Reklama

Reklama

Nové recenze - Nováčci

BinksBatman(1992) 

Batman: The Animated Series - Legendárny seriál, pri jeho pozeraní sa mi často stávalo, že som mal spadnutú sánku, o to lepšie keď viete, že seriál je súčasťou dokonalého DC Animated Universe :)

TrajekttHercule Poirot(1989) 

Předem mého komentáře se musím pochlubit a pochválit, že jsem četl všechny knihy, co tato první dáma světové literatury napsala a to včetně i těch, které napsala pod svým pseudonymem Mary Westmacott. A proč první dáma světové literatury? Odpověď je jednoduchá, jelikož po alžbětinském spisovateli Williamu Shakespearovi, kterému jsem dodnes nějak nepřišel na chuť, je to druhá nejprodávanější autorka všech dob. Ale k postavě Hercula Poirota, kterého vytvořila a který ji po čase začal silně lézt na nervy, že se ho chtěla dokonce zbavit. Stejný precedens jsme mohli vidět u neméně známého fiktivního detektiva Sherlocka Holmese, kde se ho jeho autor Arthur Conan Doyle dokonce zbavil a tím způsobil vlnu nevole v řadách fanoušků tohoto Mistra mezi detektivy, že ho po čase musel zázrakem zázraků nechat vstát z mrtvých. Tuto chybu naštěstí královna detektivek neudělala a i když ji na tomto pedantském, pro ní už otravném belgickém detektivovi štvalo snad úplně všechno, tak to kompenzovala vytvořením dalších literárních postav, z nichž nejznámější je staropanenská Slečna Marplová. V tomto seriálu ztvárnil tohoto detektiva, který pří řešení svých případů používá své šedé buňky mozkové známý anglický herec David Suchet, pro kterého to byla životní a jak sám říká i osudová role. Jednotlivé případy nebudu rozebírat, to ať se každej podívá sám a ještě lépe je si před každým případem přečíst knížku, protože se tvůrci drželi původní linie přesně jak to bylo napsáno v původní předloze a to i včetně věčně nic nechápajícího společníka kapitána Hastingse, který tomu dodal občas nějaký ten vtípek. Jinak příběhy jsou to mrazivé a mysteriózní s překrásnými lokacemi, ať už anglického Londýna nebo tajuplným britským venkovem nebo v jistých případech i zahraničních destinacích. Našeho Hercula, prostě nic nerozhodí a každou záhadu vyřeší a i když ho Agatha už neměla ráda, tak my jsme si ho zamilovali a prožívali s ním nevšední kriminální dobrodružství, ať už na televizních obrazovkách anebo za světel petrolejových lamp, když jsme si po nocích četli jeho nesmrtelné knihy, které tu budou navždy a navždy budou mít miliony obdivovatelů po celém světě. Za originální detektivní případy, které asi nebudou nikdy překonány a za skvělé televizní zpracování, které nás nenechalo řadu večerů v klidu a zpříjemňovalo nám mnoho napínavých chvilek v gauči u televizních obrazovek musím dát Poirotovských 100%.

TrajekttOsamělý jezdec(2013) 

