Jen čtyři hvězdy kvůli ději, i přes to, že to možná kopírovalo knižní předlohu. Škoda, že tam v posledních dílech zmizela atmosféra cirkusového kumštu a sukcesu! Chápu, že to bylo dle románu a taky bych třeba řekl, že se mi závěr ságy Humberto nelíbil, kdybych to četl. Stejně, jako konec seriálu. Můžete namítnout, že bych neměl nic vyčítat,ale ano měl. Film má sloužit jako umění samo o sobě a ne převádět knihy do obrazů, takže pokud je konec knihy mdlý, tak proč si ho trochu nevylepšit nebo ho vynechat? Jinak herecky dobré, až na dospělou helenku. Tu bych fackoval za každou scénu. Sorry Kathy Kriegel.(26.6.2013)

• - Natáčelo se v Telči a Nymburku. (M.B)

• - Dagmar Havlová-Veškrnová ve scénách, kdy jezdila v manéži na koni, neměla dablérku. (M.B)

• - Ve scénách, kde Jaromír Hanzlík (Václav) předvádí dvojná salta na cválajícím koni, za něj zaskakoval jako dublér známý český fyzioterapeut vrcholových sportovců doktor Pavel Kolář. Jako honorář za svůj výstup tehdy dostal osm set korun. (fleker)