poster

The Unholy Three

Krimi / Drama

USA, 1925, 86 min

Režie:

Tod Browning
(další profese)
  • M.E.J.L.A.
    ****

    Nesvatá trojice je skupina zločinců nezvyklého složení - tvoří ji břichomluvec Echo, cirkusový silák Hercules a liliput Tweedledee. Pod záminkou prodeje zvířat rafinovaným způsobem okrádají své klienty. Film je jedním z mnoha společných projektů režiséra Toda Browninga a herce Lona Chaneyho, který si i zahrál v o pět let mladším zvukovém remaku stejného názvu.(20.6.2006)

  • dwi
    ***

    Nebývalý úspěch Unholy Three mezi americkým publikem dodal Browningovi novou mízu a ještě těsněji upevnil spolupráci s démonickým Lonem Chaneym. Producent Thalberg dobře odhadl, že Browningova fascinace abnormalitou, fyzickými deformacemi a frustracemi slaví u obecenstva úspěch, což okamžitě přineslo výnosnou smlouvu u MGM na několik dalších titulů. Obskurní detektivní příběh s ještě obskurnějším triumvirátem hrdinů se dá zároveň chápat jako předstupeň mnohem dokonalejších Freaks. Unholy Three totiž trpí hlavně naivitou samotné předlohy (C.A.Robbinson), která – vedle logických lapsů – dělá z uhrančivého břichomluvce Echa (L. Chaney) pouhou figurku v zajetí neopětovaných citů a nestoudným finálním sebeobětováním sklouzává spíše k románkům z červené knihovny. Škoda.(21.6.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace