Tokyo Revengers

(TV seriál)
  • Japonsko Tokyo Revengers (více)
Trailer
Animovaný / Akční / Drama
Japonsko, 2021, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(24)

Takemičiho život nestojí posledních pár let za nic. Je mu 25, nemá práci, přátele a je pořád panic. Dokonce i jeho domovnice mu neustále nedá pokoj. Když už si říká, že to nemůže být horší, tak uslyší ve zprávách, že jeho bývalá přítelkyně z dob studií na střední škole Hinata zemřela během pouličních nepokojů, za které je zodpovědný gang Tokio Mandži, skupina násilných zločinců terorizující již nějakou dobu město. Když si Takemiči cestou na metro říká, kde přesně ve svém životě udělal chybu, tak je náhle sražen do kolejiště před přijíždějící soupravu. Říká se, že vám těsně před smrtí proběhne před očima celý život, ale Takemiči se během toho dokáže do určitého bodu psychicky vrátit.
Tak je náhle opět mladíkem na střední a je rok 2005, tedy o dvanáct let dříve, kdy je Takemiči pořád ještě přítelem Hinaty. Zde se po sérii peripetií rozhodne, že změní minulost a nedopustí, aby Hinata zemřela. Díky setkání s dívčiným bratrem se mu to málem i povede, ovšem budoucnost se změnila jen trochu. Takemiči však získává cenné informace, se kterými se vydává do minulosti znovu, tentokrát odhodlaný k tomu vzít vše pevně do svých rukou a dívku ochránit. Proto je ale nejdůležitější, aby se nikdy nepotkali dva mladíci, kteří se pak stanou vůdci gangu Tokio Mandži. (Jeoffrey)

Trailer

Paichichi

Podle toho, co tu čtu v ostatních recenzích si nejsem vůbec jistá, jestli jsem viděla to samé anime, protože tu chválu, kterou tu na něj vidím, bych musela prstíčkem opravdu hodně hrabat. Možná bude snazší zmínit první to, co se mi líbilo, než začnu prskat síru a sypat ze sebe všechno, co mě na tomhle seriálu štvalo a nebavilo, protože ten výčet negativ bude několikanásobně delší. Líbil se mi opening a některé kousky soundtracku. Relativně zajímavý design postav. Neotřelé prostředí gangů, které už dneska tolik nefrčí. Dobrý závěrečný "plot twist". Ale to je bohužel tak všechno. Držte si klobouky a vězte, že nyní vstupujete to země stínů a spoilerů.   Mám šóneny hodně ráda, troufla bych si říct, že ze všech žánrů anime je mám dokonce nejraději, už jsem jich pěkných pár viděla a jsem tak obeznámená se všemi klišé a stereotypy, které s sebou tenhle žánr nese, ale tohle anime dokázalo vzít všechny ty komponenty, které mě na šónenech točí a dát je v OTŘESNÉM PACINGU do jednoho seriálu. Hlavní hrdina - uřvaný blbeček (jasně, jsou tu třeba Deku nebo Tandžiró, ale i tihle dva ve vlastních slzách se topící mistři dojímání se nesahají Takemičimu ani po kotníky) a nesoudný jouda (aneb budu celý seriál bulet, jak jsem měl jen jednu opravdovou lásku, ale když dostanu možnost ji podvést s prostitutkou, tak jdu do toho? WTF???) který tak od půlky seriálu naprosto přesně ví, kdo je záporák, přesně ví, co se bude dít, ale i tak se nezmůže na nic jiného, než jen vřeštět, bulet a nechat si dát na budku (a tady neříkám, že každý šónen hrdina musí být OP hovádko, ale bavím se tu o naprosto obyčejných úkonech smrtelníků - upřímně, celý problém seriálu by se dal vyřešit tím, kdyby někdo zavolal včas sanitku nebo policajty, až tak jednoduché to je)). A to chce setsakra talent, umět cestovat časem a pak udělat kulový. A když už se teda na něco zmůže, tak je to "pěst obalená odvahou" a "motivační kecy no džucu", který naprosto zázračně fungují v jeho prospěch (úplně si nemyslím, že poselstvím tohohle seriálu je, že kdyby lidi v gangu víc ventilovali svoje pocity, mohlo by být všechno zalitý sluncem), skoro až ve stylu "deus ex machina", což bytostně nenávidím. O dírách v teorii o cestování časem asi nemá smysl ani mluvit (dobře, dejme tomu, že Naoto prožívá to cestování časem stejně, jako Takemiči, ale to mi nikdo nevymluví, že není divný, že jeho ségra je jeden moment mrtvá a puf, najednou není???). Že jsou postavy zajímavé a zamilujete si je? Většina jsou prostě jen floutci, co se rádi bez jakýhokoliv důvodu bitkujou a ty bitky samotný jsou taky jen slabý odvárek. A i když jsem to zmiňovala na začátku, musím to zmínit ještě jednou, ale tou absolutně nejhorší věcí je pacing. Celý příběh téhle série by se naprosto v pohodě vešel do 14 dílů, jenomže nevejde, protože... X minut z každé epizody je věnováno recapu předchozí epizody, do takové míry, kdy máte pocit, že si tvůrci myslí, že na seriál koukají jen lidi se stařeckou demencí. V každé epizodě čekejte tak 5-50 flashbacků nebo průstřihů na bulícího Takemičiho, protože z vás potřebují vyždímat ty emoce (které tam ale přirozeně nejsou, takže to do vás tlačej skrz ty alespoň lehce dojemný flashbacky), hlavně nám musí připomenout, že "Takemiči nic nedokázal, nevzepřel se osudu" (jako kdybychom to nevěděli) a tam, kde se ufňukánek Takemiči neřeší, tak tam jsou rádoby vtipné vložky, které ale působí když nic, jako laciné fillery. Zvrat na konci sice zabrnkal na strunu mé zvědavosti ohledně toho, jak to bude dál (i když asi všichni tušíme, že Takemiči prostě zase jen bude cestovat časem a kňučet a všechno mu spadne do klína), ale momentálně jsem ve fázi, kdy jsem natolik otrávená, že druhou sérii vidět nechci. ()

moviefreak

Skvelé príbeh o cestovaní v čase, avšak tento krát sa nezachraňuje svet, ale japonský hooligans. Takže tu máme veľa bitiek, kamarátskych slzičiek, aj sa často krát prekvapivo drsne a nečakane umiera a toľko twistov, že som občas vyskočil od prekvapenia až po plafón :) Áno animácia nie je bohvie čo, ale ak bude anime tak populárne ako manga, tak verím, že druhá séria pridá na kvalite. Teda aspoň v to dúfam :) ()

Mancunian

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Top anime. Skvělé animace, příběh (i když ohledně toho cestování časem bych měl spoustu otázek) a hlavně postavy, které celý děj táhnout. Mangu jsem nečetl, takže nevím, jak moc se to drží předlohy, ale zatím jsem nad míru spokojený. Sledoval jsem bohužel cenzurovanou verzi na Crunchyroll (což je asi škoda), ale i tak parádní zážitek a těším se na další sérii. Všem fanouškům anime rozhodně doporučuji. ()

Torako.chan

Přestože je Takemitchy takovej ufňukánek, což nemám úplně v lásce, musím dát 5*. Bylo to peckovní! Bavil mě příběh, bavili mě postavy, bavila mě animace. Co víc si přát. ()

Jeoffrey

Tokyo Revengers se mi líbí, má to zajímavé prostředí, dobrý nápad, i když je to zase jen trochu variace na "Zachraň roztleskávačku, zachraň svět" a sympatické postavy. Také nám zdařile ukazuje za co je nutné v životě bojovat a z jakých důvodů by člověk neměl utíkat z boje, i když třeba nemá šanci ho vyhrát. Přeci jen Takemiči není nejsilnější ani nejchytřejší postava v seriálu, jen prostě má určitou možnost, jak věci změnit a díky své sympatické tvrdohlavosti a občasnému přesvědčení, že hlavou zeď prorazíš, si zasloužil mé sympatie. Jsou tu ale dvě věci, které za sebe moc nechápu a které mě možná trošku štvou. Zaprvé cenzura. Cenzurování určitých symbolů, které mají nějaký význam jenom proto, že je někdo v minulosti zneužil a dal jim význam jiný, považuji za hloupost. Neměli bychom spojovat dvě různé věci a tabuizovat nějaký symbol jenom proto, že si ho kdysi vybrala jedna parta magorů, obzvlášť když sám o sobě má význam úplně jiný a i tady je používaný z úplně jiných důvodů. Po pravdě jsem nikdy nepochopil ani cenzurování hákových křížů v některých zemích v Doomovi, kde ten symbol má přesně ten rádoby špatný význam, ale dobově a logicky do té hry prostě patří. Tahle globální snaha o to někoho nenaštvat a být maximálně korektní je někdy opravdu přehnaná a tady zrovna za mě až pitomá. Druhá věc je samotné cestování v čase. Pokud jdu do minulosti a něco v ní změním, především pokud změním svojí budoucnost, pak když se vrátím zpátky, nemělo by mě to taky nějak ovlivnit? Tady to funguje přímočaře, hrdina se vrátí do minulosti, provede změnu, vrátí se zpátky a neví, jaké měla ta změna následky. Jeho současné já je tím psychicky naprosto nepoznamenané. Na jednu stranu to dává seriálu jistý nádech tajemnosti, kdy nikdo, včetně hlavní postavy, netuší, jak to v přítomnosti bude teď zrovna vypadat, na druhou stranu se nějak nedokážu dokopat k tomu, abych takovému cestování časem plně věřil. Stejně tak divné je i to, jak tyhle změny (ne)vnímá Naoto. Kdybych to chtěl rozebírat podrobně, pak bych nejspíš narazil i na nějaké ty paradoxy (pokud vyřeším to, proč jsem šel zpátky a to se nestane, tak by se vlastně nestala ani samotná cesta zpět?). Ovšem co já vím o cestování časem... Ale i tak je Tokyo Revengers dobré drama s fungujícími emocemi, které stojí za sledování a nemám problém mu dát 8/10 a těším se na další díly, protože nezvratný osud je nezvratný osud! ()

• Od páté epizody se začaly objevovat dvě verze seriálu, kdy jedna, která je poskytována streamovací společnosti Crunchyroll, je záměrně cenzurovaná. Důvodem je znak gangu Tokio Mandži, kteří nosí jeho členové na oblečení a objevuje se i na jejich vlajkách, protože symbol označující „Mandži“ připomíná svastiku (hákový kříž). V buddhismu reprezentuje tento symbol univerzální harmonii a rovnováhu protikladů a také Buddhovi stopy, a proto se na některých japonských mapách dokonce používá pro označení různých církevních chrámů. V obavách z možné kontroverze u západního publika se japonští autoři rozhodli právě pro výrobu cenzurované verze pro streamovací službu Crunchyroll, která má na vysílání licenci a je dostupná v mnoha západních zemí. S přibývajícími díly, kde dochází k častým soubojům gangů, se počet cenzurovaných scén logicky zvyšuje a rozdíl mezi oběma verzemi seriálu je tak opravdu docela výrazný. (Jeoffrey)