Yeezy Season 1

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební / Dokumentární
USA, 2015, 30 min (Alternativní 13 min)

Real Tom Hardy

"I'M HERE TO CRACK THE PAVEMENT AND MAKE NEW GROUNDS, SONICALLY AND SOCIETY, CULTURALLY." --------- Po kreatívnych vrcholoch tvorby Kanyeho Westa medzi rokmi 2010 až 2014 (album My Beautiful Dark Twisted Fantasy, film Runaway, albumy Watch The Throne a Yeezus a práca na topánkach pod hlavičkou Nike, vrátane bájnych Air Yeezy 2 Red October, ktoré podpisujú a uzatvárajú túto pomyselnú éru) nastáva v rokoch 2015 a 2016 zlom nie len samotnej tvorby či produkcie, ale aj osobnosti samotného KW, a to o rovných 180 stupňov. A celá táto zmena nastala prakticky po odchode z Nike, presunu pod krídla adidasu a celou Yeezy Season (ktorých už bude čochvíľa 9), zakotvená v albume TLoP a nasledovným Saint Pablo Tour, ktoré možno trochu ozrejmilo, o čo kráča. S príchodom YS1 prišla veľká vlna kritiky a výsmechu (možno opodstatnene, možno nie) a možno aj nejakého nepochopenia zmýšľania autora, ktoré by sa veľmi jednoducho dalo vysvetliť paradoxne práve vypočutím istého toho rozhovoru, ktorý bol v tom čase (2013) možno ešte viac nepochopený ako album Yeezus, neskoršia Yeezy Season 1, alebo prakticky samotný Kanye. A tak, ako čas otočil karty a z "experimentálneho" Yeezusu sa stal počin unikátneho razenia, míľnik žánru bez žánru a čestný nový člen debaty najlepších albumov všetkých čias, tak presne ten istý čas obrátil karty aj ohľadom YS1, kde síce možno všeobecný pohľad na vec nezmenil, no predaje a minulotýždňový "audit" hovoria niečo iné – 8 sezón Yeezy spravilo z Kanyeho najbohatšieho čierneho muža v Amerike a zrejme druhého na svete a umelec, ktorý sa ešte v roku 2016 potácal v dlhu, teraz sedí na šiestych miliardách dolárov a všetkým "hejterom" (fakt drbunté slovo) vytrel zrak a môže s nimi vytrieť všetky hajzle, nad čím ale s určitosťou vôbec nepremýšľa, keďže celú tú svoju braggadocio mentalitu pochoval takmer dekádu späť. --- It's bigger than who I am. Even in my presence, living, it's about when I was on earth, what did I do to help? I want people to think more. --- (x / x) ()