Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 24.8.2019

  Joker je oficiálně eRko

  Americká filmová asociace oficiálně přisoudila rating vysoce očekávanému snímku Joker režiséra Todda Phillipse (Pařba ve Vegas). Potvrdily se tak předchozí zvěsti, které lákaly diváky na to, že film bude nekompromisní eRko. Joker podle všeho obsahuje vulgární mluvu, explicitní násilí, krev a krátké sexuální obrazy, bude tudíž mládeži nepřístupný. Snímek si odbude premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže, tvůrci tak zjevně pomýšlí i na ceny, a je klidně možné, že na konci roku uvidíme představitele hl. postavy Joaquina Phoenixe (The Sisters Brothers) bojovat o Oscara.

   

  Jeho herecký kolega Marc Maron (GLOW) se mezitím objevil u Conana O’Briena, kde si tak trochu postěžoval na komiksové filmy, které jsou prý pro dospělé geekovské děti. Publikum ho mírně vypískalo a on se později omluvil, že to možná přehnal. Je to nicméně další indicie pro to, že Joker vážně nebude tak úplně tradičním komiksovým filmem, jaké vídáme například od Marvelu, a fanoušci by se na to měli připravit. 

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 24.8.2019

  Metro 2033 se dočká filmového zpracování

  Oceňovaná knižní sci-fi série Metro 2033 od ruského spisovatele Dmitrije Gluchovského se dočká filmového zpracování. Na tvorbě se budou podílet některé z největších produkčních společností ruského mediálního holdingu Gazprom Media, žádná tvůrčí jména ale prozatím nebyla sdělena. Snímek by se měl každopádně začít točit příští rok a premiéru pak autor předlohy oznámil na 1. ledna roku 2022. V hlavní ženské roli by si mimochodem představoval herečku Anu de Armas, to je ale v tuto chvíli opravdu jen přání.

   

  Příběh se odehrává v roce 2033 poté, co byl svět zdevastován jadernou válkou. Děj je zasazen do moskevského metra, v jehož stanicích a tunelech nyní přežívají lidé, protože se ho povedlo ochránit před možnou radiací. Hlavním hrdinou příběhu je mladý Arťom, jehož stanice je jednoho dne napadena invazí mutantů, a on se tak vydává na cestu, během které se střetne například s vojáky Čtvrté říše, různými politickými frakcemi nebo dalšími bytostmi obývajícími obávané části metra. Sám autor pak přiznává, že za poslední roky odmítl desítky producentů, kteří měli o jeho romány zájem. Nyní však konečně potkal tvůrce, kteří jeho práci prý rozumí, a on je přesvědčený, že se jim podaří natočit zdařilou adaptaci s potenciálem oslovit diváky z celého světa.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 23.8.2019

  Jak to vypadá s filmovým Breaking Bad?

  Kolem filmové verze Breaking Bad / Perníkového táty se už napsalo hodně, většina z toho ale byly spekulace. Kupodivu jsme doteď nedostali téměř žádné oficiální informace kromě toho, že snímek chystá tvůrce seriálu Vince Gilligan, natáčet se mělo v Novém Mexiku a hlavní roli si zopakuje Aaron Paul. Bryan Cranston ani nikdo další ovšem nebyl potvrzen. Poslední věcí je, že snímek si odbude premiéru na Netflixu předtím, než dorazí na kabelovku AMC. Tohle všechno víme už od března, od té doby ale bylo naprosté ticho, a samotná existence filmu začínala být v poslední době zpochybňována. Nyní se ale na téma filmu rozpovídala hvězda Volejte Saulovi, Bob Odenkirk. Ten tvrdí, že snímek je již hotový a tvůrci jej zatím drží přísně v tajnosti. Což je asi dobrá zpráva a lepší než alternativa, že byl zrušen. Každopádně finále seriálu si naladilo ve své době 10,3 milionů diváků, a většina z nich se může na filmové pokračování těšit nejpravděpodobněji někdy během příštího roku.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 23.8.2019

