Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Spider-Man opouští MCU

  Do poslední chvíle jsme tomu nevěřili, veškerá logika pravila, že Sony zkrátka musí chtě nechtě prodloužit smlouvu s Disneym, aby udrželo Spider-Mana v rozšířeném marvelovském vesmíru. Prostě musí. Takže co udělali? Samozřejmě se na Marvel vykašlali, Disneymu ukázali pomyslný prostředníček a pavoučí hrdina tak oficiálně opouští MCU.

   

  Důvodem jsou nepřekvapivě peníze. Po kolosálním úspěchu posledních pěti filmů (a především miliardovém Spider-Man: Daleko od domova) přišly na řadu jednání o prodloužení stávající dohody. Disney mělo pocit, že v novém světle by bylo fér, aby budoucí filmy studia spolufinancovala půl na půl a následně si stejně tak rozdělila i zisky. Krátkodobě by tak Sony vydělávalo o něco méně, zůstala by mu však jistota, že filmy pod produkčním dohledem Kevina Feigeho budou dál šlapat a Spider-Man si bude moct nadále půjčovat postavy jako Iron Man, Nick Fury a další. Tak ne, místo toho se vše ruší, a jestli se s někým Peter Parker příště setká, bude to maximálně Venom Toma Hardyho.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Warneři oznámili čtvrtý Matrix

  Připraveni vydat se zpět do králičí nory s červenou (nebo to byla modrá?) pilulkou? Studio Warner Bros. totiž právě oficiálně potvrdilo čtvrtý MatrixKeanu Reevesem, Carrie-Anne Moss a Lanou Wachowski zpátky u kormidla. Wachowski snímek napíše a zároveň i natočí. O její sestře kupodivu nepadlo ani slovo a zřejmě tak nebude součástí produkce. Studio v tiskové zprávě zmiňuje své nadšení pro návrat k milované sérii i opětovnou spolupráci s vizionářskou režisérkou. Žádné další detaily nemáme, už teď je ale jasné, že se dost možná jedná o zprávu roku a můžete si být jistí, že v příštích měsících budou všichni dění kolem nového Matrixu bedlivě sledovat.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Sci-fi s Chrisem Prattem nabírá obsazení

  Chystané sci-fi Ghost Draft začíná vypadat čím dál tím zajímavěji. Ve filmu od režiséra Chrise McKaye (LEGO® Batman film) uvidíme v hl. rolích Chrise Pratta (Strážci galaxie) a Yvonne Strahovski (Příběh služebnice), čerstvě se k nim teď ale přidali ještě J. K. Simmons (Counterpart) a Betty Gilpin (zrušený The Hunt). Příběh pak sleduje muže, který je vybrán pro nic menšího, než boj za budoucnost lidstva, aby však zvítězil, bude muset nejprve porazit vlastní minulost. Simmons ztvární Prattova otce. Scénář napsal Zach Dean (24 hodin života) a snímek se začne natáčet letos v září v Atlantě a na Islandu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Spider-Man se vrátí do kin s novou scénou

  Když se po pár týdnech vrátil do kin snímek Avengers: Endgame s řadou nových záběrů a jako předvoj blížícího se Spider-Mana, většina lidí to přešla mávnutím ruky, pár se jich s nadšením vydalo na film znovu, všem ale bylo tak nějak jasné, s jakým záměrem to studio Disney dělá. Překonat Avatara a udělat z Endgame nejvýdělečnější film všech dob. Povedlo se. Má to ale háček. Vznikl tím totiž ošklivý precedens pro ostatní, aby své filmy posílali do kin nejprve v kratší okleštěné verzi, a poté je do kin vraceli třeba jen s jedinou scénou navíc. A přesně to je teď případ studia Sony a snímku Spider-Man: Daleko od domova. 1,109 miliardy dolarů totiž zjevně není dost, a tak se pavoučí hrdina vrátí do amerických kin s jednou akční scénou navíc (kterou jsme ještě navíc nejspíš viděli v ukázkách), která by jinak skončila na DVD nebo Blu-Ray. Nezbývá než doufat, že tenhle tah diváci prohlédnou a podobné praktiky v kinech nebudeme vídat častěji.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.8.2019

