Film na motivy divadelní hry Trochu hodně mimo, kterou napsal Štěpán Kozub a David Vyhnánek pro Divadlo Mír, pojednává o temných a nevyzpytatelných hlubinách tzv. dark webu. Riško a Fučo je dvojka podivných individuí, které se tak trochu nedaří žít. Mají kolem třiceti a k tomu hodně problémů. Aby se z kolotoče svých strastí vymanili, musí se dostat mimo reálný svět. Jsou to zkrátka dva loseři, kteří chtějí rychlé prachy bez zbytečného úsilí. Už nechtějí být chybami. Otázkou zůstává, zda „podnikáním“ v neprobádaných vodách nehmatatelného dark webu naleznou východisko, nebo něco zcela jiného... (ČSFD.cz)

Adramelech

Dva zástupci druhu Homo debilis se pokoušejí zbohatnout nezákonnou cestou a dopadne to tak, jak to dopadnout musí. Charaktery byly vykreslené vskutku realisticky a herecké výkony byly velmi přesvědčivé. Není to pěkný film v pravém slova smyslu, ale to neznamená, že není dobrý. Podruhé si jej však rozhodně nepustím. ()

B!shop

Tenhle nazev je trochu zavadejici, mnohem vic by tomu sednul ten puvodni - Trochu hodne mimo, pricemz si muzete podtrhnout to "hodne". Film se vicemene odehrava jen v jednom totalne zahumusenym sklepe, kde dvojka vymletejch dementu Ferro a Maly preziva. Obcas padne nejaka hodne libova hlaska, obcas je film docela drsnej, ale vetsinu casu si jen rikate wtf. Coz byl asi ucel. Dejove to sice neni nic extra komplikovanyho a zaver je lehce prekombinovanej, ale za me v zasade opatrna spokojenost, kde se ukazuje, ze Maly fakt hrat neumi a Ferro naopak ano. Znovu uz bych si to nepustil, ale lepsi 3* to da. ()

Arsenal83

Na Beátu sa príjemné pozerá, ale tá amatérčina, ktorá z tvorby ostravskej skupiny sála, to len ťažko prekonať. Humor ťažkopádny, až sílený a nefungujúci, a hlavne, keď už nemáme čo povedať, tak tam dáme čarovné slovíčko pičo a veríme, že toto diváka zaručene pobaví. Nepobavilo. ()

Johnny.ARN

Chalani z Míru si sfilmovali divadelnú hru, asi. Pre bežného diváka asi nepozerateľné, pre niekoho, kto už ich trochu pozná, asi hej, ale je to bolesť. A ani vtipné to veľmi neni. 1 z 5 ()

Anet21

⚪Celá tá ostravská skvadra okolo Míru je na môj vkus už moc. Od toho trápno-humoru, ktorý nevie, kde má hranicu a prelieza až do debility humoru typu ,,scénka na stužkovej," až po to ich neustále ,,potľapkávanie sa po pleciach" a rečiach o tom, akí sú výnimoční a iní a najlepší divadelný súbor a podobne. Končí to ale tou neustálou a nutno dodať, že krajne nepatričnou glorifikáciou Kozuba a jeho vraj jedinečnosti, obrovského talentu a nadania na všetko, čo mu neustále pripomínajú aj fanúšikovia, aj jeho traja kolegovia a skrz to asi nadobudol pocit, že aj majú pravdu (lebo vraj stokrát opakovaná lož sa ňou stane).⚪ Len v tomto bode dodám, že tí, ktorí Kozuba prirovnávajú k Menšíkovi či Werichovi to isto nemajú v poriadku v hlave, a nielen kvôli typu humoru, ktorý je diametrálne odlišný, ale hlavne skrz celkové vystupovanie týchto pánov na verejnosti, ich sebaprezentáciu a slovník, čo je krásne možné dať do kontrastu s Kozubom, ktorý v každom rozhovore spomenie príhody so svokrom, očividným primitívnym skoroalkoholikom alebo Ferrom a jeho celonočnou masturbáciou na internáte. No, smiechom sa môžeme potrhať, tak je to vtipné.⚪ O tom fekálnom type humoru radšej nehovorím, no nutno dodať to, že vyššie zmienení páni vedeli hrať humorné i charakterné role a ich repertoár bol naozaj široký, Kozub okrem dvoch polôh nezahrá hodnoverne skoro nič - tie dve polohy sú buď vtipný poloretardovaný blbec, psychopat, manipulátor, alebo ,,skoro jeho osobnosť" - teda postava, čo je sarkastická, nemiestna, ktorá každého hláškami zhadzuje a niečo si dokazuje a je aj nasilu vtipná, niečo na spôsob jeho postavy z filmu Shoky a Morthy.⚪ Ostatné role tak nejak ,,prejde," krásne to vidno napr. na sérii Defenestrace 1618, v ktorej je jeho charakterná rola tak vágne podaná, až je to biedne. To už ani nehovorím o tom, že ak sa pozrieme za hranice na herecké výkony napr. mladých nemeckých či francúzskych hercov, ktorý sú často ešte mladší ako on a hrajú hlavné charakterné úlohy, schovali by ho do vrecka aj s topánkami.⚪Prečo som dala tomuto celému tak dlhé entrée o Kozubovi je to, že som potrebovala vyjadriť názor na celú mírovú skupinu a trochu objasniť v akej bubline si vlastne všetci žijú a pracujú - v bubline, v ktorej je Kozub najlepší herec, spevák, scenárista, režisér, pritom reálne mu ide všetko tak nejak na pol a aj to je otázne. Tu možno vidieť Kozuba ako režiséra aj scenáristu (aj keď sa to šikovne skrýva za to, že scenár je písaný s ďalšou osobou, je viac ako jasné, že 98% písal Kozub) kedy možno spoznať jeho tvorivý postup - ten je taký, že všetko tvorí ,,akoby pre seba" - kto má Kozuba takpovediac ,,napočúvaného" z rozhovorov, ale hlavne z ich improvizácií, vie, akým spôsobom štylizuje vety a myšlienky, aký má prednes, ako stále kričí, ako dáva dôraz na slová atď., tu v scenári sa zdá, akoby každú repliku hovoril Kozub - z každej vety cítiť jeho kadenciu reči, jeho typ kričania a jeho štylizovanie, spôsob, akým používa nadávky a ich typ a i ten jeho ,,humor," všetko akoby bolo písané ,,na telo jemu," čo ešte umocňuje réžiou, kedy by sme sa mohli staviť, že sám predhráva hercom, ako chce, aby scéna vyzerala, zase tým svojím štýlom, a núti im (možno nechcene) svoje zlozvyky a herecké i osobnostné návyky.⚪ Pointa je, že takto skrátka dobrý scenárista/režisér nepracuje, rozhodne neprenáša svoje osobnostné rysy do každej postavy, nepíše ,,len pre seba a svoje pobavenie" a hlavne, vie písať uveriteľné dialógy s prehovormi postáv, ktoré sú diametrálne odlišné.⚪Kozub z toho nevie nič, každá postava znie ako Kozub, na scéne sa správa, ako keby ju hral Kozub a pod. A áno, niekto by mohol argumentovať, že je ešte mladý a vypíše sa, no na druhej strane, poznáme množstvo mladých scenáristov či autorov, ktorí v jeho veku písali/tvorili plnohodnotné diela. Preto by Kozub mohol pochopiť, že iba preto, že mu to jeho kamaráti a slepí fanúšikovia hovoria, nemusí robiť všetko a radšej by sa mal vrátiť k herectvu.⚪K deji filmu nemám čo, videla som ho už na Youtube, keď bol prezentovaný pod starým názvom ,,Trochu hodně mimo," ktorý si teda skôr zaslúži, celý koncept dark webu je v ňom spracovaný tak, ako keď si deviatak na základke spraví referát do školy, prescrolluje tri stránky, niečo si prekopíruje a tento kompilát potom odovzdá. Tu je pocit, že si Kozub otvoril youtube a skrz dve videá spráskal osnovu tohto diela o zlom darkwebe, ktoré je síce komorné a istým spôsobom sa mu darí aspoň scénou navodiť dojem nechutnosti, špiny, no to je tak všetko. Postavy bez psychologizácie, ploché, nudné, tématika hlúpo spracovaná, chýba tempo i hlbšie vyznenie, čo bol vlastne autorský zámer. Aspoň, že tá kamera je vcelku slušná, za tú jedna hviezdička.⚪A paradoxné je, že najväčšia mediálna masáž sa valí na Kozuba, ale pritom v týchto divadelných počinoch (aj činohra Bull napr.) práve najviac (a prekvapivo) vyniká R. Ferro, ktorý inak pôsobí ako užitočný blbec, ktorý len dopĺňa partiu, v improvizáciách trepe vyslovene dve na tri, no je očividné, že pod pevným vedením scenára zo seba dokáže dostať maximum, je často herecky veľmi uveriteľný, zaujímavo pracuje s hlasom, a celkovo sa javí veľmi perspektívne, pod dobrým vedením režiséra je možné si ho za pár rokovania predstaviť ako kvalitného herca v činohre, ale aj v tv počinoch. V mírovej skupinke ho, ale, paradoxne, najviac separujú ako toho ,,do počtu," a dávajú mu hrávať hlúpe postavy žien či nemých idiotov, čo je tiež na zamyslenie. Tak hlavne, že sa tam všetci tak strášne majú radi. A už elaborát končím, len na záver, naozaj už som po tom všetkom alergická na meno Kozub.⚪ () (méně) (více)

