Pod rouškou temnoty

• USA Blacklight (více)

Politickou aktivistku Sofii před jejím domem srazí auto a řidič z místa činu ujede. Je zjevné, že nejde o náhodu. Travis Block je veterán z vietnamské války, který pracuje jako tajný agent pro ředitele FBI Gabriela Robinsona a jeho úkolem je likvidovat problémy v systému. Je vlastně čistič a odstraňuje agenty, kterým selhalo krytí. Chce se své stinné minulosti zbavit a odejít do důchodu, aby se mohl věnovat dceři a vnučce. Ředitel ho ale odmítá propustit. Dává mu poslední úkol, přivést agenta Dustyho Cranea. Travis ale neví, že Crane spolupracuje s novinářkou Mirou Jonesovou, která pátrá po příčině Sofiiny smrti a získala od Cranea důkaz, že nešlo o nehodu. Dal jí informace i o přísně tajné operaci FBI, určené na likvidaci nepohodlných lidí. Mezitím je Dusty Crane zavražděn a Travisova dcera i s vnučkou jsou uneseny. Novinářka Mira Travisovi všechno řekne, a tak je nucen považovat svého ředitele za nebezpečného zločince a zastavit ho všemi prostředky. (JOJ Cinema)

anderson

Priehľadná aktivistická agitka, ktorá má toľko "chochmesu" aby svoju agendu zaodela do síce biedneho, ale pomerne znesiteľného akčného hávu. A dokonca si na realizáciu prizvala dosť zručného režiséra, zostarnutého, ale stále sympatického Neesona a aj sľubnú hereckú nádej v podobe T. J. Smitha. Scenáristicky to tiež nie je úplne márne, hoci je jasné, že tento koncept nie je trvalo udržateľný až do záveru, kedy sa už každý príčetný divák buď váľa po zemi od smiechu alebo celý tento konštrukt znechutene vypne. Ja osobne som to prežil bez väčšej ujmy a ostal vo mne iba neuveriteľný údiv nad naivitou, ktorá neváhala infiltrovať aj žáner, ktorý už z podstaty veci musí takýmto amatérskym pokusom o sprznenie, zákonite odolať. (10.3.2022) ()

borec999

Typický akčňák s Liamom Neesonom po štyridsiatypiaty krát... Neviem, čo za zázrak podaktorí čakali ale ja som viac menej spokojný. Je to presne také isté ako asi posledné 3-4 podobné Liamove filmy, čiže: jednoduché, s priehľadným scenárom, réžiou a technickou stránkou lepšieho béčka, a klasicky chraizmatickým Liamom, pri ktorom je v tých pár akčných scénach ktoré film má vidieť že jeho zvažovanie že by dal akčným filmom zbohom je rozhodne na mieste. Celkovo vďaka pár kvalitnejšie nasnímaným akčným scénam (ako je zvykom u dnešných béčok- willisovky a pod.) a Liamovi (ktorého mám dosť rád) som to na 1 pozretie bez problémov prežil. 55% ()

majo0007

Vyzerá to hrozne amatérsky a lacno, a vskutku to aj je. Človek musí neveriacky krútiť hlavou, že "toto" si odbylo premiéru v kinách, a nie na nejakom doobednom free streame. Bez sentimentu treba dodať, že Lijámova éra starostlivého taťuldu a lovera je ouver, ako akčný dedula je skôr stelesnená trapnosť. ()

BOURQUE

Klasický a nefalšovaný low-qaulity scenár béčkových akčných filmov. Podobne ako celé vedenie a vývoj príbehu. (Takéto filmy, s väčšou pozornosťou na scenár a na akčné scény, sa dajú točiť aj inak.) Liam Nesson, pred sedemdesiatkou, ešte stále má dobrú kondičku. Ale je na ňom vidieť, pochopiteľne, že niektoré scény sú pre neho už výzvou. Ja na jeho mieste by som sa preorientoval na menej akčnejšie filmy. On je totiž stále dobrým hercom. Osobné hodnotenie: 57% (*) ()

Enšpígl

Koukám 69 let má Liam, tak to stihne ještě dva díly, kde bude akčnit, čím starší tím víc tvrdší.  Jsem výrazně mladší, ale mě by stačilo kopnout a jsem na týden v hajzlu a tady Liam, kulky, bodnutí, sere na to, podstatný je záchranit mexickýho prcka. Zápletka vskutku nečekaná, schémá taky, ale tak ukoukal jsem to. ()

• Film sa natáčal v Canberre, Mount Macedon a Melbourne (Austrália). (Arsenal83)