Zvrácená

• USA The Unholy (více)

Film sleduje Alice, dívku s poruchou sluchu, která po té, co ji navštíví Panna Maria, opět slyší, mluví a je schopná léčit nemocné. Když se tato zpráva rozšíří a lidé z blízka i daleka přicházejí, aby byli svědky jejích zázraků, přijede do malého městečka v Nové Anglii zdiskreditovaný novinář (Jeffrey Dean Morgan), jenž doufá, že mu vyšetřování těchto případů pomůže obnovit kariéru. Po té, co se začnou dít strašlivé události, si klade otázku, zda jsou tyto jevy dílem Panny Marie, nebo něčeho mnohem zlověstnějšího. (Falcon)

Enšpígl

Nepatřím mezi hororové diváky, takže v této oblasti nemám nakoukáno nějak zvlášť. Současně ani nepatřím mezi uživatele, kteří při návštěvě kina se rozhodují podle místních proicent. Poprvé po, po , no prostě po strašně dlouhé době zase v multikině. Za normálních okolností bych možná tenhle kousek minul, ale teď po covid kinoabsťáku, všechno co jde do kin beru. Můžu říct, že jsem spokojený. Lekačky některé čekáné, některé méně, zápletka zajímavá. Možná hudba to až zbytečně hrotila. Triky působily laciněji ( v titulcích jsem viděl spousty českých jmen u efektů ), ale mně k tomu filmu docela seděly. Takže za mě se rozhodně nejedná o film na který bych měl lejt svěcenou vodu a házet po něm kříže s ježíšem. ()

mzss1

[25%] Co k tomu říci? Rozhodně tento film nikomu nedoporučuji! Je to absolutní nuda. Kdo má tento žánr rád, ať se tomu vyhne. Od začátku to diváka snad ani nemůže zaujmout. První 2/3 filmu – nic se tam výrazného neděje, a když už, tak je to bez napětí, beze strachu, bez nějakých emocí, bez ničeho prostě. V poslední cca třetině se snímku se to už zakční, ale žádná sláva … efekty jsou možná ucházející, ale víc to nenabídne. Dokonce ani můj velký oblíbenec J. D. Morgan to zde nezachrání. Je zde vcelku nudný, holt Negana z TWD umí asi nejlépe. To je vše. ()

EvilPhoEniX

Nový mainstream horor Unholy, který produkoval Sam Raimi bohužel za moc nestojí, je to taková konzumní mainstream relativně hezky natočená hmm nuda.Film šel v USA do kin, tak potěší fakt, že se nejedná o vyloženě lacinnou záležitost a z herců pár jedinců může potěšit Jeffrey Dean Morgan, jehož postava však příliš nezaujme.Hudba mě příliš nezaujala, lekačka se povedla snad jen jedna, atmosféra příliš nestrhne ( většinu času se to bohužel neodehrává ani ve tmě), takže bát se zde opravdu nejspíš nikdo nebude. Vzhled samotného ducha Panny Marie především v závěru je lehce creepy, tak alespoň to když už nic. Škoda, že se to více neutrhlo z řetězů (bodycount je nízký) strašení je málo a není příliš efektivní a chvílemi se to docela táhne. Hodinu po skončení už nevím, o čem to bylo, tak snižuji. 4/10. ()

darkrobyk

The Unholy mne velmi příjemně překvapilo. Začíná to Maskou démona (1960) a pak se příběh přehoupne do současnosti. Dobro a zlo, Bůh a Ďábel, pohanství a křesťanství. Alice je přesvědčená, že skrze ni mluví a koná zázraky Panna Marie, jenže opak je pravdou. Temná bytost, co bývala Mary Elnorovou, touží žít, k čemuž potřebuje lidské duše. Spoustu duší. Žádné lekačky, žádná vědra krve. Více mysteriózní snímek než horor. Film o základních filozofických otázkách zřejmě běžného tuzemského diváka nezaujme. Děs a strašení jsou zde upozaděny, důležitější jsou osudy postav. Já byl spokojen, doporučil bych ale spíše menšinovému divákovi. Velmi dobrá kamera a solidní hudba od zavedeného žánrového mistra Josepha Bishara. Tajemná panenka, keltský kříž a temné stíny... ()

tron

Na režisérsky debut od scenáristu Zamilovaného profesoraLovca: Zimnej vojny nie zlé. Prekliata je štandardný, nie výnimočný, ale ani zlý, no proste štandardný americký horor s dávno zažitými scenáristickými a režisérskymi postupmi. Najviac mu pomáha charizmatický Jeffrey Dean Morgan v titulnej úlohe, ktorý si hranie vychutnáva a asi najmä (resp. len) kvôli nemu pridávam tretiu hviezdu. Ku koncu ma to každopádne už fakt dosť nebavilo a bol som rád, že sa to skončilo. Produkcia: Sam Raimi. ()

• O vizuálne efekty sa starali aj Česi. (EvilMatus)
  • Fotoaparát Gerryho Fenna (Jeffrey Dean Morgan) je Sony Alpha Mirrorless, takže nevytváří zvuk, jak je slyšet před kostelem, když Alice (Cricket Brown) opouští nedělní mši směrem ke stromu. (LUKICKK)