  Režisér Johna Wicka vylepší Birds of Prey

  Studio Warner Bros. zjevně nechce ve svých nadcházejících komiksových filmech ponechat nic náhodě. Režisérka Cathy Yan je podle všeho se snímkem Birds of Prey Podivuhodná proměna Harley Quinn z velké části hotova, nyní tak přijdou na řadu mírné přetáčky, a ty teď dostal na starost nikdo jiný než Chad Stahelski, režisér akční série John Wick. Jeho společnost 87 Eleven se na filmu podílela už předtím, když obstarala kaskadéry. Nyní byl však Stahelski pověřen vedením druhého štábu a jeho úkolem bude okořenit akční scény. Přetáčky ovšem nebudou nijak rozsáhlé, za pár týdnů totiž začíná natáčení dvojky Sebevražedného oddílu a herečka Margot Robbie už bude potřeba tam. Každopádně premiéry Birds of Prey se dočkáme už v únoru příštího roku.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.8.2019

  České špionážní drama Bez vědomí na TIFF

  Po obřím úspěchu českého dramatu Nabarvené ptáče, jež bylo nominováno do hlavní soutěže filmového festivalu v Benátkách, mají fanoušci české kinematografie další důvod k radosti. Připravované špionážní drama Bez vědomí režiséra Ivana Zachariáše (Pustina) bude uvedeno v září na filmovém festivalu v Torontu. Zařadilo se do sekce Primetime. Seriál pochází z dílny HBO Europe a už od začátku jej tvůrci plánovali uvést i v zahraničí. Šestidílné drama začíná v říjnu 1989 a vypráví o houslistce Marii (Táňa Pauhofová) a jejím politicky angažovaném manželovi Viktorovi. Ti se po 12 letech exilu vydávají na krátkou návštěvu Prahy, výlet se ale změní v drama poté, co se Marie probudí z bezvědomí v nemocnici, a po jejím manželovi se mezitím slehla zem. Na seriálu se podílel jako odborný poradce také spolupracovník CIA a světově uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.8.2019

  Režisér Kořisti a interaktivní horor

  Alexandre Aja (Kořist, Rohy) se upsal režii interaktivního hororového snímku z prostředí strašidelného domu pro produkční společnost Stevena Spielberga Amblin Partners. Scénář píší Jeff Howard (Geraldova hra), Nick Simon (The Girl in the Photographs) i samotný Aja. Námět pak pochází od dvojice Howard a Mike Flanagan (The Haunting of Hill House). O technologii potřebnou pro vznik takového filmu se pak postarají studia Amblin spolu s Kino Industries, které už má s podobnými projekty bohaté zkušenosti. Děj filmu pak diváci budou moci ovlivňovat pomocí mobilní aplikace, která bude sčítat hlasy a tím pádem určovat, jakým směrem se hlavní linka bude posouvat dál. Zápletka, konec i stopáž filmu se tak budou měnit v závislosti na diváckých rozhodnutích. Projekt je přirovnáván ke hře Until Dawn na PlayStationu, která právě kombinovala hororový příběh s interaktivní formou vyprávění.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.8.2019

  RoboCop přišel o režiséra

  Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve své prometheovské sérii a natočil propadák jménem Vetřelec: Covenant. Následně tak Blomkamp natočil spoustu kraťasů, rozjel vlastní malé studio a trpělivě čekal na další příležitost. Ta se mu před pár lety konečně naskytla, když mu byla nabídnuta režie pokračování RoboCopa. Teď to ale vypadá, že z toho opět nic nebude. Studio chce/potřebuje totiž začít natáčet co nejdřív, a Blomkamp, který v mezičase čekal, až bude hotový scénář, si odskočil k režii zatím nepojmenovaného hororu. Vznikl tak časový konflikt, po kterém režisér musel uvolnit místo jinému. Oznámil to na svém Twitteru. Scénář každopádně napsal Justin Rhodes (Terminátor: Temný osud) a film je přímým pokračováním Verhoevenova originálu z roku 1987.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.8.2019

