poster

Neviditelná smrt

 • USA

  Stealth Fighter

 • Slovensko

  Neviditeľná smrť

Akční

USA, 1999, 88 min

 • Wacoslav1
  ***

  Wynorskiho ulila akce mne nikdy neunudi sem tam nejaka ta vykradacka jinyho filmu mne taky neirituje v tomhle navic hraje Divoff takze jako obvykle za tri jasna volba(27.12.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Akční videofilm a krádeži letounu F - 117A Stealth Fighter. Námět o provedení takové akce opět velice jednoduchý. A nakonec, proč ne? Vždyť je to pouhopouhý film, který má za úkol především bavit. Tak proč přemýšlet o tom , jestli by to skutečně bylo reálně možné. Rukopis Jima Wynorskiho je na díle znát. Typická jednoduchost, ale s rychlý akčním švihem. Příběh se drží pouze hlavní dějové linky a vůbec se nezdržuje vedlejšími motivy. Pro všímavé filmové fanoušky je zajímavostí to, že se režisér vyhnul natáčení finančně nákladných scén a ony potřebné záběry plně převzal s jiných snímků a to přímo s kinofilmů. A tak třeba záběr uvíznuvší ponorky na dně oceánu pochází ze snímku 'Hon na ponorku', ohromné výbuchy např. ze snímku 'Zděšení' a dalších. Mnohé to pohoršuje, ale opět zopakuji: proč ne? Jedná se o pouhopouhý videofilm s velmi nízkým rozpočtem a viditelně to funguje. Důležité je, že se na tom filmová studia dohodla. Ono ukrást takové záběry také není jen tak. Vše je otázka autorských práv. Lidé se soudí i kvůli scénářům, když se jim zdá, že jim byl ukraden. Ale vraťme k filmu. Na ději jsou opět do nebe volající nelogičnosti a stupidní scény, viz ta závěrečná. Celé to zkrátka vyznívá, jako by divák četl komiks. A nad ním také nikdo nepřemýšlí. A tak považuji snímek za průměrný, tedy zcela koukatelný. Jen se u toho musí občas vypnout mozek.(27.2.2014)

 • Terva
  odpad!

  Tohle lépe nevidět - odpad.(22.3.2012)

 • Lacike
  *

  Zo zaciatku to bolo celkom zabavne. Dokonca ma obcas zaujala aj nejaka ta slusna akcna scena. Najskor preto, lebo filmy z ktorych ich Wynorski vystrihol som nevidel. Lenze potom nasleduje velmi dlha prostredna cast pocas ktorej sa nic zaujimave nedeje. Postavy sa rozpravaju a rozpravaju a rozpravaju a dialogy v tychto ceckovych filmoch rozhodne nie su nic svetoborne. Tentokrat ani neboli natolko infantilne, aby boli zabavne. Po dlhom cakani konecne nasleduje finale, ktore je svojou infantilnostou konecne zabavne. Hlavne ten suboj F-16 proti Stealthu. Vysledkom je volovina, ktora je na Wynorskiho pomery necakane málo nechcene vtipna, takze prevaznu cast stopaze nudi.(16.9.2012)

 • ripo
  **

  Ice-T je prototypom herca, ktorý sa nim stal omylom. Ten vônec nehrá, on sa len zúčastňuje na pracovnom procese, ktorého výsledkom bude plnšie konto v jeho banke.... Akčné scény pod bodom mrazu, primitívny scénar a korunu všetkému dala scénka súboja hlavných hrdinov v hangári, kedy Ice-T sucho povie : "Nezabijem ťa, len sa pozeraj ...!" a čo čert nechce, klaďas sa pozviecha a naštartuje cudziu F16-ku a poďho na stíhaciu jazdu za Stealthom .... Ako to dopadne vám radšej neprezradím, lebo by to bol spoiler .... Ale inteligentný divák asi pochopí .... Nie - vlastne inteligentný divák si tento film vôbec nepozrie ....!!!(17.6.2008)

 • Ice-T

 • - Bojová scéna zo začiatku filmu, v ktorej útočia lietadla Intruder na základňu a muničný sklad, sú prevzaté z filmu Let votrelca (1991) a zábery na satelit Thanatos pochádzajú zo snímky Diamanty sú večné (1971). (beso74)