X-Men (TV seriál)

X-Men

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Drama

USA / Kanada, 1992, 76x30 min

Pecka !!! Na tomto seriáli som vyrastal spolu s animovaným "Spidym". Nielen že je to skvelá rozprávka vhodná aj pre trochu staršie deti, ale aj dejové línie jednotlivých epizód sú popretkávané zaujímavými myšlienkami, v ktorých sa samozrejme vinie najdôležitejší motív boja dobra so zlom (veď sme v rozprávke), ale aj napriek tomu nie sú prvoplánové a dieťa čaká ako to dopadne, či pôjde ďalej. Takisto postavy sú jednou z hlavných a veľmi podarených zložiek seriálu, mám na mysli ich adaptácia, tak ako vizuálna, tak aj charakterová a ich vnútorné spory, či vzťahy... V každom prípade ide o skvelý seriál pre tých mladších a pre mňa letargická chvíľka spomienok, ktorá ma vracia späť do detstva. A to som ešte nehovoril o tých coolových Megarobotoch budúcnosti. Teraz pôjde podľa námetu z epizódy Days of Future Past v kinách rovnomenný film, takže looking forward to see... P.S.: Všetky postavy milujem, ale Wolverine rulezzz.(11.1.2014)

Animovaný seriál o X-Menech je pro mě podobně "memoráble" jako Spider-man, ale zásadní rozdíl u X-Menů je ten, že jsou mnohem kratší než onen Spider-man. Možná právě kvůli tomu mi přirostl k srdci víc on, ale když už nic, tak si navždy budu z X-Manů pamatovat tu úvodní znělku. Och ano, to bylo něco...(17.1.2018)

Parádní seriál z prostředí nejslavnějších mutantů. V dnešní době už by asi nikoho moc nebral (i když já jsem ho shlédnul teprve nedávno), ale pro Marvelovské univerzum byl jistě ohromným přínosem a myslím, že spoustu lidí přilákal ke čtení comicsů. Příběhy jsou různé, některé výborné, jiné průměrné, některé občas dost komplikované. Jako celek to ale funguje skvěle a doporučuji každému Marvel/X-Men fandovi. BTW sexy chraplavý hlas Rogue (samozřejmě původní znění) je k sežrání a Gambit se taky moc povedl (nemluvě o Wolverinovi, ten je cool vždycky:)).(17.9.2010)

X-meni jsou a vždy budou to nejlepší od Marvelu. Tento seriál jsem viděl asi tak 5x jelikož to stále dokola pouštěli na supermaxu. Někdy je to hodně zmatené a dost si to protiřečí. Nelíbí se mi americký styl kresby. Oproti anime jsou to nebe a dudy. Mlátičky jsou vetšinou stylem umlácení, nic složitého. Ale x-meni jsou jenom jedni a vidět tu obrovskou plejádu charakterů stojí za hřích. 7/10(16.6.2012)

Na tomhle seriálu jsem vyrůstala. Stal se mojí vstupenkou do světa komixů a odstartoval moji lásku k Marvelu. Zbožňovala jsem Rogue, Wolverina a hlavně Gambita, obdivovala Storm a nesnášela Apocalypse. Pamatuji si to nadšení a radost, když v roce 2000 vstoupili do kin X-Men ve filmové podobě, což odstartovalo další moji X-Men mánii. Díky tvůrcům za umožnění těhle zážitků!(1.8.2014)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenného komiksu „X-Men“, který začal vycházet už v roce 1963. Do roku 1997 pak vzniklo celých 5 sérií. (Triceratops)