  Ewan McGregor zpátky v předaleké galaxii

  Filmový svět obletěla zpráva, která by měla potěšit snad každého fanouška Hvězdných válek. Herec Ewan McGregor (Kryštůfek Robin, Nic nás nerozdělí) si podle všeho zopakuje roli Obi-Wana Kenobiho. Vrátí se totiž v chystané minisérii na streamovací službě Disney+. McGregor by měl být v posledních fázích jednání a následně bychom ho měli vidět v údajně šestidílné minisérii, která pravděpodobně vznikla po zániku spekulovaného spin-offu podobně, jako tomu bylo kdysi s Boba Fettem a seriálovým Mandalorianem. Na filmu původně pracoval režisér a scenárista Stephen Daldry, ten ale odešel ještě před proměnou filmu na seriál, s nejvyšší pravděpodobností jej tak u projektu neuvidíme. Žádné další informace nejsou zatím k dispozici, Obi-Wan se tak každopádně stane třetím připravovaným seriálem na Disney+ hned po Mandalorianovi Jona Favreaua a taky spin-offu s Cassianem Andorem z Rogue One.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.8.2019

  Marvel TV žije dál

  Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny zrušené seriály na Netflixu (počínaje Daredevilem a konče Punisherem). Té pak pro změnu šéfuje Jeph Loeb, podle všeho ne zrovna milý pán, který se ještě navíc soustředí spíš na co nejmenší náklady (a co největší zisky), a nikoliv na to, aby fanouškům plnil přání. A to i přesto, že mu MCU konstantně dokazuje, jak se dá úspěšně kombinovat to druhé s tím prvním.

   

  Každopádně Loeb teď v čerstvém rozhovoru odhalil pár novinek, které by mohly fanoušky zajímat. Ze všeho nejdřív se opřel do Netflixu, který prý svým rozhodnutím zaříznout jednotlivé členy Defenders překvapil nejen diváky, ale i Marvel. Studio na seriálech několik měsíců aktivně pracovalo, než se dozvědělo, že Netflix o další spolupráci nestojí. V té době Loeb navíc neměl žádné jiné novinky, které by mohl oznámit, a s příchodem Disney+ a přesunem některých filmových hrdinů na malou obrazovku to vypadalo, že Marvel TV potichu končí. To ale zdá se není pravda.

   

  Nejprve je třeba zdůraznit, že chystané seriály jako Falcon & Winter Soldier nejsou součástí Marvel TV. To ale neznamená, že studio na streamovací službě Disney+ v budoucnu neuvede své vlastní projekty (to abyste v tom měli ještě větší nepořádek). Loeb zároveň připomněl, že chystané animované seriály jako Howard the Duck a týmovka Offenders stále vznikají. Nejsou však samy. Nově totiž bylo oznámeno, že se dočkáme skupiny známé jako Adventurers of Fear. O co jde? V podstatě má jít o hrdiny, kteří v komiksech vzbuzují do jisté míry strach a teror. Tím prvním je Ghost Rider, jehož si v Agentech zahrál Gabriel Luna, který se vrátí i v samostatném seriálu. Novým přírůstkem pak bude Helstrom, přičemž se prý chystají i další, zatím neoznámené sólovky (s Bladem ovšem nepočítejte, protože toho ukořistil filmový Marvel). Obsahu tak bude v budoucnu jistě dost, a jen čas ukáže, jestli se Marvel TV podaří někdy alespoň částečně dohnat svého staršího, úspěšnějšího sourozence.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 130 259 387 516

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace