Tokyo Revengers

(TV seriál)
  • Japonsko Tokyo Revengers (více)
Animovaný / Akční / Drama
Japonsko, 2021, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(24)

Takemičiho život nestojí posledních pár let za nic. Je mu 25, nemá práci, přátele a je pořád panic. Dokonce i jeho domovnice mu neustále nedá pokoj. Když už si říká, že to nemůže být horší, tak uslyší ve zprávách, že jeho bývalá přítelkyně z dob studií na střední škole Hinata zemřela během pouličních nepokojů, za které je zodpovědný gang Tokio Mandži, skupina násilných zločinců terorizující již nějakou dobu město. Když si Takemiči cestou na metro říká, kde přesně ve svém životě udělal chybu, tak je náhle sražen do kolejiště před přijíždějící soupravu. Říká se, že vám těsně před smrtí proběhne před očima celý život, ale Takemiči se během toho dokáže do určitého bodu psychicky vrátit.
Tak je náhle opět mladíkem na střední a je rok 2005, tedy o dvanáct let dříve, kdy je Takemiči pořád ještě přítelem Hinaty. Zde se po sérii peripetií rozhodne, že změní minulost a nedopustí, aby Hinata zemřela. Díky setkání s dívčiným bratrem se mu to málem i povede, ovšem budoucnost se změnila jen trochu. Takemiči však získává cenné informace, se kterými se vydává do minulosti znovu, tentokrát odhodlaný k tomu vzít vše pevně do svých rukou a dívku ochránit. Proto je ale nejdůležitější, aby se nikdy nepotkali dva mladíci, kteří se pak stanou vůdci gangu Tokio Mandži. (Jeoffrey)

Trailer

moviefreak

Skvelé príbeh o cestovaní v čase, avšak tento krát sa nezachraňuje svet, ale japonský hooligans. Takže tu máme veľa bitiek, kamarátskych slzičiek, aj sa často krát prekvapivo drsne a nečakane umiera a toľko twistov, že som občas vyskočil od prekvapenia až po plafón :) Áno animácia nie je bohvie čo, ale ak bude anime tak populárne ako manga, tak verím, že druhá séria pridá na kvalite. Teda aspoň v to dúfam :) ()

Jeoffrey

Tokyo Revengers se mi líbí, má to zajímavé prostředí, dobrý nápad, i když je to zase jen trochu variace na "Zachraň roztleskávačku, zachraň svět" a sympatické postavy. Také nám zdařile ukazuje za co je nutné v životě bojovat a z jakých důvodů by člověk neměl utíkat z boje, i když třeba nemá šanci ho vyhrát. Přeci jen Takemiči není nejsilnější ani nejchytřejší postava v seriálu, jen prostě má určitou možnost, jak věci změnit a díky své sympatické tvrdohlavosti a občasnému přesvědčení, že hlavou zeď prorazíš, si zasloužil mé sympatie. Jsou tu ale dvě věci, které za sebe moc nechápu a které mě možná trošku štvou. Zaprvé cenzura. Cenzurování určitých symbolů, které mají nějaký význam jenom proto, že je někdo v minulosti zneužil a dal jim význam jiný, považuji za hloupost. Neměli bychom spojovat dvě různé věci a tabuizovat nějaký symbol jenom proto, že si ho kdysi vybrala jedna parta magorů, obzvlášť když sám o sobě má význam úplně jiný a i tady je používaný z úplně jiných důvodů. Po pravdě jsem nikdy nepochopil ani cenzurování hákových křížů v některých zemích v Doomovi, kde ten symbol má přesně ten rádoby špatný význam, ale dobově a logicky do té hry prostě patří. Tahle globální snaha o to někoho nenaštvat a být maximálně korektní je někdy opravdu přehnaná a tady zrovna za mě až pitomá. Druhá věc je samotné cestování v čase. Pokud jdu do minulosti a něco v ní změním, především pokud změním svojí budoucnost, pak když se vrátím zpátky, nemělo by mě to taky nějak ovlivnit? Tady to funguje přímočaře, hrdina se vrátí do minulosti, provede změnu, vrátí se zpátky a neví, jaké měla ta změna následky. Jeho současné já je tím psychicky naprosto nepoznamenané. Na jednu stranu to dává seriálu jistý nádech tajemnosti, kdy nikdo, včetně hlavní postavy, netuší, jak to v přítomnosti bude teď zrovna vypadat, na druhou stranu se nějak nedokážu dokopat k tomu, abych takovému cestování časem plně věřil. Stejně tak divné je i to, jak tyhle změny (ne)vnímá Naoto. Kdybych to chtěl rozebírat podrobně, pak bych nejspíš narazil i na nějaké ty paradoxy (pokud vyřeším to, proč jsem šel zpátky a to se nestane, tak by se vlastně nestala ani samotná cesta zpět?). Ovšem co já vím o cestování časem... Ale i tak je Tokyo Revengers dobré drama s fungujícími emocemi, které stojí za sledování a nemám problém mu dát 8/10 a těším se na další díly, protože nezvratný osud je nezvratný osud! ()

Mancunian

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Top anime. Skvělé animace, příběh (i když ohledně toho cestování časem bych měl spoustu otázek) a hlavně postavy, které celý děj táhnout. Mangu jsem nečetl, takže nevím, jak moc se to drží předlohy, ale zatím jsem nad míru spokojený. Sledoval jsem bohužel cenzurovanou verzi na Crunchyroll (což je asi škoda), ale i tak parádní zážitek a těším se na další sérii. Všem fanouškům anime rozhodně doporučuji. ()

• Od páté epizody se začaly objevovat dvě verze seriálu, kdy jedna, která je poskytována streamovací společnosti Crunchyroll, je záměrně cenzurovaná. Důvodem je znak gangu Tokio Mandži, kteří nosí jeho členové na oblečení a objevuje se i na jejich vlajkách, protože symbol označující „Mandži“ připomíná svastiku (hákový kříž). V buddhismu reprezentuje tento symbol univerzální harmonii a rovnováhu protikladů a také Buddhovi stopy, a proto se na některých japonských mapách dokonce používá pro označení různých církevních chrámů. V obavách z možné kontroverze u západního publika se japonští autoři rozhodli právě pro výrobu cenzurované verze pro streamovací službu Crunchyroll, která má na vysílání licenci a je dostupná v mnoha západních zemí. S přibývajícími díly, kde dochází k častým soubojům gangů, se počet cenzurovaných scén logicky zvyšuje a rozdíl mezi oběma verzemi seriálu je tak opravdu docela výrazný. (Jeoffrey)