Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Mute už je za rohem 22.1.2018

  Mute už je za rohem

  Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce být stejně nevyzpytatelný, progresivní a provokativní. Zápletka se točí kolem němého barmana Lea, který v Berlíne roku 2057 hledá svoji ztracenou přítelkyni. Připravte se tedy na futuristickou drsárnu ve stylu Blade Runnera, v níž se objeví Alexander Skarsgård, Paul Rudd nebo Justin Theroux. Mute se bude stejně jako Moon chlubit hudbou Clinta Mansella a kamerou Garyho Shawa. Vítězný tým je tedy z velké části zpět a nezbývá než doufat, že dojde i na cameo Sama Rockwella.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Pegg a Frost jedou na vlastní pěst 21.1.2018

  Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

  Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa, po níž se tvůrčí trio (alespoň na čas) rozešlo. Wright od té doby natočil Baby Drivera a momentálně zvažuje jeho pokračování. A ani Pegg s Frostem se neflákali, založili totiž produkční společnost Stolen Picture, která chystá menší filmy a seriály s výrazným tvůrčím hlasem. Rozjezdem bude letošní hororová komedie Slaughterhouse Rulez, v níž se obrátí naruby obyčejná britská škola. Do budoucna se pak chystá další film, ve kterém si Pegg a Frost zahrají rozpadlé komediální duo, a především seriál Truth Seekers. V tom se bude trojice amatérských paranormálních vyšetřovatelů potýkat s nevyzpytatelnými záhadami. A i když to vyloženě zní jako britští Krotitelé duchů, Pegg s Frostem se určitě postarají o to, aby k tomuhle subžánru přihodili něco nového a zatraceně zábavného.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Toy Story 4 má scenáristku 20.1.2018

  Toy Story 4 má scenáristku

  Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones a Will McCormack (Celeste a Jesse navždy), jejichž vizi by zrežíroval pixarovský šéf John Lasseter. V tuhle chvíli jsou ale všichni v prachu a o režii se má postarat Josh Cooley, jeden ze scenáristů V hlavě. Příběh Toy Story 4 by se měl točit kolem Woodyho a pastevkyně Bo Peep, kteří se budou (romanticky) nahánět v novém domově u holčičky Bonnie. Všechno ale může být dávno jinak a kdo ví, jaké změny vymyslí právě najatá scenáristka Stephany Folsom. Pixar Stephany sehnal u Marvelu, kde pracovala na loňské trojce Thora. Zábavné rodinné filmy tudíž zvládá a musíme doufat, že si s návratem Buzze a Woodyho neutrhne ostudu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Třetí John Wick si našel padoucha 19.1.2018

  Třetí John Wick si našel padoucha

  John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho natočí Chad Stahelski, který tak dohlédne na celou trilogii. Kdy se znovu posadí za kameru? Natáčení má začít 1. března v New Yorku a zatím se počítá s tím, že se Keanu Reeves vydá i do Ruska a do Španělska. V patách mu přitom budou nejen Common a Ruby Rose z dvojky, ale i Hiroyuki Sanada (Wolverine), který si zahraje šéfa japonské zločinecké organizace. Na druhé straně se pak můžete těšit na návrat Laurence Fishburnea a Iana McShanea, a kdo ví, jestli Reeves někam nenacpe svoji kamarádku Tildu Swinton. Hlavní ženská hrdinka se každopádně ještě hledá (o tu se Tilda bohužel neuchází), takže pořád můžeme doufat v angažmá... Carrie-Anne Moss nebo Charlize Theron?!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Bude Spider-Man ve Venomovi? 18.1.2018

  Bude Spider-Man ve Venomovi?

  Jedna z nejzásadnějších otázek letošního filmového roku stále nemá jasnou odpověď. V tuhle chvíli víme, že sólovka Venoma opravdu půjde do kin 4. října a že si v ní slavného pavoučího záporáka zahrál Tom Hardy. Comicsové fanoušky ale zajímá, jestli bude Venom připojený k marveláckému filmovému vesmíru (i když na něm Marvel vůbec nepracuje), a tady to začíná být složité. Producentka Amy Pascal řekla, že Venom existuje ve stejném vesmíru jako Avengers, zatímco šéf Marvelu Kevin Feige oponoval, že ne. Nejnovější drby pak hovoří o tom, že Tom Holland natočil do Venoma cameo, ale jen jako Peter Parker – ne jako samotný Spider-Man. Že to ve všem (pokud je to vůbec pravda) dělá ještě větší zmatek? Přesně tak. Marvel a Sony se očividně nemůžou dohodnout, zda budou soňácké comicsovky „parazitovat“ na pečlivě budovaném vesmíru nebo ne. A dokud nepřijde nějaké oficiální oznámení, můžeme se dál bát, že filmy jako Silver & Black a Morbius the Living Vampire maličko zkazí marveláckou pověst.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdo natočí Flashpoint od DC? 17.1.2018

  Kdo natočí Flashpoint od DC?

  Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada, producent V zajetí démonů a hitovky To, a jeho prvním velkým úkolem je adaptace Flashpointu. Asi nejslavnější crossover od DC nás vezme do kruté alternativní reality, jíž může zlikvidovat jen Barry Allen. Člověk by tedy čekal nějaký slavný dohled, překopané sólovky Flashe se ale nakonec ujmou John Francis Daley a Jonathan Goldstein. Režiséři loňského remakeu Bláznivé dovolené začínali jako scenáristé Šéfů na zabití, Zataženo, občas trakaře 2 nebo Kouzelníků. Loni pak měli na starost první ze tří verzí scénáře Spider-Man: Homecoming, stále to ale nevysvětluje, jak se dostali k možná největšímu DC filmu všech dob. Snad u Warner Bros. vědí něco víc než my ostatní. Zrovna Flashpoint totiž bude zatraceně složitý a zaslouží si tu nejlepší dostupnou péči.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdo se utká s Creedem? 16.1.2018

  Kdo se utká s Creedem?

  Druhý díl Creeda opravdu bude. Scénář od Chea Hodariho Cokera (Luke Cage) a samotného Stallona natočí Steven Caple Jr., jenž má za sebou drama Sígři, a do hlavní role se samozřejmě vrátí Michael B. Jordan. S kým se Adonis Creed porve tentokrát? Už dlouho víme, že se ve filmu objeví Dolph Lundgren jako legendární Ivan Drago. Vyzyvatelem ale nakonec bude Dragův syn, jehož si zahraje sedmadvacetiletý rumunský boxer Florian „Big Nasty“ Munteanu. Zprávu potvrdil přímo Stallone, podle něhož má Munteanu nejen kupů svalů, ale i potřebnou dávku hereckého talentu. 21. listopadu 2018 by tak měl dorazit pořádně vyhrocený boxerský duel, v němž se Adonis bude (alespoň částečně) mstít za smrt svého otce rukou Ivana Draga.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Strážci Galaxie 3 dorazí v roce 2020 15.1.2018

  Strážci Galaxie 3 dorazí v roce 2020

  Marvelácký filmový vesmír čeká 3. května 2019 (přinejmenším částečné) finále, v němž se rozloučíme s některými slavnými hrdiny. Ačkoliv se o zápletce Avengers 4 zatím nic neví, logicky musí navazovat na trojku, v níž se Avengers a Strážci Galaxie pokusí zlikvidovat Thanose. Další osudy Iron Mana a spol. jsou pak ve hvězdách. Strážce nicméně čeká třetí "sólová štace", kterou James Gunn potvrdil na rok 2020. Marvel tam má zatím ohlášené tři (nespecifikované) premiéry - první na 1. května, druhou na 7. srpna a třetí na 6. listopadu. U Strážců připadají v úvahu první dva termíny, o zbytek se pak můžou poprat Doctor Strange nebo Black Panther, jež také čekají epické comicsové comebacky.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Deadpool se vrátí dřív 14.1.2018

  Deadpool se vrátí dřív

  Přesun premiéry o několik týdnů zpravidla nebývá nic extra zajímavého. V případě Deadpoola 2 je to ale přesně naopak, protože ukazuje dost nečekanou studiovou rivalitu. Ukecaný žoldák Wade Wilson se měl vrátit do kin 1. června 2018, tedy týden po sólovce Hana Sola. Pánové z 20th Century Fox se ale novým Star Wars rozhodli vypálit rybník a šoupnuli Deadpoola na 18. května, takže naopak dorazí týden před Solem (a pouhé dva týdny po Avengers: Infinity War!). Všichni víceméně čekají, že Disney zareaguje odsunem Solovy premiéry - film totiž na konci ledna čekají dotáčky, dosud nevyšel jediný trailer a vůbec je kolem něj (od vyhození původních režisérů) spousta "negativní energie". Ve chvíli, kdy Disney kupuje Foxe, je ale takový krok vcelku neuchopitelný a zatím není jasné, čeho se Foxové snaží dosáhnout. Premiérové čachry mimochodem zasáhly také x-menovský spin-off Noví mutanti, jenž se z 13. dubna 2018 odsunul až na 22. února 2019. Tady se ale o problémech ani nespekuluje, spíš se jen získává čas na údernou kampaň, jíž si mutantí úkrok k hororu bezesporu zaslouží.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Tarantino znovu ulovil DiCapria 13.1.2018

  Tarantino znovu ulovil DiCapria

  Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní herec si bude zoufale hledat novou práci. Pořád ještě nevíme, jestli si Sharon opravdu zahraje Margot Robbie. Hlavní "hereckou" roli nicméně ztvární Leonardo DiCaprio, jenž si s Tarantinem sednul u Nespoutaného Djanga a teď se mu upsal podruhé. O další postavy se údajně perou Tom Cruise, Brad Pitt, Samuel L. Jackson a nově také Al Pacino. Tarantino se tedy opravdu činí a 9. srpna 2019 nám rozhodně dodá velkou filmovou událost.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 107 214 320 426

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 20. MFDF Ji.hlava představí i Billa Morrisona 28.9.2016

  20. MFDF Ji.hlava představí i Billa Morrisona

  Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava na konci října oslaví svůj jubilejní 20. ročník speciální sekcí Ji.hlavský manifest. Ta vrátí na plátna kin ikonické filmy uvedené v Jihlavě od roku 1997, kdy festival vznikl. Každý ročník bude zastoupen jedním snímkem. Již dva týdny před zahájením festivalu bude na Masarykově náměstí v Jihlavě otevřena výstava přibližující historii MFDF Ji.hlava i fenomén dokumentárního filmu.


  Do Ji.hlavy zavítá americký experimentální filmař Bill Morrison, program představí ruskou filmovou avantgardu i průřez islandskou kinematografií včetně režisérské masterclass tamní legendy Fridrika Thora Fridrikssona. Na pozvání MFDF Ji.hlava, jako host Inspiračního fóra, přijede do Česka americký psycholog Philip Zimbardo, který při této příležitosti obdrží čestný doktorát Univerzity Karlovy. V již tradiční sekci Work-in-progress představí dokumentaristka Tereza Reichová svůj rozpracovaný snímek Epidemie svobody, v němž si klade otázku, zda má o zdraví dětí rozhodovat jejich rodič, nebo stát.


  Americký experimentální filmař a dokumentarista Bill Morrison pro své filmy využívá různě poškozené filmové pásy, nejčastěji však ty poničené zubem času. MFDF Ji.hlava v sekci věnované jeho tvorbě uvede celkem 12 stěžejních děl, z nichž 11 bude poprvé uvedeno na území Česka. Jeho dva nejnovější krátké snímky, oba z letošního roku, španělský cestopis Dokařův sen a až hororový snímek Sirotek Annie budou mít na festivalu svoji mezinárodní premiéru.„Archivem je přístav, místo, kde se vykládá i nakládá zboží, které se zde skladuje, dokud je dokař zas nevyskladní. Coby filmový badatel a střihač pátrám po ukrytém či prchavém filmovém materiálu," komentuje svůj nejnovější film Morrison, který zavede diváky do tajů své tvorby na masterclass.


