A Reckless Romeo

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1917, 23 min

Tato groteska s Fattym Arbucklem a Alem St. Johnem byla dlouho považována za ztracenou, než byla roku 1998 v Norsku objevena dochovaná kopie. Filmoví vědci se dlouho domnívali, že ve filmu hrál i Buster Keaton, ovšem z jediné dnes dostupné kopie se zdá, že nikoliv. Film zřejmě vznikl ještě před jeho příchodem do skupiny kolem Fattyho Arbucklea. V první části grotesky se opilý Fatty vrací „neslyšně“ domů pozdě v noci, po drobných peripetiích ulehne do vany a ráno z ní jakoby nic zase vstane (to by se určitě líbilo Petru Královi! - stejně jako Fatty zapalující si doutník telefonním sluchátkem a následné bafání kouře á la lokomotiva), se ženou se udobří, i když jen naoko, jak dokazuje jeho mrknutí do kamery, a vydá se s rodinou na ranní procházku do parku. Tam se Fatty neubrání „nevinnému“ flirtování s kolemjdoucími dámami, za což dostane nabančeno od Ala St. Johna. Své ženě podá poněkud jiné vysvětlení zahrnující pomáhání okradenému slepci atd. Naneštěstí večer v kině vyjde pravda najevo a Fattymu nezbyde než se uchýlit k tomu nejzazšímu možnému řešení. (Tutéž grotesku jsem viděl také pod názvem A Creampuff Romance (1916), tak nevím, jestli došlo někde k omylu, nebo pouze k znovuvydání pod jiným názvem.)(9.10.2007)