  Uncharted přišlo o dalšího režiséra

  Pomalu to začíná vypadat, že je filmová adaptace herního Uncharted jednoduše prokletá. A to možná přímo fanoušky, kteří by nejradši, aby film za současných podmínek raději vůbec nevznikl. Film každopádně přišel o dalšího režiséra, tentokrát nadějného Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10, pilot seriálu The Boys). U filmu setrvává hlavní hvězda a představitel mladého Drakea Tom Holland, jemuž studio Sony tenhle týden uštědřuje jednu ránu za druhou. Sony každopádně slibuje nového režiséra ještě do konce léta, tak aby se mohlo začít točit už začátkem příštího roku. U snímku se postupně vystřídali jména jako David O. Russell, Joe Carnahan, Neil Burger, Seth Gordon nebo Shawn Levy, nikdo z nich ale nebyl schopný projekt odlepit od země. Další zprávou pak je, že snímek se stane oficiálně prvním ze stáje loni založeného studia PlayStation Productions, které se má soustředit na to, aby adaptace her od Sony byly věrné zdrojovému materiálu a pokud možno i celosvětově úspěšné. Jestli to bude případ Uncharted, zůstává zatím ve hvězdách.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 22.8.2019

  Nový Resident Evil vymění akci za horor

  Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptaceMillou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího rebootu Johannes Roberts (47 metrů) tohle však plánuje změnit. Jeho verze se prý vrátí ke kořenům série, takže bude vsázet spíš na atmosféru a hororové aspekty předlohy. Nejvíc by se pak měla inspirovat nedávným herním návratem v podobě Resident Evil 7. Žádné další informace o snímku ale nejsou v tuto chvíli k dispozici, do premiéry tak stále zbývá minimálně pár let.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 22.8.2019

  Kolik Apple utrácí za vlastní produkci?

  Když jste jednou z nejbohatších společností na planetě, myšlenka vynaložení jakýchkoli prostředků potřebných na to, aby něco fungovalo, je poměrně jasná. Když tedy Apple vstoupil do streamovacích válek a začal se prát o svůj vlastní kus žvance spolu s Netflixem, Hulu, Disney+, Amazonem a Warnery, všichni tak nějak počítali s tím, že to bude velké. Jen málokdo ale čekal, že to bude až takhle velké.

   

  Server Bloomberg čerstvě uvádí, že Apple investoval do vlastní produkce na své službě AppleTV+ neuvěřitelných 6 miliard. Původně se přitom částka odhadovala na „pouhou“ miliardu. Dále není úplně jasné, jestli je vynaložená částka určená pouze pro příští rok, nebo má sloužit pro delší časový plán. Tak či tak je to pro začínající streamovací službu velká a poměrně riskantní investice. Jen pro srovnání, Netflix, současný král streamovacích služeb, jenž už operuje ve 190 zemích světa, letos utratil 14 miliard. A i ten začíná pomalu své divoké investice krotit.

   

  Každopádně korunním klenotem Applu by mělo být drama The Morning ShowJennifer Aniston, Reese Witherspoon a Stevem Carellem. Za dvě řady tohoto seriálu pak technologický behemot utratil 300 milionů dolarů, přičemž jednotlivé epizody podle všeho stály víc než epizody poslední série Hry o trůny. Společnost pochopitelně očekává, že se jí peníze v průběhu příštích let vrátí, ať už to bude ve formě různých ocenění, na která začíná pohlížet, nebo díky měsíčním poplatkům. Ty by se měly pro začátek zastavit na zhruba 230 korunách za měsíc, což je srovnatelné s konkurencí. Výjimkou je prozatím Disney, který si úvodní měsíční poplatek stanovil na 160 korunách.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Spider-Man opouští MCU

  Do poslední chvíle jsme tomu nevěřili, veškerá logika pravila, že Sony zkrátka musí chtě nechtě prodloužit smlouvu s Disneym, aby udrželo Spider-Mana v rozšířeném marvelovském vesmíru. Prostě musí. Takže co udělali? Samozřejmě se na Marvel vykašlali, Disneymu ukázali pomyslný prostředníček a pavoučí hrdina tak oficiálně opouští MCU.