  Ji.hlavský manifest představí dvacetiletou historii přemýšlení o světě skrze dokumentární film. Manifest složen z dvaceti dokumentárních esejí v minulosti uvedených na MFDF Ji.hlava, z nichž každá měla premiéru na jednom festivalovém ročníku. „Dvě desetiletí jsou obdobím jedné generace. Protože filmovou esej považujeme za jeden z nejnáročnějších kinematografických tvarů, jsou to právě eseje, které jsme napříč festivalovou historií vyhledávali. Vždy jde o současné filmy. Neohlížíme se do hlubší minulosti," vysvětluje ředitel MFDF Ji.hlava Marek Hovorka. Dvacátý ročník se uskuteční ve dnech 25. – 30. října. Více na www.dokument-festival.cz

 • Obrázek k novince Der Kinograf: Filmy hraběte Saši Kolowrata 21.9.2016

  Der Kinograf: Filmy hraběte Saši Kolowrata

  Toto září proběhne ve velkém sále kina Lucerna série promítání tří nejslavnějších němých filmů hraběte Saši Kolowrata s živým hudebním doprovodem. Populární Saša, legenda motoristického sportu, filmu a vídeňské bohémy, zemřel v nedožitých čtyřiceti dvou letech na sklonku roku 1927. Sérii Der Kinograf pořádá u příležitosti 130. výročí jeho narození rodina Kolowrat-Krakowských.


  V pondělí 12.9. proběhla projekce prvního filmu „Die Sklavenkönigin" za fenomenálního hudebního doprovodu Vojtěcha Procházky (Vertigo). Tuto středu 21.9. od 19:30 hod. bude promítán snímek „Café Elektric", který je posledním filmem Saši Kolowrata a první velkou rolí Marlene Dietrich. Originální kompozicí projekci doprovodí Beata Hlavenková. Německá cenzura nařídila vystříhat některé scény, neboť: „Diváci mužského i ženského pohlaví mohou skrze tuto podívanou snadno nabýt pocitu, že nemravné jednání přináší okamžité materiální a sexuální výhody." Zkuste se přesvědčit sami. Sérii uzavře 29.9. film „Sodom und Gomorrha" v režii Michaela Curtize, který byl zúčastněnými popisován jako „čisté produkční šílenství", když v jeden okamžik se na výrobě filmu podílelo až 14.000 pracovníků. Milostný pětiúhelník, tři dějové roviny - sny mladé ženy, velkolepé historické sekvence a orgiastická přítomnost. Hudební doprovod: Tvrdý/Havelka.


  Alexander Joseph „Saša" hrabě Kolowrat-Krakowský byl prvorozený syn ze starého a významného šlechtického rodu. Motocyklový a automobilový závodník, spoluvlastník továrny Laurin & Klement a člen její správní rady, akcionář firmy Austro – Daimler, s Ferdinandem Porsche konstruktér a mecenáš vozu Sascha wagen. Aviatik. Filmový producent, kameraman, režisér, vůdčí postava počátků rakouské kinematografie. Objevitel a mentor světových filmových hvězd Marlene Dietrich, Alexandera Kordy, Michaela Curtize (Casablanca) atd. Ze skromné firmy Sascha – Film, založené na zámku ve Velkých Dvorcích, vybudoval největší evropskou filmovou společnost Sascha Filmindustrie AG se sídlem ve Vídni, která kvalitou i rozpočty svých filmů překonávala hollywoodské produkce.


  V rámci série Der Kinograf byla pokřtěna kniha Benzin & celuloid: Automobilový závodník a filmový magnát hrabě Saša Kolowrat, obsahující více 280 reprodukcí dobových tiskovin a fotografií, původní ilustrace a fotoromán z filmu Café Elektric. Autorem grafické úpravy knihy je Babeta Ondrová z Kreativního prostoru Lavmi.

 • Obrázek k novince Natoč příběh své ulice a jeď do Londýna 20.9.2016

  Natoč příběh své ulice a jeď do Londýna

  Významné historické události, tajemství ukrytá ve zdech domů, fascinující osudy obyvatel, ale i zcela normální historky všedního dne. Ať už se jedná o ulice velkoměst nebo malebných vesniček, každá z nich ukrývá bezpočet příběhů, které pouze čekají na to, aby je někdo nechal ožít. Projekt My Street Films již potřetí vyzývá filmové nadšence, talentované amatéry i profesionály, aby přispěli „svým příběhem" do filmové mapy České republiky. Krátké snímky ze svého domu, ulice, okolí, města či vesnice mohou do soutěže přihlásit až do 1. října.