Tak přesně tato postava mi sedí k nové image jednoho z nejlépe placených herců současnosti. A to, že se tam vyblbnul není třeba ani dodávat. On to ani tak není western i když je to z té doby a odehrávajíc se skoro na Divokém západě tehdejších Spojených států amerických, ale při pozorném sledování si všimneme mnoha maličkostí, které parodují mnoho klasických filmů tohoto žánru a proto bych to pojmenoval jako takovou parodii na westerny s akčním nádechem. V americké kultuře není tento příběh ničím novým, jelikož hrdina s bílým kloboukem a černou maskou, který se zastává slabších a má smysl pro spravedlnost byl velmi žádaný hlavně v polovině dvacatého století a dokonce v padesátých letech o něm byl natočen televizní seriál s názvem The Lone Ranger, který měl neskutečných 221 epizod. Nejeden americký chlapec si hrál na tuto legendu Divokého západu a tudíž není překvapením, že se americká produkce studia Disney rozhodla oživit tuto westernovou legendu v novém hávu. Režie se ujal starý známý mistr dobrodružných filmů Gore Verbinski (nar. 1964, USA), který si přizval celou plejádu známých herců a hereček, které dosadil do přesně padnoucích charakteristických rolí. Prozrazovat děj nebudu, protože by to bylo na dlouho a každý si to stejně může přečíst v obsahu. Ale musím přiznat, že za těch dvě a půl hodiny se člověk fakt nenudí a svou svěžestí, vtipem, dobrými hereckými výkony, nádhernými sceněriemi a také výpravou a hudbou, které občas mohli připomínat předešlé Verbinského filmy a to ať už franšízu z Karibiku anebo animovaného Ranga. Z mého pohledu si to nezaslouží takto nízké hodnocení a chtěl bych to vidět aspoň v těch červených číslech a to minimálně za velmi obstojný výkon mého oblíbence Johnnyho Deppa v roli švihlého a pomateného indiána Tonta. Za mě 80%.

LUKICKKRychle a zběsile 8(2017) 

Hodně lidí říká, že je to díl od dílu horší, ale já si myslím opak. Tenhle díl mně neskutečně bavil tím, jak se zde staly nečekané věci, které se časem vysvětlily a dávaly smysl. Poslední 2 díly jsem na konci každého měl slzy. Swag Shaw.

10z10RecenzeDžudžutsu kaisen(2020) 

Mám trochu smíšené pocity, chvíli jsem přemýšlel nad tím, jestli tomuto anime dát tři, nebo čtyři hvězdy, ale nakonec si to odnese silné tři hvězdy, důvod? Jujutsu Kaisen je sice zábavná podívaná, s rozmanitými postavami, z nichž má každá svůj barvitý příběh, většinou i celkem zajímavý, ale nakonec to není nic víc, než jen klasický shonen, který do tohoto žánru, nepřináší nic nového. To ovšem není nic špatného, dokud zvládá seriál držet pohromadě a aspon to dělat dobře, což se tomuto anime daří, hlavní hrdina je zajímavý a i dost sympatický, potěšilo mě že se tu neukazují klasická klišé shonen mc, tedy ubrečenec, co nedokáže své emoce držet na uzdě, to se tu neděje a je to docela příjemná změna, i ostatní charaktery jsou zábavné, ikdyž ve finále, možná krom pár charakterů, ničím speciální tak, abych si je pamatoval déle než týden. Pokud máte rádi žánr shonen a nevadí vám, dostávat furt porci toho samého, tak se na toto anime určitě podívejte, nebudete litovat, jedná se o relativně povedené dílo a nebudete se při něm nudit. Je tu potenciál k zlepšení, uvidíme jak na tom bude druhá série, pokud bude. 60%

Tom10000Odkaz - This Is What It Takes(2021) 

5.díl. Hope si nehodlá přiznat opětovnou ztrátu Landona, tentokrát možná navždy. Ukáže se všem, jenž na ni zapomněli, a žádá o pomoc s jeho hledáním. Alaric se jí snaží pomoci a hledá mocný artefakt. Aby ho získal, musí přesvědčit překupníka mystických předmětů, jenž se hned tak oklamat nenechá. Než Hope ukáže předmět, vyšle ji do světa magické skříňky, kde na ni čeká těžký úkol. V paralelním světě přihlíží Hope smrti všech, jež má ráda, a za toto všechno může sám Landon. Je nucena si přiznat jeho ztrátu, což ji přivede na hranu zoufalství. Jediný Alaric ji ještě může kontrolovat. Lizzie a MG hledají Landona ve vězeňském světě. Mise sice není úspěšná, alespoň si ale můžou popovídat o něm a Alysse a o Josie, jež si přeje přejít na Mystic Fallské gymnázium. Právě ona požádá o prohlídku školy, kde se seznámí s půvabnou dívkou. Lizzie se smíří s odchodem Josie. 90 procent.

Rascal_Ve znamení lásky(2016) 

Bavilo, pobavilo, dojalo a uspokojilo. Film překonal mé očekávání. Nemám co vytknout, co dodat.

LUKICKKRychle a zběsile 7(2015) 

R.I.P. Paul Walker, film slouží jako velice dobrá pocta tomuto zesnulému herci. Film zatím asi nejlepší ze série. Swag Hobbs.

BograntCruella(2021) 

Načančaná hra s kostýmami, výpravou, hravým vizuálom (sem-tam škrípe CGI, najmä u psov) a atmosférou sedemdesiatkového Londýna, ktorá má lepší šmrnc, než sa spočiatku zdalo. Úvodných 15 minút spoľahlivo naladí a tempo (takmer) nepoľavuje. S narastajúcimi očakávaniami sa však začne preskakovať akoby na mieste, dosť situácií a sa recykluje a tam, kde to chce byť originálne, sa to nebezpečne podobá na iné (že by na Ritchieho?). Cruella je ale stále sarkasticky dobre uchopená komédia, ktorá proste nenudí, baví, no nedokáže naplno uspokojiť (dĺžka je trochu moc). Mladšia Emma výborná, staršia staticky narcistická a v tej iste póze. Gillespie v pohode.

BograntProlomit hranice: Naše planeta je věda(2021) 

David je čím ďalej, tým viac kritickejší voči ľudstvu a to je dobre. Tento film je podobnou výpoveďou vedcov ako mnohé iné. Zrozumiteľný, opodstatnený, bohatý na info, vizuálne pôsobivý a rovnako potrebný, pretože ako zaznie aj tu, ľudia stále nepočúvajú. V tomto prípade to však môže byť v konečnom dôsledku i kontraproduktívne, nakoľko prosby a kázne vyvolávajú u väčšiny presný opak. Ľudstvo sa tak ľahko nezmení, a nič na tom ani covid nemení. Dokument je to ale kvalitný.

KeksFakjů pane učiteli(2013) 

Tenhle film je asi jedna z nejlepších komedií co jsem kdy v životě viděl a překvapivě není Americká. Herecké obsazení je skvělé, vtipy opravdu vtipné a asi tam nebyla situace kdy by ten vtip byl trapný tak že bych se držel za hlavu, takže vtipy taky 10/10. Tenhle film mám v oblíbených a dal bych si tam všechny tři ale mám i jiné oblíbené filmy, takže tam budu mít jen tenhle, který je za mě nejlepší.

safiyukiMisaeng(2014) 

20 dílů ze života korejských "Salaryman". Přiznám se, že jsem se na to původně koukat nechtěla, protože mě opravdu ten život těch kravaťáků nezajímá. Ale jelikož jsem Siwana potkala v Taineun jiokida, tak jsem neodolala a chtěla jsem ho vidět i v jiné herecké pozici. A jaké překvapení, narazila jsem na Misaeng. A nelituji, nečekala jsem, že obyčejní kravaťáci, dokážou natolik upoutat moji pozornost. Ač se tam vlastně nic extra neděje, jen telefonují a vypisují papíry a pořádaj konference a sem tam nadhodí nějakou prezentaci.... Tak mě dokázali udržet dokoukat díl a dokonce se těšit na další!!! Byla to jako jízda na horské dráze jejich životem, jednou jsou nahoře jednou dole. Bylo osvěžující sledovat obyčejné lidi jak se snaží udržet ve firmě která od nich nic neočekává, ale prostě je vzít musí.  P.S. Pokud se chystáte na stáž do firmy nebo kamkoliv jinam, tak to skoukněte až po stáži, nebudete mít pak takovou depresi :D Mno a pokud máte pocit, že je život až moc jednoduchý a všichni Vám budou vše servírovat až pod nos, tak se na to koukněte ať víte, jak to v životě funguje... Nic není zadarmo

safiyukiThe Sleuth of the Ming Dynasty(2020) 

Natočeno podle novely "The fourteenth year of Chenghua" od Meng Xi Shi. Od novely se to trošinku liší. Dějový základ tam je, ale do filmu přidaly pár postav, které dle novely nemají být. Ale budiž. Sice to tím narušilo myšlenu BL, ale natočeno v Číně, tak se asi není čemu divit. Děj je velmi svižný, když tak přemýšlím, tak scény na sebe navazovaly a nedaly prostor na nudné dialogy a scény, které byly zbytečné. Postavy měly dobrou chemii a byla radost na ně koukat. Pro herce Wang Zhi, to byla herecká premiéra, a porval se s tím statečně. Ze všech třech byl největším překvapením a myslím si, že zahráno nejlépe. Nejvíce depresivní bylo sledovat jak si pár krát "zobnou" toho úžasnýho jídla a pak si jen tak odejdou a zbytek tam nechaj. Sakra, jak já bych se do toho pustila :D Taková škoda!!! Hudba skvělá, bojové scény taky super (i když občas to lehce stagnovalo, ale chyba se vloudí).  

Hayley_KellyPýcha a předsudek(1995) 

Jsem velká fanynka Jane Austenové. To je třeba zmínit hned ze začátku. Skutečně zbožňuji všechny její romány, Pýchu a předsudek především a obecně jsem k filmovým zpracováním knih velmi kritická. Velmi mile mě překvapil už film z roku 2005. Tehdy mi připadalo, že pro roli Elizy se nikdo nehodí lépe než Keira Knightley, ačkoliv přiznávám že s obsazením pana Darcyho jsem já osobně spokojena nebyla (i přesto, že hereckému výkonu nemám co vytknout a Matthw MacFadyen skutečně působil přesvědčivě). Tento seriál jsem nějakou dobu odkládala, protože jak už je zmíněno výše, Pýchu a předsudek zbožňuji a nechtěla jsem si pokazit dojem. Také přiznávám, že jsem měla jisté pochybnosti ohledně Jennifer Ehle coby hlavní hrdinky. Nakonec jsem se ovšem odhodlala a rozhodně nelituji. Netrvalo ani deset minut, než si seriál získal mé srdce a Jennifer se nesmazatelně zapsala jako jediná pravé Elizabeth Bennetová. Herecké výkony, kamera, střih, režie, scénář... všechno je doslova a do písmene perfektní! A ty kostýmy! Jsou jedním slovem nádherné. Oproti filmu má seriál obrovskou výhodu - o tři hodiny více prostoru. A to je skutečně znát. Nechybí žádná ikonická scéna, žádná ironická promluva, žádný významný pohled. Každý, kdo se na vzniku seriálu nějak podílel odvedl bezpochyby skvělou práci, já za svou osobu nejvíce adoruji Jennifer Ehle (Eliza), Colina Firtha (Darcy) a nesnesitelně hádavou, hloupou, naivní, netaktní, ukřičenou a zkrátka dokonalou Alison Steadman (paní Bennetová).

Angela_aSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti(2016) 

2 hvězdy protože znám knihu nebo spíše knihy, a nejvíce mě štvalo že ta holka lehká jako pírko jse jmenuje Emma, Jacob sice chodí v knize s Emmou ale to je ta holka co zapaluje věci, možná si říkáte že jen prohodili podivnosti ale Oliva (ta lehká holka) nechodí s Enochem protože ho nikdo nemá rád a Oliva je malá holka

ticklepickleThe Marvelous Mrs. Maisel(2017) 

Tešil som sa, ale na môj vkus extrémne preafektované a téma stand up comedy nezaujala. Rachel Brosnahan mám veľmi rád ale tu mi nesadla.

Reklama

Reklama

Reklama