Epizody(20)

Na začátku to bylo jen obyčejnou koulí energie, nesmrtelným něčím, vyslaným na Zem bez jakýchkoli emocí či identity, ovšem nadané schopností proměnit se v cokoli jiného, pokud to dostane dostatečně silný impuls. Jako první to na sebe vzalo podobu obyčejného kamene, ovšem jak teplota klesala a ostatní kameny se drolily a v prasklinkách začal růst mech, tak to na sebe vzalo podobu mechu. Když se však osamělý a raněný vlk rozhodl na měkkém mechu naposledy vydechnout, tak se to náhle stalo vlkem. Konečně to získalo vědomí a pustilo se skrz zamrzlou tundrou, až to potkalo mladého chlapce. Ten žil v opuštěném městě, ze kterého odešli všichni dospělí za vidinou nádherného a bohatého ráje mnohem dál na jihu. Chlapec byl však během jejich odchodu raněný, a tak nemohl jít s nimi, dokud se mu rána nezahojí, a proto zůstal ve vesnici pouze se stařešinami. Ti však nyní již všichni zemřeli, a tak ve vesnici byl pouze chlapec s vlkem, který se nečekaně vrátil z tundry.
Mladík si během následujících dní nahromadil zásoby a vydal se i s vlkem za ostatními, ovšem krutý mráz a další zranění v této nehostinné pustině chlapce přinutili, aby se vrátil a pouze ve společnosti vlka strávil poslední minuty svého života. Když vydechl chlapec naposledy, tak se to stalo z vlka chlapcem. A tak se to v podobě chlapce vydalo skrze ukrutný mráz na jih na nekonečnou cestu za novými místy a zážitky... (Jeoffrey)

Trailer

IronicY

Společně s Tokyo Revengers (TV seriál) (2021), považuji To Your Eternity zatím za jedno z nejlepších anime letošního roku. Mezi velké plusy patří spousta sympatických postav, pěkné hudební kulisy a animace příjemná pro oko. Děj je tak nějak mezi. Ubíhá plynule a má zajímavý koncept, ale místy je lehce nedotažený nebo snadno předvídatelný.  9/10 ()

SonGokussj

Příjemné překvapení. Skoro dropnuto kolem 5. episody, pak to začalo být zajímavé a od arku s Gugu-em mě to opravdu chytlo. Překvapení sezóny :-) Příběh, kde nevíte, co se stane, se zvraty, které dávají smysl i postavami, které baví a jste do nich zainteresovaní. Má to však i své mouchy, neskutečně slabý začátek od druhého dílu, spoustu nelogických okamžiků, kdy zdravě smýšlející člověk by se zachoval zcela jinak, ale celkově dobré... Doufám, že bude pokračování, protože to skončilo v dost zajímavé chvilce života našeho hlavního protagonisty. Intelligent šutr 80 % ()

Jeoffrey

Vzhledem k faktu, že autorkou předlohy je Jošitoki Óima, která za mě osobně napsala jeden z nejlepších animovaných filmů poslední pětiletky, nebo minimálně bylo Koe no katači příběhem, který mě emocionálně v posledních letech asi nejvíc zasáhl, jsem měl od tohoto seriálu hodně velká očekávání a myslím, že se je podařilo i docela splnit... Opět je tu zajímavý námět, i když tentokrát ne až tak ze života, ale spíš o životě, v kterém se chytře snoubí nejrůznější motivy, jako je evoluce, dospívání, předurčení, předsudky, samota a mnoho dalšího. Je to hodně o vztazích, emocích, dramatech, občas se objeví nějaká ta akce. Seriál má také obrovskou výhodu v tom, že je hlavní hrdina v podstatě nepopsanou tabulí a divák si tak opravdu užívá vývoj a rozvoj jeho charakteru. K tomu spousta sympatických postav, velmi dobrá animace a nádherná hudba skládají zážitek opravdu veskrze skvostný. Užíval jsem si většinu dílů a opravdu si oblíbil March, Paronu, Pioran, Gugua, ale i hlavního hrdinu Fušiho a především tajemného muže v černém, který mě příběhem provázel. Povedený koncept, zajímavý námět, trocha tajemna - prostě tohle se mi hodně trefilo do noty a užíval jsem si většinu dílů. Na druhou stranu si ale říkám, jestli jsem od toho nečekal ještě víc. Anime mě dokázalo dojmout i emocionálně oslovit, ale ani jednou to nebyl tak silný zážitek že bych si byl jistý, že si na něj vzpomenu i za 5 let. Občas mi přišlo, že se moc tlačí na pilu, někdy mi to zase přišlo docela předvídatelné, většinou co se týká těch velkých a smutných zvratů, takže pak asi nepůsobily tak silně, jak by měly. Můj dojem je někde mezi slabšími 5* a velmi silnými 4*, ale dobře - 8,5/10 ()

Ryuuhei

Přesně tohle je ten typ anime, ke kterému usednu a už od první epizody ho naprosto zbožňuju. Zároveň je to i typ anime, na nějž narazím jednou za sto titulů. Se sledováním jsem začal na základě kladných hodnocení a faktu, že předlohu má na svědomí autorka (mangaka) Koe no Katachi. A jak říkám - je to výjimka nad výjimky! Sledujeme zde vývoj hlavního hrdiny, který se z kamene postupně přes zvíře vyvíjí až v samostatně myslícího člověka. Zajímavě využívá i své schopnosti převtělení, která (bohužel) závisí na tom, koho potká, ke komu si utvoří silné pouto a zda onen člověk/tvor následně zemře. Nesmrtelnost je tedy jedna věc, druhá zase myslet na to, že s ní ruku v ruce jdou i problémy - jako monstra, která se čas od času objeví a jejichž úkolem je hrdinu obrat o všechny formy a tím i eliminovat. Což i znamená, že se dostanou do ohrožení všichni v okolí. A že většina postav je opravdu zajímavá a dokáže s i k nim člověk udělat takové pouto, že ho případná tragédie silně zasáhne. No, co budu povídat, užil jsem si s tímto anime extrémní kolotoč emocí - cítil jsem radost, ale i velký smutek, což je u někoho jako já opravdu raritní. Zbožňoval jsem hlavního hrdinu, zbožňoval jsem příběhy a byť série skončila v tom nejlepším a na další si počkáme až do podzimu 2022, považuju toto anime za jeden z nejlepších kousků, troufnu si říct, posledních 10-20 let. Proč tedy 4*? Trochu mě zklamala nevyvedená příběhová část na ostrově vězňů. Do cca 12. epizody jsem neměl pochyb, že jde o anime roku, nicméně pak přišla ona část s neskutečně otravnou a uřvanou doprovodnou postavou a zástupem dalších, které vůbec nedostaly prostor a osobně jsem si k nim neutvořil takové pouto jako třeba k March, Gugu, Pioran a dalším. Nebýt této části, která mě doslova i nudila, dal bych bez okolků plný počet. Díkybohu to zachránil závěr, díky němuž se na pokračování ohromně těším! ()