X-Men (TV seriál)

X-Men

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Drama

USA / Kanada, 1992, 76x30 min

Animovaný seriál o X-Menech je pro mě podobně "memoráble" jako Spider-man, ale zásadní rozdíl u X-Menů je ten, že jsou mnohem kratší než onen Spider-man. Možná právě kvůli tomu mi přirostl k srdci víc on, ale když už nic, tak si navždy budu z X-Manů pamatovat tu úvodní znělku. Och ano, to bylo něco...(17.1.2018)

Zatiaľ mám za sebou 1. sériu a celkom ma prekvapila. Myslela som, že na to že je to starý animovaný seriál to za veľa stáť nebude. Veľké plus však u mňa má len samotný fakt, že X-Menov "žeriem". Úvodná znelka mi začína prichádzať dosť chytľavá :) Kým som nevidela týchto prvých 13 častí, vôbec som nemala potuchy o tom, že Storm ma klaustrofóbiu, že niekedy bol nejaký mutant menom Jubilee alebo že Rogue a Gambit spolu dačo mali/majú. Tak už sa nemôžem dočkať 2. série. Profesor Xavier so svojími X-Menmi majú určite ešte dosť toho, čo ponúknuť.(25.7.2010)

Po kouknutí na všechny díly, včetně celých tří sérií, které na českých stanicích neběžely, zvedáme hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět, protože první dvě série (to jsou ty co byly na foxkids) obsahují vesměs jen takové krátké seznámení s tím, co jsou vůbec x-meni zač. Teprv totiž až od třetí série přichází dlouhé příběhy, které jsou mnohem napínavější, výpravnější, akčnější a hodně se i zaměřují na charaktery jednotlivých postav, které jsou na poměry superhrdinských animáků pro děti překvapivě docela hluboké a jejich vztahy provázané mezi sebou. Hlavně třeba celá Phoenix a Dark Phoenix saga, to jsou vůbec nejlepší díly z celého seriálu. Od třetí série je to prostě mnohem našláplejší, je tam spousta nových mutantů a lepší příběhy a je to mnohem nápaditější a to zvlášť pokud jde o časocestovatelské příběhy. I všichni zloduši jsou na tom mnohem líp od těch prvních dvou sérií, takže mě docela zaráží to docela nízké hodnocení tady, když je to mnohem lepší než animovaný seriál o spidermanovi nebo fantastic 4. Prostě to co je pro DC animáče Batman je pro Marvel animáče X-Men :), všechny další animáky od marvelu už takhle dobré nebyly, včetně spidermana. A srovnávat tenhleten seriál z roku 1992, vycházejícím z úplně odlišného přístupu k x-menům, s filmem z roku 2000 tu napadlo kterého vtipa? Takové "srovnání" je úplně scestné :).(17.4.2011)

Pecka !!! Na tomto seriáli som vyrastal spolu s animovaným "Spidym". Nielen že je to skvelá rozprávka vhodná aj pre trochu staršie deti, ale aj dejové línie jednotlivých epizód sú popretkávané zaujímavými myšlienkami, v ktorých sa samozrejme vinie najdôležitejší motív boja dobra so zlom (veď sme v rozprávke), ale aj napriek tomu nie sú prvoplánové a dieťa čaká ako to dopadne, či pôjde ďalej. Takisto postavy sú jednou z hlavných a veľmi podarených zložiek seriálu, mám na mysli ich adaptácia, tak ako vizuálna, tak aj charakterová a ich vnútorné spory, či vzťahy... V každom prípade ide o skvelý seriál pre tých mladších a pre mňa letargická chvíľka spomienok, ktorá ma vracia späť do detstva. A to som ešte nehovoril o tých coolových Megarobotoch budúcnosti. Teraz pôjde podľa námetu z epizódy Days of Future Past v kinách rovnomenný film, takže looking forward to see... P.S.: Všetky postavy milujem, ale Wolverine rulezzz.(11.1.2014)

Parádní seriál z prostředí nejslavnějších mutantů. V dnešní době už by asi nikoho moc nebral (i když já jsem ho shlédnul teprve nedávno), ale pro Marvelovské univerzum byl jistě ohromným přínosem a myslím, že spoustu lidí přilákal ke čtení comicsů. Příběhy jsou různé, některé výborné, jiné průměrné, některé občas dost komplikované. Jako celek to ale funguje skvěle a doporučuji každému Marvel/X-Men fandovi. BTW sexy chraplavý hlas Rogue (samozřejmě původní znění) je k sežrání a Gambit se taky moc povedl (nemluvě o Wolverinovi, ten je cool vždycky:)).(17.9.2010)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenného komiksu „X-Men“, který začal vycházet už v roce 1963. Do roku 1997 pak vzniklo celých 5 sérií. (Triceratops)