Objevují se zprávy o ukradených dílech a aktivita zločineckých organizací poukazuje na možné viníky i jejich motivy. (Netflix)

Marze

´První část dílu se neliší od mnoha dokumentů pojednávajících o mafii v amerických městech. Já bych zde žít nemohl, ale nedávno říkal Václav Cílek na svém promítání o vylidněném Detroitu, že je to jediné americké město, kde by byl schopen žít. Jak na pozadí vyšetřování vyplouvají na povrch americké reálie, úplně zastiňují kriminální linku. Je trochu hororové , že Evropská unie nemá prakticky žádnou armádu a její obranu prakticky zajišťuje american army z této děsivé země, kde probíhá kulturní válka. Přibližně v půlce dílu se přechází až k forenznímu vyšetřování, rozebírání jednotlivých mafiánů kdo tak asi krádež mohl spáchat. Je vidět dobrá rodinná politika státu, protože mafiánské rodiny dlouhodobě prosperují. O humor se v závěru postarala důchodkyně popisem hlavního podezřelého svého zpomaleného švagra , který "řídil jako stará babka", která si v kuchyni vyvěsila obraz za několik milionů dolarů. Nicméně tohle není poslední zvrat ve vyšetřování. ()