   

  „Jedinečnost tohoto projektu spočívá v jeho otevřenosti. V době, kdy máme skoro všichni v jedné kapse mobilní telefon s kamerou a v druhé digitální fotoaparát, jsme také všichni potenciálními režiséry," uvádí vedoucí projektu Diana Tabakov. V porotě soutěže o nejlepší My Street film zasedne Hana Kulhánková, ředitelka festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, Ondřej Hudeček, režisér oceňovaného filmu Furiant a Diana Tabakov, vedoucí projektu My Street Films. Autor nejlepšího filmu letošního ročníku dostane jedinečnou příležitost osobně uvést svůj krátký snímek na Open City Documentary Festivalu v Londýně a také na letošním jubilejním 20. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Přihlásit se mohou všichni, omezena je pouze délka filmu - 10 minut.

   

  My Street Films se během tří let své existence v České republice etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření unikátní paměti českých měst. „My Street je projekt přirozeně poutavý pro mládež, a proto je online filmová mapa funkčním můstkem pro propojení současné „YouTube" generace s profesionály filmového průmyslu s cílem kultivovat jejich videotvorbu," říká koordinátorka projektu Hana Gomoláková. V minulém roce zvítězil v soutěži My Street Films snímek Stopovaná, příběh pozapomenutých, ale stále viditelných šipek na plzeňských domech, které za 2. světové války ukazovaly cestu k záchraně života. Zaujal také například silný příběh dívky, která sdílela psychickou nemoc s parkem na pražském Petříně, originálně pojatá zpráva o aktivitách brněnské kavárny Tři Ocásci, dokument o životě v bytě za obřím plakátem nebo o každodenní šichtě mladého pražského žebráka. Více informací na www.mystreetfilms.cz.

 • Obrázek k novince AninetFest uvede 20 nej studentských animáků 16.9.2016

  AninetFest uvede 20 nej studentských animáků

  Ve čtvrtek 22.září se v pražském kině Světozor uskuteční Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů s názvem AninetFest. Diváci a fanoušci animovaného filmu tak budou mít možnost zhlédnout 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa. Letošní ročník festivalu je věnovaný pouze studentským filmům, kterých se celkem přihlásilo přes 1300 z 82 různých zemí. Výběr soutěžních filmů má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 snímků je opravdu jen výběr toho nejlepšího. Zkrátka tak, aby si na své přišel každý divák a obsah byl tématicky i žánrově různorodý a zajímavý.

   

  Jednotlivé filmy jsou v průměru 4-5 min dlouhé a neobsahují dialogy. Kdo nefandí titulkům, tak může lépe vychutnat jednotlivé animační techniky a zpracování. Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Diváci, kteří dorazí do Světozoru mohou navíc hlasovat pro nejlepší film a přispět tak k rozhodnutí o vítězi „Ceny diváků za nejlepší film". Nejlépe hodnocený film pak získá festivalovou trofej. Celková délka projekce je 90 min a vstupné činí 100,- Kč. Malá ochutnávka na co se letošní ročník můžete těšit v našem krátkém traileru zde. Oficiální web festivalu: www.aninetfest.com.

 • Obrázek k novince Amadeus Live v Kongresovém centru Praha 7.9.2016

  Amadeus Live v Kongresovém centru Praha

  Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall (14. 10. 2016) v originální podobě - promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů. Představení v Londýně je několik měsíců dopředu zcela vyprodáno. I v Praze je o představení obrovský zájem, proto pořadatelé po dohodě se zahraniční produkcí přidávají ještě jedno představení, a to ten samý den od 13.30 hod.

   

  Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry nedávno zesnulého Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus Miloše Formana, je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů. Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

   

  "Amadeus spřádá krásný, tragický příběh, jenž okouzluje děti i dospělé. Má v sobě vše – lásku, nenávist, krveprolití, smlouvu s Bohem, dobové elity, tajemného cizince, vraždu i jedna z nejlepších hudebních děl, která byla kdy složena. Který jiný film vám nabídne byť jen polovinu?"(The Guardian). Uvedení Formanova Amadea právě teď, v roce významných Mozartových jubileí a těsně po světové premiéře, bude bezpochyby velkou událostí pro všechny příznivce Mozartovy hudby, Formanových filmů, milovníky Prahy a vůbec všechny diváky hrdé na naše umělce oceněné i v zahraničí.

