Kino

Kino premiéry

V kinech od 28.4.2016

V kinech od 21.4.2016

V kinech od 19.4.2016

V kinech od 14.4.2016

V kinech od 7.4.2016

V kinech od 1.4.2016

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Lima -
  Příběh lesa (2015)
  ***** 22.12.2018

  Aneb jak jednou pronesl Tomáš Hajíček z Krucipüsku - člověk je plíseň Světa, plevel a parazit na přírodě, ze které jenom tyje a trhá jí na kusy, ale nic jí nepřináší. Jednou na to dojede, už se to pomalu ukazuje.

 • Malarkey -
  Pasolini (2014)
  ** 2.6.2018

  Tento film v televizi zřejmě záměrně dávali až po půlnoci, aby i ti nejhorší nespavci našli jistotu, u které bez potíží usnou. Tak strašně nudnej a nezáživnej film jsem dlouho neviděl. U životopisných příběhů filmových tvůrců se většinou dočkám různých odkazů na lásku k filmům. Tady to spíš působilo, jak kdyby se chtěl Abel Ferrara Pasolinimu za něco pomstít a tak dělal všecko obráceně, aby mě to od filmu odradilo.

 • gudaulin -
  V paprscích slunce (2015)
  *** 3.9.2017

  Kdepak, tentokrát cenzoři a dohlížitelé drahého vůdce lidu Severní Koreje ani trochu nepotěšili. Je sice evidentní, že některé záběry a mezititulky byly přidány až dodatečně, ale i tak se jedná o trestuhodné selhání, kde bych se vůbec nedivil, kdyby mělo pro některé korejské úředníky velice nepříznivou dohru. Mělo jít o další propagandistický triumf režimu, jenže Vitalij Manskij pojal snímek jako obžalobu diktatury, která je bizarní kombinací orientální despocie a levičáckého totalitarismu 20. století. Nemusíte umět číst mezi řádky a luštit jinotaje, aby vám z toho, co vidíte, bylo hodně nepříjemně a abyste si spočítali, jaký je ve skutečnosti život v Severní Koreji. Manskij klade záběry tak, aby neustále vytvářel jízlivě sarkastický dojem a aby shazoval pompézní fasádu a odhaloval odpudivou podstatu systému. Tomu, co ukazuje, se dá smát, ale z drtivé většiny vám z toho nejspíš bude smutno. Vedle skvělých scén, jako je např. jízda metrem nebo ukázka naaranžovaných "pracovišť" obou rodičů, se ve snímku objevuje řada míst, které se nepříjemně táhnou nebo jsou opakováním už použitých motivů. Proto se nakonec přikláním k pouhým 3 hvězdičkám a 65 % celkového dojmu.

 • Radko -
  Bella a Sebastian: … (2015)
  ** 18.4.2017

  Sivý odlesk jednotky, ktorá sama osebe už bola jemne za hranou dobrodružného príbehu a vykonštruovanej selanky. Tu, napriek zdanlivejšej väčšej akčnosti a dobrodružnému presúvaniu sa lesmi za obeťami leteckého nešťastia ohrozenými požiarom, sa vankúšikmi obrastená plyšová príhoda prehupla do nasilu načančaného gýča. Škoda, lebo príroda tam je pekná.

 • Malarkey -
  Ptáci a lidé (2014)
  *** 9.3.2017

  Existencialismus v ryzí ptačí podobě. Ze začátku tu vidíme sérii obyčejných lidských životů, u kterých převládá všudy přítomný zmar, který si před ostatními nechtějí připouštět. Pak se jedna uklizečka převtělí do ptáka a pozoruje tyto lidi, jak se chovají, když jsou sami. Je jasné, co je tím myšleno, ale znova bych podobný film vidět nemusel. Záběry nicméně zajímavé a Anaïs Demoustier klidně rád zase někde ocením.

 • kulyk -
  Hardcore Henry (2015)
  *** 1.3.2017

  Buďme upřímní - ,,příběh" sám je blbější, než Nastěnka, ale o to tady asi nejde. Kreativnost z hlediska akce samotné je chvílemi dechberoucí a kohokoliv, kdo není moje stará nebo jí podobné stvoření, pobaví. Takže to je asi pro kluky a zednice. Mužnější zednice. Pokud tedy taková lesba není epileptik a řadový stroboskop ji neobrací naruby a nerozjíždí u ní nečekané patní kreace.

 • Gilmour93 -
  Orel Eddie (2016)
  **** 15.2.2017

  „Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas. Základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře.“ Coubertinovo slavné motto převedené do veskrze pozitivně laděné rekonstrukce s velmi výraznou uměleckou licencí. Outsider, jdoucí za svým olympijským snem v duchu hesla Nikdy neustup a nikdy se nevzdej z Galaxy Questu. Prosťáček, co překoná všechen posměch, překážky i nedůvěru a s Bo Derekovou pod sebou a Van Halenem v zádech udělá to, na co všichni čekáme.. Linie s trenérem Walkenem sice zcela zbytečná a pohár citového vydírání není na konci daleko od přeplnění, ale to všechno lze dát stranou, když tyto „almost true events“ životopisy umí být tak spolehlivými životabudiči. Nedostatečně informované bych chtěl upozornit, že Kam orli nelétají není o Eddieho neúčasti na MS v letech na lyžích, ale válečný film s Clintem Eastwoodem..

 • Malarkey -
  James White (2015)
  *** 31.12.2016

  Je mi jasné, na čem tvůrci chtěli postavit celý příběh. James White se nám svým chováním měl ze začátku zhnusit, abychom se nám ho nakonec zželelo. A docela mu to i prošlo. Příběh je totiž o něm, ale hlavní příběhovou podstatu má jeho nemocná máma. Dále jsou tu hodně slušné herecké výkony, ale také série dalších nesmyslných výpadů Jamese, který se s máminou nemocí vyrovnává po svém. Zajímavý film, který dokáže hlavně to, že Christopher Abbott je hodně šikovný herec a máme se od něj nejspíš ještě na co těšit.

 • CANNIBAL -
  Kniha džunglí (2016)
  ** 13.11.2016

  Tak z tohohle filmu se já na p***l nejspíš neposadím. Jakož zde drtivá většina zúčastněných. Máme zde sice kolosálně zpracovaný CGI. Jenže je tu jedno velký ALE! Tak předně, film prakticky nenabízí nijak zvláštní přepis. Srovnám-li to totiž s animákem z '67, tak je scénář velice okopčený a to z více jak 70%. A to je prostě špatně. Již jednou viděný, nebudu přece hodnotit opět vysokým hodnocením. Hodnocení srážím i za to, že je film daleko méně veselý, ale hlavně i málo vtipný. Osobně jsem se zasmál všeho všudy jen jednou. Jednoduše to tedy můžu shrnout tak, že je to suma sumárum jen dobře zabalený, naleštěný, hollywoodský pozlátko- Sice se skvělou propracovanou výpravou, ALE scénáristu bych za tohle nejraději zakopal někde ve sklepě!

 • kulyk -
  Pátá vlna (2016)
  ** 28.9.2016

  No ty vole píčo vole, další! Ježyšmajrá, další! Opět nějaká Hladová Divergentní pipina, hledající v Labyrintu svého velesložitého serdéčka odpověď na otázku, jestli se odblanit s Pýtou, nebo jiným vytepleným kreténem. No, už dost, kurva.

 • Enšpígl -
  Jak se zbavit nevěsty (2016)
  * 8.8.2016

  I když film disponuje pro mě neskutečně sympatickým obsazením (Lenka a David ) a hraje tam i Jana Kolesárová, která se mě líbí, jako celek mě bohužel toto dílo hodně nudilo. Chybu vidím u Marcela Bystroně, z toho scénáře prostě vyvařit nic nešlo.

 • Sarkastic -
  Vzpomeň si (2015)
  ***** 13.7.2016

  „Příjemnou zábavu s přítelem.“ – „Díky...“ Kdyby se všechny roadmovies točily tak zajímavě, to bych se jim snad přestal účelně vyhýbat. Ale popořadě. Měl jsem vysoká očekávání, ovšem film je předčil. Snímek nabízí vysoce funkční mix žánrů roadmovie, thrilleru, dramatu, ale též komedie. Tvůrcům se zde totiž podařilo velmi dobře skloubit jemný humor s napětím (i díky výtečné hudbě) a divákovou zvědavostí. A práce s jeho očekáváním zde určitě hraje svou roli, i přesto, že tuší, jakým směrem se příběh bude asi odvíjet. A ačkoliv se pointa možná dá lehce předvídat, nemyslím si, že kompletně celá, a to díky její promyšlenosti (zpětné „ospravedlnění“ určitých scén) a originalitě. A faktor náhody není tak brutální, i když (skvěle zahraný) Zev ho občas využije. Pár much by se sice našlo, nejde však o nic fatálního, a já asi mírně nadhodnotím, ale těch slabších 5* rád dám. „Jestli nejste na útěku, jestli není proti vám vedena žaloba…“ - „Na útěku?“ – „Ano, jestli se nevyhýbáte spravedlnosti.“ – „Vypadám snad na někoho, kdo může utíkat?“

 • akisha -
  Lovec: Zimní válka (2016)
  ** 29.5.2016

  Je umění udělat z Emily Blunt trapnou, nesympatickou, nehrající a velice chabě až nijak motivovanou polo-záporačku a ještě provést to samé s jinak úžasnou Charlize. Její přehrávání bylo ale otřesný. Stejně tak skutečně "cringeworthy" hlášky o lásce jak je naprd, popřípadě jestli vážně hory přenáší a podobné plky. A dokonce ani Jessica Chastain to nedokázala zachránit, má ale jako jediná plus za to, že je aspoň trochu sympatická a přirozená v té záplavě unylosti, extrémně dramaticky dlouze prohlašovaných mouder a digitálních triků. O Hemsworthovi ani nemluvím, sice párkrát udělal emoce, ale lepší, když hláškuje a tváří se drsně. Vizuálně možná celkem OK, ale k čemu to je, když to člověk odzívá. Doufám, že další díl nebude.

 • paascha -
  Kolonie (2015)
  *** 16.5.2016

  filmů na téma Jak zdrhnout z pekla jsem viděl mnoho a tenhle patří mezi lepší průměr. Horší už je vědomí, že to někde někdo zažil v reálu. Ale jak už dnešní doba velí, nesmíme ukázat všechno, nesmíme ani ukázat moc. My valstně nesmíme ani naznačit. Takže sem tam vidíme záběr na železnou postel, pak taky pár facek, zlou maminku a šíleného otčíma...uf, to by stačilo. Osobně vím, že tohle nevermore

 • novoten -
  Jak básníci čekají na zázrak (2016)
  **** 4.5.2016

  Permanentka do nostalgie pro nás, kteří jsme zůstali - a asi i navždy zůstaneme - sentimentálními blbci. Tady se uzavírá kruh a bilancuje se nad všemi druhy životních ztrát, ale přesto v srdci zůstává jiskřička naděje, že onen zázrak jednou opravdu přijde. Díky tklivé lince profesora Ječmena je navíc očividné, že se loučí i sám Ladislav Pecháček, a že až teď, více než tři dekády po vzniku prvního dílu, svět definitivně přichází o básníky.

 • POMO -
  Hlavu vzhůru! (2015)
  ** 27.4.2016

  Mladík hrá výborne, je funkčnou niťou rozprávania. Ale k čomu to? Až ku koncu film prestane byť zdĺhavým, tuctovým a monotónnym sledovaním opakovaných výstrelkov teenagerského rebela a jeho následných pohovorov na koberčeku u pani súdkyni Denevue. A to v divákovi nevzbudí ani náznak záujmu o postavy či akéhokoľvek filmového zážitku. Až ku koncu sa v ňom začne diať aspoň niečo, s čím by ale premyslenejší film prišiel po prvej polhodine a použil to ako schodík k rozohraniu uspokojivej drámy.

 • gogo76 -
  Boj (2015)
  **** 24.4.2016

  Jeden z nominovaných za naj zahraničný film. Severania nás pravidelne zásobujú kvalitnými filmami, takže nominácia z neho u mňa robí povinnosť. Krigen síce nie je žiadna bomba, ale určite ide o kvalitný film. Film je kombináciou tém vojna, rodina a súdny proces, takže rozhodne atraktívne pre diváka. Spracovanie fajn, ale v prvej tretine sa to dosť vlečie a chcelo by to nejakú silnejšiu scénu na nakopnutie. Film obsahuje len jednu akčnejšiu scénu, takže kto si od názvu sľubuje nejaký akčný film bude prudko sklamaný. Kto hľadá reálny, kvalitne spracovaný príbeh zo súčastnosti bude spokojný. 70%.

 • xxmartinxx -
  Menandros & Thaïs (2016)
  *** 21.4.2016

  Upřímně řečeno jsem z toho byl dost nesvůj a polovinu stopáže jsem ten film regulérně nesnášel. Pak jsem trochu najel na jeho notu, když se začala stupňovat nadsázka, a nakonec, po pár dnech, se mi to skoro i jako konceptuální dílo zalíbilo. Lacinost, neochota stříhat a určité obžerství jsou patrné, asi se nebudu divit, když ten film bude někoho dost iritovat, ale mně to nakonec docela přišlo k chuti.

 • Traffic -
  Carol (2015)
  ***** 18.3.2016

  Stezovat si, ze jde o sablonovity pribeh, ktery je "pouze" audiovizualne vypiplany nebo v nem nedejboze "vitezi forma nad obsahem" (nejhorsi floskule ever), znamena nepochopeni zanru melodramatu. Predevsim u Sirka, na ktereho Haynes navazoval uz v minulosti, je nesmirne dulezity povrch, nejruznejsi textury, latky, at uz dekor nebo kostymy, do kterych se tradicne projektovala sesnerovanost spolecnosti, a pusobila tak podvratne vuci lehce sablonovitym pribehum. Carol na tuto tradici nepochybne navazuje, ale zaroven ji aktualizuje, vede s ni dialog. Je to nesmirne taktilni, smyslovy (a smyslny) film, v nemz nejruznejsi povrchy (sklo, snehovy poprasek, obleceni) neustale odrazi vnitrni rozpolozeni postav. Zaroven ale Haynes oproti 50. letum tezi z toho, ze muze byt nepokryte queer a soucasne muze jit "pod povrch" (alespon fyzicky) mnohem snaz nez Sirk. Prave ta tvurci svoboda, ktera umoznuje natocit lesbickou romanci se vsim vsudy, v kombinaci s duslednym retrem, resp. takrka meta-aktualizaci toho retra, z Carol dela uchvacujici podivanou, ktera vam na konci rozbusi srdce jak o zavod a provokativne to utne driv, nez by mohla sklouznout ke klise. Tearjerker roku a na platne velka slast.

 • RHK -
  Mlčení jehňátek (1991)
  ***** 2.1.2009

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Mladičká Jodie Foster a charismatický Anthony Hopkins. Stačí umět neotřele zacvakat zubama a máte Oscara. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ZWCAf-xLV2k