Transylvania Twist

Komedie / Horor

USA, 1989, 90 min

Tak tahle konina od Wynorského mě dokonale bavila a to daleko více než dnešní parodie. Wynorski se vkusně trefuje do všech možných žánrových klišé a dokáže z nich udělat výbornou i když lehce primitivní zábavu. Je sice pravda že to čím dál to jde ke konci je to méně a méně zábavnější ale to mě nedonutí dát méně než 4*, já se výborně bavil. Navíc herci a i postavy byly sympatické dostatečně a Scrimm je frajer jak poleno.(18.11.2012)

Tady Wynorski opět dokázal, že rozhraní osmdesátek s devadesátkama mu prostě svědčilo. Místy sice trapný, ale mnohdy i sympatický humor kombinuje s parodickými odkazy na slavné hororové značky (Texaský masakr, Hellraiser, Noční můra, Pátek třináctého nebo Phantasm, který tu díky "Dlouhánově" přítomnosti dostal punc neodolatelnosti), v jednom případě pak dokonce sprostě vykrádá Cormanovu klasiku The Terror. No a když se nacházíme v komedii, Vaughnův Drákula nepotřebuje tolik charakteru - stačí pár hlášek a gumových netopýrů. Co však citelně chybí, tak jsou jakékoli bradavky, poněvadž kozatých bábovek je tu poměrně dost. Škoda, ale jinak na halloweenský večer docela dobrá ptákovina.(2.11.2015)

Sympatická, halloweensky ladená hororová komédia, ktorá si berie do parády vtedajšie (nielen) horory v štýle dnešných Scary Movie(s). Marissa Orlock a mladík usilujúci sa o získanie starodávnej knihy sa vyberú do Transylvánie na hrad kniežaťa Orlocka, ktorí však okupujú nájomníci vzbudzujúci strach v širokom okolí. Aj keď sú hlavným zameraním filmu upíri, pre oživenie sa objavujú referencie aj na iné témy, niektoré vtípky sú podarené, iné skôr trápne, ale pozeralo sa to dobre a utieklo to ako nič.(31.10.2012)

Další Jimova ujeťárna, tentokrát si utahuje hlavně z upírskejch filmů ale je tam i super parodie na Fantasm s Angusem Scrimmem, nebo Karlofovo cameo :) Monča tentokrát neukazovala holé kýble, tož jen za. 4.(16.1.2019)