Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ředitelka zdravotnické školy v Teplicích zakáže muslimské studentce nosit šátek během vyučování. Zatímco pedagogický sbor souhlasí s ředitelkou, část studentů točí video na podporu spolužačky. Na čí stranu se postaví školský ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík)? (Česká televize)

Recenze (76)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotenie ako jedna z najslabších epizód, a pritom asi najzložitejšia téma, aj keď nejde o život. Nie je jednoduché prikloniť sa na niektorú stranu a nevie to poriadne ani Ochranca. Riadi sa svojou prácou a tá mu určila, koho bude ochraňovať. V realite by asi problém vyriešila rodina, tá bola vo filme slabá a vykreslená takmer ako nepodstatná. Z filmu mám pocity všelijaké, ale dojem je štvorhviezdičkový. –––– Sundej si to, Sabi! – Nesundám! –––– Věnováno všem, co se umějí dohodnout. ()

Esgalnor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedokážu ohodnotit. Mám pocit, že si tady tvůrci ukousli až příliš velké sousto a v celém epizodě se řešilo až příliš mnoho věcí. Hlavní téma je opět společensky významné, ale potřebovalo by větší prostor a mnohem komplexnější uchopení. Věřím ale, že v takto limitované stopáži to o moc lépe nešlo, a v hlavním vysílacím čase jde i v dnešní době o dost odvážný krok. ()

Reklama

tlamiczka 

všechny recenze uživatele

Jako kdyby tenhle díl točil jiný tým než ty předchozí... V ostatních dílech se snažili ukázat jakž takž objektivně všechny strany, díly měly spád, některé i na český seriál nečekaně perfektní dramaturgii. Nejde jen o téma a jak pokrouceně bylo předané, celý díl byl tak nějak nedotažený, trapný a chyběl mu správný drajv předchozích epizod. Prostě mě nebavil, nedokoukala jsem ho. Snad bude desátý díl lepší a zakončí jinak velmi zdařilý seriál se ctí, bez toho trapného a příliš okatého tlačení "správného" světonázoru. :-( ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotím sice jako kvalitní díl, ale s obsahem mám sakra problém. Ano, jsem Čech a možná i proto mám problém s jiným náboženstvím než křesťanským. A tak zcela rozumím všem těm učitelkám, které hájí svůj názor na "svobodné" projevy svých žáků a stojí si za "neomylným" školním řádem. Bohužel, trocha pravdy byla i v Pelánově rozhovoru s řidičem, že svět se ubírá jiným směrem než je ten náš v české kotlině. Ach jo, někdy holt je to jinak, než by si člověk přál.  PS: Pelánův úlet s tou mladicí je fakt trapný, na druhou stranu pobavil jeho rozhovor nad krabičkou s nudlema, kdy mladá ho nemůže pochopit, protože na to prostě nemá životní zkušenosti. ()

Mngwa 

všechny recenze uživatele

Zajímavý a silně rozporuplný díl. A s rozporuplným hodnocením. Jedni dávají automaticky 5 a ještě mají zvláštní potřebu si uplivnout nad těma fuj xenofóbama v recenzích, aby ukázali jak jsou děsně uvědomělí, sluníčkoví a multikulti (stejně jako větší část hlavních postav v tomto díle), zatímco další automaticky odpad, protože na cokoli co souvisí s islámem jsou alergičtí a nechtějí o něm už nic slyšet bez ohledu na kvalitu hodnoceného. Je to prostě ožehavé téma, kde je obtížné, možná skoro nemožné být nezaujatý.  Osobně si myslím, že ta holka byla moralizující attention whore a konkrétně v tomto díle úplně souhlasím s řidičem. Za mě horší průměr, mám pocit, že to bylo lehoulince agitační, jednostranné a chyběly tomu grády. Například v podobě náhledu na svobodu vyznání a nošení náboženských symbolů v muslimských zemích, to by bylo kurevsky výživné a postavilo by to celou tu agitku do úplně jiného světla. Stejně jako naťuknutí tématu rovnoprávnosti, tolerance a svobody jedince tamtéž. Takže ne, fakt mě nedojímá, že puberťačce zakázali na české škole nosit na hlavě hadr. SPOILER: Plus ještě ten trapný románek Vaculíka s jeho studentkou, bez toho bych se fakt obešla ... nějak mi to tam vůbec nepasovalo. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Když řidič Petr Starý (Pavel Řezníček) čeká před bytem na Aleše Pelána (Lukáš Vaculík), poslouchá v rádiu píseň „Tak se nezlob“ od českého zpěváka Marka Ztraceného. Skladba vyšla v roce 2020 na jeho albu „Planeta jménem stres“. Když na něj později čeká před ministerstvem, lze z rádia slyšet song „V blbým věku“ od českého písničkáře Ondřeje Ládka alias Xindla X, pocházející z jeho čtvrtého studiového alba „Čecháček Made“, které bylo vydáno v roce 2014. (rublik05)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,2 milionu diváků starších 15 let. Byl to nejlepší výsledek po 20:00. (rublik05)

Reklama

Reklama