Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou

USA, 2021, 82 min

Keith Walker

Účinkují:

Oprah Winfrey (moderátor), princ Harry, Meghan Markle

Slavná moderátorka zpovídá vévodkyni a vévodu ze Sussexu... Oprah Winfreyová nejdříve rozmlouvá s Meghan, vévodkyní ze Sussexu. Dotýkají se mnoha témat a proberou všechno, počínaje jejím vstupem do královské rodiny, přes sňatek, mateřství a charitativní činnost až po skutečnost, jak se vévodkyně musela vyrovnávat se životem pod intenzivním tlakem veřejnosti. Později, kdy se k nim připojí i princ Harry, hovoří o svém přestěhování do Spojených států, o svých nadějích do budoucna i snech o rozrůstající se rodině. Tento speciál vyrobila společnost Harpo Productions. Výkonnými producenty jsou Terry Wood a Tara Montgomeryová, koproducentem Brian Piotrowicz. Mezinárodním distributorem pořadu je ViacomCBS Global Distribution Group. Celovečerní pořad měl premiéru v neděli 7. března v americké televizní síti CBS. (Česká televize)

SOLOM. odpad!

Britská královská rodina mne absolutně nezajímá, serou mě hlavně problémy u nás v republice, kterých tu máme víc než dost. Bohužel i přesto, že jsem se snažil absolutně ignorovat celý ten humbuk okolo zrzka a americké druhořadé herečky, neustále se to omývá nejen v televizi, novinách, internetu – nešlo si toho nevšimnout. Je to jejich problém, ať si dělají, co chtějí – chtěli být nezávislí, utekli do Kanady – tak ať si žijí, jak chtějí a neotravují furt druhé a hlavně neškemrají o peníze královské rodiny. Ještě je ta mrcha obviňuje z rasismu (ten je teď velice populární)…raději by měla chodit kanálem. Černoch vždycky zůstane černochem, bílý bílým, žlutý žlutým, cigán cigánem – tak proč je nenazývat pravými jmény. Už mě opravdu vytáčí, jak se černým furt leze do prdele. Nicméně mi přijde, že slavný princ prostě myslí jen ptákem a nechá se zcela ovládat. ()

slunicko2

Pohádky většinou sňatkem končí. 1) Popelka si vezme prince, hloupý Honza princeznu, holandský princ si vzal homosexuálního bratra "své" princezny (pohádka Princ a Princ), prostě sňatkem jakoby vše končilo. Následuje jen mír, harmonie, štěstí a spokojenost._____ 2) I dospělí, považte, milují pohádky. Celosvětový zájem (nejenom) bulvárních médií o anglickou panovnickou rodinu je toho typickou ukázkou._____ 3) A tak se nakonec i čeští diváci dočkali srdceryvného vystoupení 40leté ubohé utiskované Meghan a 37letého rytířského prince Harryho pod lehce potměšilým vedením jedné z nejbohatších žen světa, zkušené 67leté Oprah Winfreyové._____ 4) Meghanina show je nesporně zajímavá. Ukazuje současnou pokryteckou tvář britského království, doutnající rasismus, nechutnou roli bulváru a jeho spolupráce s královskou rodinou či až patologický strach anglického dvora z veřejnosti. Současně vidíme, jak lze snadno manipulovat fakty a jak vévodkyně ze Sussexu veřejně lže._____ 5) Na lži politiků jsme tak nějak už zvyklí, naše (a nejenom naše) politická scéna poskytuje každodenně mnoho důkazů. Ale tady lže pohádková bytost!_____ 6) Jediný závěr, který jsem schopen si ze sledovaného rozhovoru (bez hlubších znalostí detailů) vyvodit je, že tenhle pohádkoidní bulvár opravdu nemusím._____ 7) Přesný koment: riza-do**, ostravak30**. ()

castor

Podle televize CBS jen v Americe pořad vidělo 17,8 milionu diváků. Holt spory prince Harryho a vévodkyně Meghan s Buckinghamským palácem dál víří emoce. Oprah v pohodě. Každopádně jsem měl v poslední době (druhá polovina března) pocit, že rasisté jsou podle britských předsudků pouze čeští fotbaloví obránci. ()

666teen odpad!

Dneškem asi definitivně skončily moje iluze o tom, že ČT je nezávislá. Sorry jako. V primetimu na ČT2 vysílat takovou totální šmíru, jako je "rozhovor" s princeznou Pinocchio a podpantoflákem Harrym, tak to je fakt i přes mojí lajnu. A to jí mám celkem nízko. Nova to nebyla schopná zaplatit? Nebo Barandov? Jebnout to někam mezi Soukupa a Soukupa? Asi ne. Takže u mě nepomáhá ani "God Save the Queen the fascist regime". Tolik řečí o nepochopení, útlaku, rasismu a psychologických problémech jsem slyšel naposledy v dokumentech o Osvětimi. Děti v rozvojových zemích určitě ocení a zatleskají utrpení malého, různobarevného Archieho a jeho vychcaných rodičů. Pokud tedy mají internet a obě ruce. ()

Dzeyna

Jsem sice na straně Harryho a Meghan, protože si mě Meghan získala v Suits. Nicméně by bylo vhodné, kdyby někdo jako Oprah udělala nestranný rozhovor. Tohle mi přišlo až příliš jednostranné. Taky Meghan dost hrála na city, což je ale v těhotenství asi normální a nic nepředvídatelného. Ale celkově jsem čekala něco trochu víc. ()