Mladý stavebný podnikateľ Bred Stedler (Kevin Conroy) má všetko, čo si len možno od života priať. Je úspešný, bohatý, zdravý a svojmu okoliu to dáva so značnou dávkou arogancie najavo. Jedného dňa však pád výťahu na jednej z jeho výškových budov ukončí nielen jeho kariéru, ale i život. Anjel strážny však na pokyn zhora, zachráni aspoň jeho dušu, aj keď umiestnenú v tele muža, ktorý nie je ani vysoký, ani pekný, a už vôbec nie bohatý, naviac s nemožne znejúcim menom Arnold Pishkin (Curtis Armstrong). Svojou novou, neatraktívnou telesnou schránkou frustrovaný Bred/Arnold je nútený s 20-timi dolármi vo vrecku začať úplne odznova. Jeho prvým veľkým úspechom je získanie miesta sluhu v jeho vlastnej vile ... (oficiální text distributora)

Šimpy

Pod názvem Miláčku jsem po smrti jedna ze záležitostí viděno v brzkých devadesátkách. Velmi byvil ten Anděl a z nesymaptického stavitele se stane sympatický Arnold Piškin. :-) ()

Fibonacci

film, ktorý sa mi motal v hlave snád 10 rokov a nevedel som mu prísť na meno. Tvár Arnolda som mal pred očami, no za frasa som si nevedel spomenúť na žiadnu indícu či náznak, ako by sa to mohlo volať. Až dnes mi napadlo slovo "zlatko". DA-KU-JEM csfd. Dnes už budem spať na pokoji. Film patril samozrejme k mojmu detstvu na VHSke, v tych rokoch bol skvelý, smozrejme dnes sa naň divam inak, ale to k tym filmom patrí. Je treba ich pozerať znova, s odstupom času, aby človek zistil, že sa mení. A veci vníma inak. No očami detského diváka to je proste šupa film. A preto ho aj tak hodnotím. ()