poster

X-Men (TV seriál)

 • USA

  X-Men

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Drama

USA / Kanada, 1992–1997, 27 h 3 min (Minutáž: 20–23 min)

 • Luteka
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších seriálu, který dávali na tehdejším Jetixu (nyní myslím Disney Channel). Je to seriál o bandě lidí s napřirozenými schopnostmi ... Někteří jsou hodní (X-meni), někteří ne ... Každá série má určitou zápletku a seriál je díky tomu zajímavý :) Díky tomuto seriálu jsem si oblíbila komiksy a následně se těšila i na filmové zpracování X-menu, kteří samozřejmě nezkalmali :D Jediná škoda je, že se ve filmu neobjevil můj oblíbenec Gambit :((26.8.2010)

 • nirvana91
  ****

  Zatiaľ mám za sebou 1. sériu a celkom ma prekvapila. Myslela som, že na to že je to starý animovaný seriál to za veľa stáť nebude. Veľké plus však u mňa má len samotný fakt, že X-Menov "žeriem". Úvodná znelka mi začína prichádzať dosť chytľavá :) Kým som nevidela týchto prvých 13 častí, vôbec som nemala potuchy o tom, že Storm ma klaustrofóbiu, že niekedy bol nejaký mutant menom Jubilee alebo že Rogue a Gambit spolu dačo mali/majú. Tak už sa nemôžem dočkať 2. série. Profesor Xavier so svojími X-Menmi majú určite ešte dosť toho, čo ponúknuť.(25.7.2010)

 • GigaPudding
  *****

  Po kouknutí na všechny díly, včetně celých tří sérií, které na českých stanicích neběžely, zvedáme hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět, protože první dvě série (to jsou ty co byly na foxkids) obsahují vesměs jen takové krátké seznámení s tím, co jsou vůbec x-meni zač. Teprv totiž až od třetí série přichází dlouhé příběhy, které jsou mnohem napínavější, výpravnější, akčnější a hodně se i zaměřují na charaktery jednotlivých postav, které jsou na poměry superhrdinských animáků pro děti překvapivě docela hluboké a jejich vztahy provázané mezi sebou. Hlavně třeba celá Phoenix a Dark Phoenix saga, to jsou vůbec nejlepší díly z celého seriálu. Od třetí série je to prostě mnohem našláplejší, je tam spousta nových mutantů a lepší příběhy a je to mnohem nápaditější a to zvlášť pokud jde o časocestovatelské příběhy. I všichni zloduši jsou na tom mnohem líp od těch prvních dvou sérií, takže mě docela zaráží to docela nízké hodnocení tady, když je to mnohem lepší než animovaný seriál o spidermanovi nebo fantastic 4. Prostě to co je pro DC animáče Batman je pro Marvel animáče X-Men :), všechny další animáky od marvelu už takhle dobré nebyly, včetně spidermana. A srovnávat tenhleten seriál z roku 1992, vycházejícím z úplně odlišného přístupu k x-menům, s filmem z roku 2000 tu napadlo kterého vtipa? Takové "srovnání" je úplně scestné :).(17.4.2011)

 • Cor-Angar
  ****

  No jo, i po letech je to pořád skvělý :) Všechny ty postavy a jejich příběhy jsou zajímavý a některý díly mají vážně něco do sebe (např. Wolverine u eskymáků apod.) Sice tam je občas docela tragickej dabing, kdy se u postav naprosto v pohodě střídaj hlasy, ale zároveň se občas dočkáme i nějaké povedené hlášky (většinou v podání Wolverina). Pro mě to má ještě jedno obrovský plus a něco co mi v jinak skvělých filmech chybělo, a to Gambita (ten štěk v Originu nepočítám). Jeho postava mě zaujala hned v prvním dílu a pořád ho mám nejradši. Vtipnej, zajímavej, fajn schopnost a všechny ty karty :) Prostě ve filmu by to mohla být paráda. No...takže řekněme že tohle je tak trochu srdcovka a nemá to daleko k 5ti *. A navíc ta parádní znělka :)(20.1.2012)

 • novoten
  ***

  Filmová parta mutantů je patřičně promyšlená, psychologicky naladěná a dostatečně provázaná s předlohou. Tento seriál je ale jednou příliš (a hlavně naprosto zbytečně) komplikovaný, jindy zase otravně jednoduchý jako ta nejnaivnější čísla komiksu. Naštěstí jsou to pořád X-meni, takže nechybí Wolverine, Rogue, Gambit a další klasičtí hrdinové, takže pokud jste milovníci téhle mírotvorné skupinky a překousnete i na komiks přestřelenou absurdnost zápletek a jednoduchost dialogů, některé díly si nakonec celkem užijete.(17.7.2005)

 • - Seriál vznikl na motivy stejnojmenného komiksu „X-Men“, který začal vycházet už v roce 1963. Do roku 1997 pak vzniklo celých 5 sérií. (Triceratops)