Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 12x52 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Andrej Barla

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam, Jörg von Liebenfeiß, Radovan Lukavský (vyp.), Pavla Mixtajová

Stále více si uvědomuji, jaké nádherné filmy a seriály se za "totáče" točily. Dnes je to pouze o penězích, sexu a vypráskaných lidičkách - ale to přeci není to jediné v životě. Nebo ano? Potom je mi to líto. Krásný seriál ukazující tvrdou řeholi ve světě pod šapitó, kde nic není zadarmo. Výborní herci i cirkusoví umělci. Zážitek za lepší 4.(6.10.2010)

Vždy, když slyším tu překrásnou hudbu, zamrazí mě a srdce mi párkrát bouchne trochu rychleji.. Nejprve se mi v pár sekundách vybaví celý příběh Cirkusu Humberto a hned poté si vzpomenu na Karla Svobodu (jaká škoda, že už nemůže nic dalšího složit). Cirkus Humberto jsem sledovala jako malá a před nedávnem jsem opět na pár dílů narazila. Přestože mám raději první díly, líbí se mi i jako celek a patří k seriálům, na které nikdy nezapomenu.(23.12.2011)

Cirkus mi nikdy nepřipadal jako nějak zvlášť zajímavá zábava, ale jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, mistr zemitého slova, Eduard Bass mě málem přesvědčil o opaku.. A jiný mistr, či režisér považovaný za mistra, totiž František Filip, se dané látky chopil a učinil z ní legendu české seriálové tvorby, pokud pomineme fakt, že se jedná o seriál koprodukční.. Famózním se jeví rozhodně ústřední hudební motiv Karla Svobody !! Absolutorium, za mě jasných pět hvězdiček.. Dál už lze Filipovi přiznat snad jen to mistrné vedení svých herců, hvězdy vedle hvězdy..(22.4.2013)

Nesnáším cirkusy. Je to pro mě jen týrání zvířat. Jako malá jsem je měla ráda a těšila jsem se a zvířata, ted za shlédnutelné bez slz považuju pouze akrobaty a psi. Seriál je krásný, má kouzlo, herecké výkony grandiozní. bohužel už se na něj asi nikdy nepodívám znovu. maringotku vystlanou trofejemi bych totiž jen tak nepřešla. a je mi jedno jestli je to jen jako. já to tak brát prostě nedokážu(23.10.2011)

Seriálové zpracování knihy E.Basse je co do hereckého obsazení bezvadné pouze s vyjímkou Helenky.Tak toporný a mdlý výkon u jedné z hlavních postav je bohužel na škodu celému seriálu.Na druhou stranu zobrazení ságy cirkusáckého rodu Humbertů a hlavně skvělý hlas Radovana Lukavského jako vyprávěče,to prostě nemá chybu.(15.7.2010)

• - Nejdéle přítomnou postavou (11 dílů) je účetní Frans (František Němec). (L_O_U_S)

• - Natáčelo se v Telči a Nymburku. (M.B)

• - Scény se šelmami se natáčely s pomocí překrytých klecí, které oddělovaly herce od zvířat. (L_O_U_S)