   

  Představení pořádá společnost JV Agentura s.r.o. Orchestr PKF – Prague Philharmonia a sbor Canti ti Praga povede - stejně jako v Royal Albert Hall - dirigent Ludwig Wicki, klavírní sólo – Jan Bartoš. Vstupenky v předprodejních sítích Ticket Art, Ticketportal a Ticketpro v cenových relacích od 700 – 2.200,- Kč. Více informace na www.jvagentura.cz a www.amadeus-live.com.

 • Obrázek k novince Prach a Broky jsou online! 2.9.2016

  Prach a Broky jsou online!

  Tento pokus o vytvoření české hrdinské týmovky jsme zmiňovali už v lednu, kdy měl snímek pražskou premiéru. Teď je film zdarma ke shlédnutí online, a to i přímo na profilu ČSFD. Na první pohled šílený guláš českých a slovenských loupežníků budí rozporuplné reakce: jedni filmu vytýkají pokulhávající herecké výkony a v natáčení amatérských snímků nespatřují žádný přínos, druzí naopak oceňují nápad a odvahu natočit takhle výpravný nezávislý film.

   

  Prach a Broky by se daly nazvat typickým snímkem, jenž vznikl skrze crowdfunding; otěže filmové produkce převzali filmoví nadšenci a peníze se vybraly díky tomu, že dostatečný počet lidí chtěl nápad vidět realizovaný. Konečná verze filmu tak ztělesňuje potenciál crowdfundingu, se všemi jeho klady i zápory. Tvůrci museli samozřejmě velmi šetřit, rekvizity i kostýmy si z velké části vyráběli sami a dokonce si střihli i stěžejní role; toporný Lotrando nebo Rumcajs tak pro některé diváky můžou být jen těžko stravitelným soustem. Na druhou stranu tento způsob financování zaručil autorům tvůrčí svobodu a přinesl tak velice svérázný scénář plný hlášek a odkazů na českou literaturu.

   

  Ať už se vám crowdfundingové filmy líbí nebo ne, je třeba přijmout fakt, že se pomalu stávají součástí koloritu naší kinematografie. Buďme za ně rádi a vyhlížejme další nezávislé projekty českého filmu!

 • Obrázek k novince Prague Harley Days už první zářijový víkend! 23.8.2016

  Prague Harley Days už první zářijový víkend!

  Ikonické stroje Harley-Davidson, které byly v minulosti mnohokrát hvězdami řady filmů, ovládnou první zářijový víkend Prahu. 3. ročník Prague Harley Days se blíží. Už 2. – 4. září tak ožije holešovické v duchu Harley-Davidson, burácejících motorů, silných strojů, večerního programu, koncertů, family a wellness zóny. V nabitém programu nechybí ani zkušební jízdy na motocyklech H-D zdarma, ale také kaskadérská show, která je jedním z lákadel akce. U toho nesmíte chybět!

   

  Jaký je svět ze sedla Harley-Davidson konečně budete moci okusit na vlastní kůži díky H-D demo trucku a testovacím jízdám zdarma. K dispozici bude 23 motocyklů aktuální modelové řady, které můžete všechny během tří dnů otestovat a poznat osobitý jízdní styl těchto ikonických motocyklů. Zjistěte, jak se cítily hvězdy jako Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger nebo Bruce Willis v legendárních filmech právě na těchto motocyklech. Motocykly H-D budou hrát hlavní roli i při spanilé jízdě, která je v plánu hned druhý den akce, tedy 3. září od 10 hodin. Kolona 1 500 motocyklů vyrazí od holešovického směrem do centra. Spanilá jízda pak vyvrcholí na Staroměstském náměstí, které na několik desítek minut obsadí více než tisíc harleyářů.

