Reklama

Reklama

Minišou Karla Šípa

(pořad)
všechny plakáty
Zábavný / Talk-show
Česko, 2021, 52 min

Obsahy(1)

Divadla jsou pro diváky zatím bohužel stále uzavřená, ale natočit v prázdném hledišti rozhovor dvou lidí lze. A toho využil Karel Šíp... (Česká televize)

Recenze (23)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Inteligentní povídání o životě. 1)  76letý Karel Šíp a 89letý Jiří Suchý - 3*, 85letý Zdeněk Svěrák - 3 - 4*, 68letý Jaromír Nohavica - 4*, 90letá Jiřina Bohdalová, vykazující záviděníhodnou duševní svěžest - 3*, 71letý Boleslav Polívka - 3* či 63letý Marek Eben - 4*dokazují, že stáří vskutku může být časem vyzrálosti a moudrosti._____ 2)  Někdy to trochu skřípe, tempo besedy je kolísavé, ne vše, co protagonisté sdělují národu, mě fakt zajímá, ale to základní zůstává - chytří lidé, kteří mají co říci a pan Šíp jim k tomu dává prostor. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tahle forma rozhovorů je určitě fajn. Nepřítomnost diváků je sice patrná, ale bez nich to získává úplně jiný rozměr, který ani náhodou není špatný a nebránil bych se mu ani do budoucna. Šíp jde se svými hosty více do hloubky, občas se naskytne i nějaká ta vážnější nota a to, že je celý díl věnován jednomu hostovi, je určitě výhoda, protože za padesát minut se toho stihne probrat opravdu hodně a člověk se dozví nejednu zajímavou informaci. Všichni jsou navíc dostatečně zajímaví a zábava taky nechybí, takže tady prostě není o čem diskutovat. Jasných pět hvězd. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Minišou dává maxiprostor osobnostem, což je namístě, protože dosavadní výběr hostů, kdy pořad uteče jako nic, najednou konec, ale my bychom rádi poslouchali dál, o něčem svědčí. Jednak si legendy naší kulturní scény takový prostor zaslouží, za další, teď je zrovna doba, kdy je na to čas, prázdný Semafor, vůle a celá řada diváků je už znavena nejen dobou, ale i všemi potřeštěnými soutěžemi, často x krát přerušenými reklamou, nebo prostě Krause nemusí. Neviděla jsem všechny díly, ale Svěrák- skvělý, jako vždy, Jarek moc fajn, ačkoli jej bezmezně neadoruji, jeho básnické střevo je naprosto noblesní, taky, že jsem Ostravák a jeho tvorbě rozumím, že ho Karel Šíp zařadil do svého výběru hostů, zasluhuje pochvalu. A posledně Bohdalka. Neuvěřitelná forma, jakou paní Jiřina v devadesáti letech disponuje! Nejeden šedesátník na tom není zdaleka takto. Velmi ráda jsem se dívala. Je jasné, že v soukromí se ti dva museli nařehtat jako koně, zažili toho nemálo, je fajn, že aspoň něco na nás dýchli. Scénku s banánem bych vidět mohla. 😆 Víte, dělat si srandu ze sebe a ještě si o užít, to neumí každý. Krom toho je paní Bohdalová baba, která zahraje všechno a domnívám se, že nic nemá zadarmo. Dříč, makač, profík. Je skvělé, že Jiří Strach, člověk milého vystupování a schopný kvalitních filmových počinů s paní Bohdalovou točí krásné věci, protože ať už ji máme v oblibě, či nikoli, většinu z nás její postavy provázejí celý život. Ať už ve formě audio pohádek, večerníčků, pohádkových postav, či rolí ve filmech a divadelních hrách pro dospěláky. Werich na talent a pracanty oko měl, čili klobouk dolů, vše nejlepší, pevné zdraví, hodně krásné práce jak divadelní, tak filmové a moc bych se nedivila, kdybychom za deset let zatleskali zase. S tímhle elánem to bude raz dva. 😉 Kdo rád poslouchá, dovolím si doporučit audioknihu Malý princ v Jiřinino podání. Miluji verzi Viktora Preisse, Ladislava Mrkvičky a dalších, ale když to čte Bohdalka, věřte- nevěřte, to je prostě strašná šupa!!! Jedinou vadou na kráse je, že záznam nemám celý a nedaří se mi jej roky sehnat. Pokud byste někdo věděl, kde je k mání, napište. Uděláte mi radost. Díky. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem všechny tři dosud odvysílané díly. Podobných talk šou je řada s kratší časovou dotací a většinou se třemi hosty. Povídání je zaměřeno na zábavné historky pozvaných osobností, aby se diváci pobavili i zasmáli. Tato šou je jiná. Čas netlačí moderátora k tomu, aby hosta nějak v jeho povídání omezoval, skákal mu do řeči nebo převáděl řeč jinam. Nejlíp je to vidět na povídání s Jarkem Nohavicou, kterého si jako zpěváka velmi vážím. I když mu popularita zajišťovala plné haly diváků, neopustil Ostravsko a neodešel do Prahy, jako to udělali mnozí z moravských umělců, kteří se proslavili. Řadu svých písniček dává posluchačům na internetu volně k dispozici. Jeho vyprávění bylo velmi příjemné, upřímné, poučné a kamarádské. Dostalo se na vzpomínky i na písničku. Skvělý výběr hosta. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Na jednoho hosta padesat minut se mi zdalo prilis.Vyzaduje to velkou pripravu a v diskusi jit do hloubky k cemuz nedochazi.Ukazuje to ,jak se v dobe koronavirove pandemie nataci v Ceske televizi nouzove porady.Sympaticky Karel Sip moderuje stylem vystreho a slusneho cloveka ve stylu sokratovskeho rozhovoru.Tim,ze dela hloupeho a klade ty spravne otazky, prijde host i na veci,ktere puvodni popiral.Rozpovida se a i divak,ktery ho nezna se s nim dobre obeznami.Jenze v teto Minisou nemuze Sip hrat hloupeho a musi hosty s mizernou pameru podporovat a mluvit za ne. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Pořad se stejně jako Všechnopárty (od r. 2005) natáčel v pražském divadle Semafor. (SONY_)
  • „Jestli má někdo cit pro výběr zajímavých hostů a schopnost je vyzpovídat tak, že se dozvíte něco nového i o těch osobnostech, které velmi dobře znáte, je to právě Karel Šíp. Jeho nápad na divadelní rozhovory mezi čtyřma očima mě zaujal a jsem ráda, že nezůstalo jen u smělých plánů,“ uvedla kreativní producentka Lucie Kapounová. (SONY_)

Reklama

Reklama