septic

když dávám 50% jsem štědrý. Může za to moje částečná neobjektivita z kladného vztahu k jejich divadlu a Robinův herecký projev v tomto kusu. V podstatě vše, co znám od Míru, balancuje na hranici trapnosti. Někdy se dostane i dost za hranu, ale vlastně se to dá docela dobře odpustit, protože to dost často i zafunguje. Riško a Fučo začíná jako vulgární deprimující komedie (strašně mi to atmosférou připomínalo jediný počin Karla Žaluda Všichni do jednoho). Po několika momentech film zvážní a i když jsem se chtěl něčemu zasmát, tak to nějak nešlo. I přes to mně to unášelo dál. Bohužel s příchodem Alberta šel celý film do prdele. Nic proti němu jako takovému. Část scénáře s jeho postavou není napsaná a tím pádem ani zvládnutá moc dobře. Hudební dramatický podkres bych volil možná ještě malinko tišší, ale stálejší (nebo formou tlumení). Když beru film jako celek a měl bych srovnat s filmy, které jsem viděl v podobné úrovni profesionality, tak Trochu hodně mimo je ještě nadprůměrné. S klidným srdcem mohu prohlásit, že se mi to docela líbilo. ()

Olík

Štěpán Kozub by si měl konečně uvědomit, že není geniální herec, muzikant, improvizátor, režisér, scénárista, umělecký šéf, stand-up komik, host talk show, krotitel tygrů, pěstitel ředkviček nebo nehrající kapitán daviscupového týmu a věnovat se tomu, co mu jde nejlépe, což je profesionální blbeček. Tohle je fakt cesta do pekla. ()

AloeB

Kozubovo Pulp Fiction z Wishe řadím na pomyslný vrchol trapnopočinů divadla Mír, které jsem si více méně zvykl tolerovat, protože Shakespeara od toho hádám nečekají ani sami tvůrci, na druhou stranu jestli si kdokoliv myslel, že je tohle dobrý nápad, tak by nesměl být v prvé řadě vůbec pokládán za zástupce lidské rasy. Námět komedie o dvou debílcích žijící na okraji sociálně a ekonomicky možného i nepředstavitelného nabízí bohaté spektrum skvělých nápadů, jenže to by ji neměl psát kdokoliv, kdo si myslí, že nudné dialogy zachrání dvakrát sázená piča po prdeli, protože pak je čiré utrpení sledovat film se zapnutým zvukem. U sledování jsem uvažoval, zda nejsem jen nudný člověk, který se neumí bavit, ale jestli tomu tak je, tak jsem za to rád za to, že v životě svá zřejmě největší vzrušení prožívám u četby Achmanové a Mačenka, a ne u zcela unikátní tvorby divadla Mír. Přes všechnu tuhle vyhrocenou kritiku však musím přiznat, že mě pár věcí pobavilo (třeba Beátku jsem v pytli čekal, ale ne s pistolí) a na Robina Ferra je slast se dívat i přesto, že jeho dialogům nemůže konkurovat ani Zdeněk Troška. Netuším, jak je na tom Mír s tvorbou teď, ale upřímně doufám, že se jeho vedení rozhodne za tento hřích proti lidstvu trochu zpytovat svědomí. ()

rigby

Mohu jen zopakovat to, co jsem napsal u jiného díla Štěpána Kozuba. Černý humor se mi líbí, ale musí být inteligentní. Tenhle je prostě jen trapný a nevtipný. Tentokrát jsem se ani nezasmál, a tak vůbec nevím, jak jsem to mohl vydržet až do konce. Ale chápu, že svoje diváky si to najde. ()

Erosen

Můj názor je, že Kozub by se měl na to režiserovani vykašlat a raději dělat něco co mu jde. Ty jeho filmy jsou na jedno brdo. ()