   

  Důvodem jsou nepřekvapivě peníze. Po kolosálním úspěchu posledních pěti filmů (a především miliardovém Spider-Man: Daleko od domova) přišly na řadu jednání o prodloužení stávající dohody. Disney mělo pocit, že v novém světle by bylo fér, aby budoucí filmy studia spolufinancovala půl na půl a následně si stejně tak rozdělila i zisky. Krátkodobě by tak Sony vydělávalo o něco méně, zůstala by mu však jistota, že filmy pod produkčním dohledem Kevina Feigeho budou dál šlapat a Spider-Man si bude moct nadále půjčovat postavy jako Iron Man, Nick Fury a další. Tak ne, místo toho se vše ruší, a jestli se s někým Peter Parker příště setká, bude to maximálně Venom Toma Hardyho.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Warneři oznámili čtvrtý Matrix

  Připraveni vydat se zpět do králičí nory s červenou (nebo to byla modrá?) pilulkou? Studio Warner Bros. totiž právě oficiálně potvrdilo čtvrtý MatrixKeanu Reevesem, Carrie-Anne Moss a Lanou Wachowski zpátky u kormidla. Wachowski snímek napíše a zároveň i natočí. O její sestře kupodivu nepadlo ani slovo a zřejmě tak nebude součástí produkce. Studio v tiskové zprávě zmiňuje své nadšení pro návrat k milované sérii i opětovnou spolupráci s vizionářskou režisérkou. Žádné další detaily nemáme, už teď je ale jasné, že se dost možná jedná o zprávu roku a můžete si být jistí, že v příštích měsících budou všichni dění kolem nového Matrixu bedlivě sledovat.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Sci-fi s Chrisem Prattem nabírá obsazení

  Chystané sci-fi Ghost Draft začíná vypadat čím dál tím zajímavěji. Ve filmu od režiséra Chrise McKaye (LEGO® Batman film) uvidíme v hl. rolích Chrise Pratta (Strážci galaxie) a Yvonne Strahovski (Příběh služebnice), čerstvě se k nim teď ale přidali ještě J. K. Simmons (Counterpart) a Betty Gilpin (zrušený The Hunt). Příběh pak sleduje muže, který je vybrán pro nic menšího, než boj za budoucnost lidstva, aby však zvítězil, bude muset nejprve porazit vlastní minulost. Simmons ztvární Prattova otce. Scénář napsal Zach Dean (24 hodin života) a snímek se začne natáčet letos v září v Atlantě a na Islandu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2019

  Spider-Man se vrátí do kin s novou scénou

  Když se po pár týdnech vrátil do kin snímek Avengers: Endgame s řadou nových záběrů a jako předvoj blížícího se Spider-Mana, většina lidí to přešla mávnutím ruky, pár se jich s nadšením vydalo na film znovu, všem ale bylo tak nějak jasné, s jakým záměrem to studio Disney dělá. Překonat Avatara a udělat z Endgame nejvýdělečnější film všech dob. Povedlo se. Má to ale háček. Vznikl tím totiž ošklivý precedens pro ostatní, aby své filmy posílali do kin nejprve v kratší okleštěné verzi, a poté je do kin vraceli třeba jen s jedinou scénou navíc. A přesně to je teď případ studia Sony a snímku Spider-Man: Daleko od domova. 1,109 miliardy dolarů totiž zjevně není dost, a tak se pavoučí hrdina vrátí do amerických kin s jednou akční scénou navíc (kterou jsme ještě navíc nejspíš viděli v ukázkách), která by jinak skončila na DVD nebo Blu-Ray. Nezbývá než doufat, že tenhle tah diváci prohlédnou a podobné praktiky v kinech nebudeme vídat častěji.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 130 259 388 517

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace