Tohle je přepadení: Krádež umění, jakou svět neviděl

• USA This is a Robbery: The World's Greatest Art Heist

Epizody(4)

Píše se rok 1990. Dva muži přestrojení za policisty pronikají do bostonského muzea, kde ukradnou umělecké předměty nevyčíslitelné hodnoty. Podívejte se, jak k tomu došlo. (Netflix)

Sidenius

Nudně podaný dokument kdy koukáte na hodinky kdy to konečně skončí. Nejhorší je že to skončí o 4 hodiny pozdeji 4.tým dílem. Téma max. na 90minut. ()

rublik05

Další true crime dokument z dílny Netflixu, který se tentokrát zaměřuje na dodnes "fascinující" krádež uměleckých děl z Muzea výtvarného umění v americkém Bostonu. Dokument je opět zpracován velice pečlivě, se spoustou dobových záběrů a poctivě odvedenou investigací. Já osobně bych však snesl malinko kratší stopáž, jelikož se mi zdálo, že se dost motivů opakuje a postupem času dokument ztrácí tempo a ubývá i počáteční napětí. Zvolené téma mě nicméně bavilo, zase jsem se dozvěděl spoustu nových zajímavostí a jak říká Milan Pitkin: "No a vo vo vo vo tom to je". 6/10. ()

Tomas_PO

Značné sklamanie, a to ako z formy, tak aj obsahu. Najprv som si myslel, keďže ide o seriál, že každý diel sa bude venovať inej svetoznámej krádeži. Až po nemastnom-neslanom konci prvého dielu sa ukázalo, že všetky 4 diely budú o jednej krádeži. Z časového hľadiska zbytočné, postačovali by dva diely, resp. jeden celovečerný film. Napriek bohatej časovej dotácie sa veľa veci kĺže len po povrchu, rozhovory s priamymi účastníkmi takisto nepôsobia najautentickejšie. No možno je to zdanie, keďže sa jedná už o 30 rokov starý prípad, ktorý navyše stále nebol objasnený a veľa vecí zostáva absolútnou záhadou, bez akýchkoľvek potvrdených indícii. Posledný, jediný diel za 4 hviezdy, to napokon vytiahol na 3 hviezdy. ()

luka4615

Sice se budu opakovat, nicméně musím – Netflix má zkrátka tyto minisérie o ne tak známých událostech v “ruce”, jelikož je vždy dokáže bravurně přetavit v napínavou podívanou, která neuvěřitelně rychle odsýpá. Minisérii This is a Robbery: The World's Greatest Art Heist tedy mohu s klidným svědomím jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Netflix) ()