   

  Lákavým a unikátním bodem programu je letos i kaskadérská show, která se dočká účasti evropské kaskadérské hvězdy Macieka Dopa Beliksiho. Ten je prvním oficiálním kaskadérem Harley-Davidson střední a východní Evropy a s motocyklem Sportster Iron dokáže neuvěřitelné kousky. Show ocení zejména milovníci adrenalinové zábavy, kteří budou mít jedinečnou šanci seznámit se s možnosti a hranicemi, kam až lze s motocyklem zajít a co vše je možné na něm předvést. Speciálně na Prague Harley Days poznají neuvěřitelné triky a kousky, které skuteční mistři s motocyklem svedou a které možná doteď znali je z filmových pláten. Návštěvnicí se mohou těšit například na motocykl, který se v rukou kaskadéra stane doslova nástrojem celé show.

   

  Akce pochopitelně nezapomíná ani na nejmenší, pro které je připravena Mattel family zóna. V té se mohou zabavit jak panenkami Barbie a Monster High, tak třeba i autíčky Hot Wheels, autodráhami nebo řadou workshopů. Ženy si pro změnu mohou odpočinout v relaxační zóně, kde si mohou dopřát masáže či kadeřnické a kosmetické služby. Vstupenky lze zakoupit na: www.pragueharleydays.cz, za 300 Kč na všechny 3 dny. Vstupné platí jen muži. Více na: www.pragueharleydays.czwww.harley-davidson.cz

 • Obrázek k novince Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016 14.8.2016

  Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

  Tam, kde ulice končí, tam, mezi náhrobními kameny, se v noci, ve které přišel ďábel, ve víru scházejí králové ulice. Tam, ve středověkém hradě, sídlí posedlá královna Alžběta, jejíž rozdvojená duše se odráží v temném zrcadle. Tam, kde se v uličce přízraků ocitá žena na útěku, která jako padlý anděl prchá před svou temnou minulostí. Tam se rozehrává detektivní příběh o vyvraždění rodiny Greenů, který přichází řešit polda se surovou kůží, jehož jistí odstřelovač a jeho čtyřicet pušek. A tvrdí, že jsou vrahové mezi námi...


  Ponořit se do příběhů všech těchto (anti)hrdinů umožní už počtvrté Noir Film Festival, který příští týden ve čtvrtek 18. 8. otevírá brány hradu Křivoklát, kde po čtyři dny bude hostit všechny příznivce temných noirových snímků. V deseti programových sekcích bude uvedeno celkem čtyřicet projekcí. Psychoanalýza filmových hrdinů se bude rozebírat v sekci Freudovský noir, Noirový western poukáže na průniky jednotlivých žánrů a specifickou atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst světa poodhalí noiry ze San Franciska. Odtud na Křivoklát dorazí i ctěný host, filmový historik a noirový odborník na slovo vzatý, Eddie Muller, vůdčí osobnost amerického festivalu NOIR CITY a prezident Film Noir Foundation, jejímž posláním je hledat a uchovávat noirové snímky v co nejvyšší možné kvalitě na 35mm kopiích.


  Festival dále připomene osobnost režiséra Otty Premingera, vliv spisovatele Jamese Ellroye a poctí letošní stoleté jubilanty Olivii de Havilland a Kirka Douglase. Geografické přesahy filmu noir budou tentokrát reprezentovat snímky z Německa a tradičně nebude chybět noirem prosáklá domácí tvorba, konkrétně tituly Československé televize z 60. a 70. let. Zpestřením budou speciální projekce HBO včetně maratonu oceňovaného českého seriálu Mamon a zvláštní uvedení trojice snímků, mezi nimiž tou největší perlou bude němá Královna Alžběta z roku 1912 s hudebním doprovodem violoncellistky Terezie Kovalové, na níž tematicky naváže doprovodné divadelní představení Ještěrka na slunci Divadla v Řeznické. Alternativu k filmům nabídnou i autorská čtení dvou povídek Petry Soukupové a Jiřího Walkera Procházky z chystané sbírky Praha Noir. Kompletní program včetně anotací jednotlivých filmů najdete na webu festivalu a podrobné informace naleznete i na jeho sociálních sítích (Facebook, Twitter).

 • Obrázek k novince SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna 1.8.2016

  SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

  David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem na obou březích Labe. Mimořádným hudebním zážitkem vyvrcholí program celodenního „traileru", představujícího nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. Zazní největší hudební skladby z filmů například Amerika, Star Wars, Indiana Jones, Schindlerův seznam, Piráti z Karibiku, Shrek, Robin Hood, James Bond, Čelisti. To vše v podání Soundtrack Orchestra pod vedením Martina Kumžáka. Koncert bude doprovázen multimediálními videoprojekcemi a mapingem na obvodové zdi zámku ze strany náměstí a od Labe.

   

  Součástí večerního koncertu v režii Michala Cabana bude i představení podoby festivalové ceny. Autorem festivalové ceny z křišťálu, stylové trofeje ve tvaru „repráčku", je akademický sochař Stefan Milkov, známý a respektovaný výtvarník a také hudebník, mimo jiné spoluautor originálních kytar. Večerní hudebně-vizuální show bude možné sledovat ZDARMA! z Jiřího náměstí, mostu či protějšího břehu řeky, v prodeji je od 1. 7. pouze část vstupenek na místa do uzavřeného prostoru bezprostředně pod hudební scénou. „V sobotu 27.8, chceme v Poděbradech předvést všem návštěvníkům koncept „Festivalu Nových Forem" a ukázat nové způsoby prezentace filmové hudby. Chceme představit nový hudebně zábavný koncept s interaktivními a pohybovými aktivitami pro celou rodinu. Filmová hudba není jen velký symfonický orchestr, ale obsahuje všechny žánry včetně rockové a elektronické hudby. S touto bezbřehou pestrostí chceme citlivě zacházet a ukazovat tak návštěvníkům nová hudební dobrodružství, kterými filmová hudba bezesporu je! :-)" říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor nového rodinného festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.


  Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice, je unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem. Jedinečný je nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Veřejnosti se poprvé představí právě v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou", předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku.


  Sobotní program nabídne řadu atrakcí a zábavných aktivit pro celou rodinu. K dispozici bude speciální Red Bull autobus, půjčovna kol Scott, festivalová tančírna. Lázeňský park obsadí živí hudebníci a návštěvníci zde též naleznou velkoformátové projekce, na kterých budou prezentovány budoucí místa a sekce festivalu. Více informací na soundtrackfestival.cz

 • Obrázek k novince Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST 14.7.2016

  Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2016. Kinaři se rozhodli v létě potěšit své věrné fanoušky v podobě lístků do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V červenci se uskuteční desáté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

   

  Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Diváci se můžou těšit na Oscary ověnčené snímky tohoto roku: dramata natočená podle skutečné události z prostředí investigativních novinářů Spotlight a z prostředí finančníků z Wall Street Sázka na nejistotu, western REVENANT Zmrtvýchvstání s excelujícím Leonardo DiCapriem a životopisné drama Dánská dívka s úchvatnou švédskou herečkou Alícii Vikander. Dále se budou promítat divácky oblíbené zahraniční tituly: western od kultovního tvůrce Quentina Tarantina Osm hrozných či vizuální skvost - meditativní snímek od italského režiséra Paola Sorrentina Mládí. Na programu jsou rovněž francouzské dokumenty: strhující portrét proslulého herce Belmondo a jedinečný snímek natáčený čtyři roky po celé Evropě Příběh lesa. Na přehlídkce nechybí ani animovaná sekce, např. osudy legendárního chlapce Mauglího v Knize džunglí či podívaná o velkolepém městě všech zvířat Zootropolis: Město zvířat.

   

  Z českých filmů jsou zastoupeny letošní divácky nejnavštěvovanější domácí tituly: životopisné drama Lída Baarová a tragikomedie Teorie tygra. Nechybí zde oceněné snímky s úspěchem putující po zahraničních festivalech: dramata Rodinný film a Já, Olga Hepnarová. Na programu jsou také dokumenty: unikátní portrét prvorepublikové hvězdy Lídy Baarové od Heleny Třeštíkové Zkáza krásou či zdařilé road movie Dana Pribáně Trabantem do posledního dechuKompletní program přehlídky najdete na www.bestfilmfest.cz

1 8 9 10 11 12 13 14 27 40 53
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace