Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Princezny dostanou velkou týmovku? 22.3.2017

  Princezny dostanou velkou týmovku?

  V době crossoverů a filmových vesmírů není úplně překvapivé, že mají ve šlépějích Expendables nebo Avengers kráčet i princezny. Zatím není jasné, kdo se jejich nového filmu ujme a zda nakonec vznikne. Filmový agent David Boxerbaum a literární manažer Jake Wagner nicméně obházejí Hollywood se scénářem, který je doslova popisován jako „Avengers s princeznami". Kterými? Nejspíš všemi, na které někdo nemá výhradní práva. Očividně se ale jedná o zaměnitelné hrdinky, protože u Disneyho údajně zvažují koupi projektu a dosazení Joachima Rønninga (Kon-Tiki, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) na režijní sesli. Ano, celé je to krapet zmatené a celé Princesses nejspíš zmizí stejně rychle jako dlouho chystané Expendabelles. Na druhou stranu je ale možné, že se po (velmi pravděpodobně) miliardových tržbách Krásky a zvířete rozpoutá velký pohádkový boom, který vyvrcholí právě touhle týmovkou.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Z Downeyho bude Doctor Dolittle 21.3.2017

  Z Downeyho bude Doctor Dolittle

  Robert Downey Jr. se letos objeví v comicsárně Spider-Man: Homecoming a záhy ho čekají dva díly Avengers, pak ale fazónu Tonyho Starka (alespoň na pár filmů) odloží. Co přesně má v plánu? Jeho Pinocchio je zřejmě v limbu a Sherlock Holmes 3 se také moc nehýbe, Downey si tudíž našel čas na novou verzi Doctora Dolittlea. Ano, řeč je o komedii s Eddiem Murphym, jíž v roce 1967 předcházel muzikál s Rexem Harrisonem. Původně ale Doctor Dolittle pochází z dětských knížek z 20. let, takže se připravte na návrat ke zdrojovému materiálu, na který kupodivu dohlédne Stephen Gaghan (Syriana, Zlato).

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Co víme o novém Matrixu? 20.3.2017

  Co víme o novém Matrixu?

  Studio Warner Bros. chystá nové matrixovské filmy, zatím ale nechce oznámit, co přesně nás čeká. Scenárista Zak Penn, který na nich pracuje, se však komunikovat nebojí a potvrdil, že se na nás neřítí remake ani reboot. Všechno tak nasvědčuje tomu, že se původní trilogie nafoukne do filmového vesmíru. A tady vstupuje do hry Michael B. Jordan (Creed), jenž se prý zajímá o prequel s Morpheem. Půjde o začátek několikadílné předehry? Anebo budeme (po vzoru Star Wars) skákat v čase sem tam? V tuhle chvíli ještě není nic jisté. Warneři ale sestavují čím dál tím oblíbenější Writers's Room (aka "scenáristický tým generující nosné nápady"), takže se rozhodně plánuje víc než jeden film.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Henry Cavill vs. Tom Cruise? 19.3.2017

  Henry Cavill vs. Tom Cruise?

  Šestý díl Mission: Impossible se loni trochu zadrhnul (Tom Cruise chtěl údajně vyšší plat), studio Paramount ale všechno vyžehlilo a začíná se obsazovat. Nedávno jsme zjistili, že se po boku Cruise, Jeremyho Rennera, Rebeccy Ferguson a Simona Pegga objeví i Vanessa Kirby (The Crown). A teď tu máme další britskou posilu - samotného Henryho Cavilla. Představitel Supermana má Cruiseovi podat pomocnou ruku. Internet ale z fleku začal předpokládat, že ve skutečnosti hraje padoucha, takže se všichni chystají na jeho velký duel s Ethanem Huntem. Kdo ví, jak to celé nakonec bude. Christopher McQuarrie film každopádně dodá v červenci 2018, tak doufejme, že to opět bude trefa do černého.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Co je nového u comicsáren od DC? 18.3.2017

  Co je nového u comicsáren od DC?

  Filmový vesmír od DC Comics se letos rozroste o Wonder Woman a Ligu spravedlnosti. Příští rok potom dorazí Aquaman, který se z října posunul na prosinec (bylo tam místo po odsunuté dvojce Avatara), tím ale zcela konkrétní plány končí. Sólovka s Batmanem, jíž se ujme Matt Reeves (Úsvit planety opic), prý dostane zbrusu nový scénář a bude se točit až příští rok. Gotham City Sirens od Davida Ayera a Nightwing od Chrise McKaye jsou ve stádiu příprav. A co se týče Flashe, jenž už přišel od dva režiséry, tam se neví zhola nic. Co se naopak začalo hýbat kupředu? Sebevražedný oddíl 2 napíše Adam Cozad (Legenda o Tarzanovi) a o režii se ucházejí Mel Gibson nebo Jaume Collet-Serra (Mělčiny). Hlavní dohled pak shání i nový Green Lantern, jehož by se mohl ujmout David Goyer (Blade: Trinity), a druhý díl Muže z oceli, do kterého se studio Warner Bros. snaží ukecat Matthewa Vaughna (Kingsman: Tajná služba). Ano, je toho celkem dost. Jasné datum premiéry ale mají jen první tři zmíněné filmy, tak uvidíme, kam se časem pohnou ty ostatní.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Venom se znovu chystá do kina 17.3.2017

  Venom se znovu chystá do kina

  Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing Spider-Mana 2 možná ne. Teď se ale Venom dočká sólového filmu, který půjde do kin už v říjnu 2018 a (na rozdíl od nové verze Spider-Mana) nebude součástí marveláckého filmového vesmíru. Na scénáři v tuhle chvíli pracují Scott Rosenberg (Con Air) a Jeff Pinkner (Amazing Spider-Man 2), režisér se hledá. A čekejte ho spíš dřív než později, stihnout Venoma za rok a půl totiž nebude legrace.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Favreau a mladý Sheldon 16.3.2017

  Favreau a mladý Sheldon

  Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho chystaném seriálu Young Sheldon, který má konečně dorazit letos na podzim. Stanice CBS rovnou objednala první sérii s tím, že pilot natočí Jon Favreau (Iron Man, Kniha džunglí), a voiceover dodá přímo Jim Parsons, který "Mladého Sheldona" zároveň produkuje. Kdo bude stát před kamerou? Hlavního hrdinu si zahraje Iain Armitage (Sedmilhářky) a jeho zbožnou matku Mary ztvární Zoe Perry (mimochodem dcera Laurie Metcalf, která postavu hraje v Teorii velkého třesku). Sheldonův otec a jeho sestra Missy zatím obsazeni nebyli, natáčení ale není daleko, takže se další oznámení čeká v nejbližších týdnech.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Warneři křísí Matrix 15.3.2017

  Warneři křísí Matrix

  Keanu Reeves nedávno prohlásil, že by ho další Matrix zajímal jen pod dohledem sester Wachowských. Lana a Lilly ale po návratu Nea netouží, a tak se studio Warner Bros. pokouší vzkřísit značku bez nich. Co přesně je v plánu? Samozřejmě reboot, k němuž by měl napsat scénář Zak Penn (X-Men: Poslední vzdor). O hlavní roli se přitom zajímá Michael B. Jordan (Creed) a samozřejmě by se našlo místo i pro Reevese, kdyby náhodou změnil názor. Správně tušíte, že je všechno ve fázi nápadu a dost možná planých řečí. Až příští měsíce ukáží, jestli nový Matrix nabere reálné obrysy, anebo (bez podpory původního týmu) rychle vyšumí do ztracena.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Druhý Plán útěku shání obsazení 14.3.2017

  Druhý Plán útěku shání obsazení

  Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů dolarů (z toho celých 40 v Číně), což ho "odsoudilo" k pokračování. Arnoldova účast je v tuhle chvíli velmi nejistá. Režisér Steven C. Miller (Na vlastní pěst) ale vrátí na plátno Slye, jemuž bude znovu sekundovat Curtis "50" Jackson, a nové postavy obstarají Jaime King (Barely Lethal) a Dave Bautista (Strážci Galaxie). Scénárista Miles Chapman, který napsal i první díl, má tedy před sebou jasný úkol - nabídnout Stallonemu a Bautistovi látku, která sérii nepotopí do céčkových vod.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince King Kong vs. Godzilla vs. scenáristé 12.3.2017

  King Kong vs. Godzilla vs. scenáristé

  Nejnovějším hollywoodským trendem je mít tzv. writers room, tedy partu scenáristů, kteří vymýšlejí budoucnost filmového vesmíru. Po Paramountu, který takhle chystá další díly Transformerů, si ho pořídili i v Universalu, kde oživují klasická monstra od Mumie po Drákulu. A nyní se tenhle nápad zalíbil produkční firmě Legendary Pictures, jež na něj sází u "monstrvesmíru" s Kongem a Godzillou. Jak asi víte, prvním dílem téhle série je Godzilla z roku 2014 a druhým Kong: Ostrov lebek, jenž je v kinech teprve pár dní. Trojkou potom bude pokračování Godzilly, jež má podtitul King of the Monsters a dorazí v březnu 2019, a čtyřkou epický duel Godzilla vs. Kong, s nímž se počítá na květen 2020. Kdo tuhle filmovou událost vymyslí? Terry Rossio (Piráti z Karibiku) si bude vyměňovat nápady s Patrickem McKayem a J.D. Paynem (Star Trek: Do neznáma), Lindsey Beer (The Kingkiller Chronicles), Cat Vasko (Queen of the Air), T.S. Nowlinem (Labyrint: Útěk), Jackem Paglenem (Transcendence) a J. Michaelem Straczynskim (Světová válka Z). Výsledný příběh pak dostane jasného scénáristu a režiséra, přičemž počítejte s tím, že střet Godzilly s Kongem nic neukončí. Naopak to bude jen monumentální začátek!

  (KarelR)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Na KVIFF vzniklo 7 filmů inspirovaných pivem 23.9.2017

  Na KVIFF vzniklo 7 filmů inspirovaných pivem

  Pivovar Lobkowicz připravil pro návštěvníky jeho festivalového stanu na Filmovém festivalu v Karlových Varech sedm nevšedních filmových premiér: sedm pivem inspirovaných filmů, každý natočený za 24 hodin přímo v Karlových Varech během festivalu. Režie se ujal specialista na filmovou rychlotvorbu Jan Chramosta, jehož předchozí film Bio Buddy získal cenu za nejlepší režii na 48 Hour Film Project 2016.

   

  Každý film série nazvané "Točíme pivo" v sobě odráží charakter jednoho z piv. Diváci tak mohou vidět, jak se krátké filmy mění žánrově i dějově podle toho, jestli jsou natočeny podle pšeničného piva, nebo třeba ležáku. Všechny snímky můžete v plné délce shlédnout na ČSFD.cz v jejich profilech.

   

  Prvním filmem je drama Věčný Kritik inspirovaný hořkostí piva ALE, následuje artový Křik ticha na motivy desítky, černé pivo inspirovalo film noir Pozor na jazyk, nealkoholické pivo komedii Až do dna, pšeničné pivo romantický příběh Na první pohled a ležák fiktivní dokument o tvorbě svérázného režiséra Svět podle Ležáka, ve kterém se hlavní role ujal Karel Ondrka. Všechny filmy potom spojuje do jednoho uceleného příběhu multižánrový Filmový festival, který už získal ocenění na online festivalu TOPSHORTS. Více informací o projektu najdete na tocimepivolobkowicz.cz

 • Obrázek k novince Země na talíři a na plátnech kin 16.9.2017

  Země na talíři a na plátnech kin

  Témata potravin a zemědělství se letos opět představí v podobě dokumentárních filmů na festivalu Země na talíři. Jeho 7. ročník se ve svém podtitulu ptá, zda s vírou v současnou i budoucí funkčnost našeho potravinového systému sázíme na iluze - nebo tyto iluze dokonce sami vysazujeme? S touto otázkou na rtech se festival vydává do různých (často kritických) oblastí systému produkce a spotřeby potravin a snaží se nalézat odpovědi i možná řešení - a to hned ve třech městech. V Praze se odehraje od 21. do 24. září v kině BIO OKO a Studiu ALTA, v Olomouci ve dnech 9. a 10. října a v Ostravě 21. a 22. října.

   

  Naději a možná řešení přináší hned první festivalový snímek nazvaný Sustainable: Potraviny v jiném světle. Film zavede diváky na farmu Martyho Travise, který se na vlastním příkladu snaží demonstrovat, že zemědělství může být zároveň výdělečné i ohleduplné k životnímu prostředí. Na cestě k "lepší" budoucnosti je však nutné změnit mnohé, doposud běžné, praktiky. Například přestat roztáčet Koloběh jedů, který cirkuluje naší planetou v podobě chemikálií využívaných v zemědělství. Navzdory prokázaným negativním účinkům pesticidů a zákazu mnoha jejich druhů v západním světě zůstávají tyto látky výnosným byznysem v rámci exportu do rozvojových zemí.

   

  Další ze snímků se vydává do světa ryb. "Co by se stalo, kdybych jedl ryby každý den, po dobu jednoho roku? A bylo by to prospěšné pro mě i pro planetu?" Tyto dvě otázky si na počátku své pouti po stopách produkce a spotřeby ryb klade světoznámý spisovatel Paul Greenberg. Jeho zjištění najdete ve snímku Ryba, kterou jím. S vodou je neodmyslitelně spjat také film Děkujeme za déšť. V mnoha zemích světa už totiž voda přestává být samozřejmostí... Jedním z příkladů může být Keňa a příběh farmáře jménem Kisilu, který s kamerou v ruce, za pomoci norské režisérky Julie Dahr, dokumentuje život své rodiny i komunity, tváří v tvář změně klimatu.

   

  Odpovědí na nefunkčnost dnešního potravinového systému může být i změna našich jídelníčků. Ruku na srdce, dali byste na něm prostor hmyzu? Ne? Po shlédnutí filmu Vítej brouku možná změníte názor! A chladnými vás nenechají ani Mrtví osli se hyen nebojí, poslední snímek letošního festivalu, který je navíc nominován na Evropské filmové ceny. V Etiopii je totiž sváděn boj mezi místními komunitami a vládou, spojenou se zahraničními investory. A předmětem boje není nic jiného než půda - nové "zelené" zlato. Více informací na www.zemenataliri.cz.

 • Obrázek k novince Goran Bregović má namierené do Bratislavy! 14.9.2017

  Goran Bregović má namierené do Bratislavy!

  Po takmer trojročnej pauze sa do Bratislavy vracia kráľ balkánskej hudby Goran Bregović aj so svojím legendárnym Wedding And Funeral Bandom. Koncert sa uskutoční 28. septembra 2017 v Bratislavskej AEGON Aréne. Goran predstaví na Slovensku prierez svojou už takmer 40-ročnou muzikantskou kariérou, samozrejme so špeciálnym dôrazom na zatiaľ posledný album Champagne forGypsies. Na koncerte nebudú chýbať najväčšie "odrhovačky", ktorými sa Goran počas svojej hudobnej kariéry preslávil a ktoré tvoria nezameniteľnú hudobnú kulisu ku kultovému filmu Underground (1995) a ďalším bláznivým počinom režiséra Emira Kusturicu (Arizona Dream, 1993, Dom pre obesencov, 1988, atď.).

   

  Do Bratislavy sa Goran vždy veľmi teší, tvrdí, že tu cíti akúsi kultúrnu spriaznenosť a vie, že tunajšie publikum mu dobre rozumie. Goran a muzikanti, ktorými sa obklopil, veľmi dobre vedia, ako v koncertnom dave vyvolať to pravé balkánske šialenstvo. Popri tých pravých balkánskych "vypaľovačkách" ponúkajú v oddychových pasážach aj neuveriteľne precítené pomalé balkánske melódie. Goran Bregović spolupracoval počas svojej kariéry s nepreberným množstvom slávnych umelcov - len na jeho poslednom albume sa podieľali ostrieľaní hudobníci z Gypsy Kings či Gogol Bordello. V minulosti nahrával a koncertoval okrem iných aj s Iggym Popom či nebohou Cesáriou Evorou. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

 • Obrázek k novince AninetFest odstartuje v pražském Světozoru 13.9.2017

  AninetFest odstartuje v pražském Světozoru

  Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů – AninetFest, představí již po třetí výběr 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa. Letošní 3. ročník festivalu se celkem přihlásilo neuvěřitelných 1650 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních filmů má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 snímků je opravdu jen výběr toho nejzajímavějšího. Zkrátka tak, aby si na své přišel každý divák a obsah byl tematicky i žánrově různorodý a zajímavý. Fanoušci animovaného filmu mají možnost zhlédnout soutěžní snímky na premiérové projekci 19.9. v pražském Kině Světozor a dále pak v Chomutově, Liberci, Č. Budějovicích, Plzni a Ostravě.

   

  Jednotlivé filmy jsou v průměru 4-5 min dlouhé a neobsahují dialogy. Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Diváci mohou navíc hlasovat pro nejlepší film a přispět tak k rozhodnutí o vítězi „Ceny diváků za nejlepší film". Nejlépe hodnocený film pak získá festivalovou trofej. Celková délka projekce je 95 min a vstupné činí 100,- Kč. Malá ochutnávka na co se letošní ročník můžete těšit v našem krátkém traileru zde. Oficiální web festivalu: www.aninetfest.com.

 • Obrázek k novince Noir Film Festival slaví 5. narozeniny 16.8.2017

  Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

  Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě československé stopy a seriálových maratonů z dílny HBO – to je programový balíček filmové radosti a slasti, který dostane každý, kdo se mezi 17. a 20. srpnem vydá na hrad Křivoklát, jenž do svých komnat bude znovu po roce láká milovníky filmu noir. Program intenzívní čtyřdenní akce opět čítá na čtyři desítky projekcí situovaných v několika hradních sálech a na jeho nádvoří. Přehlídka, jejíž dramaturgie se neomezuje pouze na jádro filmu noir, tedy jeho klasickou etapu v americké kinematografii 40. a 50. let 20. století, zase o něco více přiblíží jeho evoluci napříč žánry a geografickým prostorem.

   

  Vedle tísnivého prostředí vlaků, které spojuje čtveřici filmů z hlavní festivalové sekce Vlaky ve filmu noir (Dáma ve vlaku, Vysoký cíl, Nebezpečný útěk, Lidská bestie), bude jedním ze specifických míst, které festival divákům představí, exotické Mexiko. Tzv. zlatou éru mexické kinematografie 40. a 50. let budou reprezentovat Dobrodružka s půvabnou Ninón Sevilla a dva snímky od tamního mistra melodramatu Roberta Gavaldóna Ta druhá s Dolores del Rio a Klečící bohyně s Mariou Felix. Duch Mexika bude z plátna sálat i v případě filmů v sekci Noir na jih od El Pasa, která představí do Mexika situované hollywoodské snímky téže doby. Neboť právě Mexiko bylo častým cílem hrdinů prchajících před zákonem či neblahým osudem, což je případ protagonisty Cesty bez návratu v podání Roberta Mitchuma. Vedle Mitchuma a Lizabeth Scott festival uctí odkaz Humphreyho Bogarta – uvede čtyři tituly z různých etap jeho herecké kariéry (Vysoko v horách, Konflikt, Key Largo a Na opuštěném místě). Řada letos přijde i na mistra napětí Alfreda Hitchcocka (Ani stín podezření, Pochybná žena, Nepravý muž).

   

  Československý noir letos zastoupí vedle Svědomí Jiřího Krejčíka tři tituly z 60. let: Třicet jedna ve stínu, Naděje a Hra bez pravidel. Posledně jmenovaný titul vychází z iniciativy festivalu na DVD, které bude možno na místě zakoupit za festivalovou cenu 99 Kč. Každoroční maratony minisérií z dílny HBO letos spojují dvě mrtvé dívky: vraždu jedné rozkrývá Jedna noc a zmizení druhé Pustina. Ve zvláštním uvedení pak na řadu přijdou americké neonoiry Bez okolků a Skrytá vada, slovenský Čistič a dva díly ze série Soukromé pasti.

 • Obrázek k novince Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb! 13.8.2017

  Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

  ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka. Dunkirk, Wonder Woman, Král Artuš: Legenda o meči, Valerian a město tisíce planet, Rogue One: Star Wars Story, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, Strážci Galaxie Vol. 2, Transformers: Poslední rytíř, Pasažéři, Vetřelec: Covenant, Logan: Wolverine, Válka o planetu opic, Mumie, Fantastická zvířata a kde je najít, La La Land a další pecky z vašich repráků kdykoliv na jedno klinknutí!

 • Obrázek k novince Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů! 1.8.2017

  Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

  Na šestém ročníku setkání filmových fanoušků již tento víkend nejen, že poběží největší filmové pecky roku jako Dunkirk, Strážci Galaxie Vol. 2 nebo sexy novinka Atomic Blonde, ale taky se bude rozdávat spousta radosti. Prvních sto příchozích v pátek 4.8. si bude moct jako dárek vybrat DVD s áčkovým filmem, a prvních sto příchozích v sobotu 5.8. DVD s dalším "áčkem". 50 výherců v tombole vyhraje třeba trika Dunkirk a Král Artuš, figurky a samolepky Wonder Woman, knížky Volání netvora a Fantastická zvířata nebo čerstvé vydání druhého ročníku našeho filmového kalendáře A Tribute to Movie Classics 2018, který je ode dneška (!) oficiálně v prodeji.

  A kdo přijde oba dny včas, bude si moct navíc odnést některé z více než tisíc originálních filmových plakátů největšího formátu A1 k filmům jako Gravitace, Interstellar, V srdci moře, Šílený Max, Americký sniper a dalším. Plakáty budeme tradičně jako každý rok rozdávat zdarma, dělat vám radost a těšit se s vámi z naší společné lásky k filmu! 6. Filmový víkend ČSFD.cz, letos v čerstvě zrekonstruovaném amfiteátru letního kina Boskovice nedaleko Brna, je tady! ;-)

 • Obrázek k novince 43. Letní filmová škola začíná 28. července 18.7.2017

  43. Letní filmová škola začíná 28. července

  Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z vůbec nejvýznamnějších švédských režisérů Jan Troell a také syn Ingmara Bergmana Daniel Bergman. Jedním z vrcholů letošní „Filmovky" bude jistě kompletní retrospektiva Andreje Tarkovského. Všechny celovečerní filmy Tarkovského budou na LFŠ vůbec poprvé uvedeny v restaurované verzi a vedle nich promítneme i jeho studentské snímky Zabijáci a Dneska se nikam nejede. Sci-fi filmy v podsekcích kyberpunk a výlety do kosmu mimo jiné nastíní, jak se sci-fi v kinematografii proměňovala v souladu s pokroky ve vědě, společnosti a filmových technologiích. Heritage film přinese elegantní obrazy britské minulosti a odpoví na otázky, zda lze tyto filmy hodnotit jen na základě estetických kvalit či zda jsou ideologicky zatížené konzervatismem a nevytvářejí falešný obraz britských dějin.

   

  Aktuální problematiku televizní tvorby bude reflektovat sekce Hot TV. Z produkce dominantní kabelové televize HBO bude uvedena například úspěšná komediální minisérie Sedmilhářky. New French Extremity navazuje na dlouhou tradici francouzského extrémního filmu využívajícího zobrazení krajních forem lidského těla, sexu či násilí. Cestu do nejodlehlejších zákoutí divákovy perverznosti nabídnou filmy jako Zvrácený, Kalvárie nebo Mučedníci. Sekce Press Start představí kultovky jako Memento, Tron, Na hraně zítřka nebo béčkové Tunelové krysy a pokusí se odpovědět na otázky související s průnikem videoher a filmu. Úplně nová sekce Letní festivalové echo vznikla ve spolupráci s Be2Can Distribution. Diváci LFŠ budou mít jedinečnou možnost vidět top festivalové filmy z Benátek, Berlinale a Cannes, včetně snímků oceněných Zlatým lvem (Ta, která odešla) a Zlatým medvědem (O těle a duši).

   

  Tým AČFK na letošní Filmovce představí úplně nový projekt s názvem LFŠ uvádí, jehož cílem je zapojit diváky do procesu výběru filmu do české kinodistribuce. Během roku byly předvybrány tři výrazné tituly, které si bezesporu zaslouží uvedení v českých kinech. Do distribuce se nakonec dostane pouze jeden z nich, vítěz diváckého hlasování po třech unikátních projekcích během LFŠ. Ani letos nebude v programu Letní filmové školy chybět výběr těch nejlepších filmových novinek ze zemí visegrádského regionu. Kromě čerstvého nositele Křišťálového glóbu z Karlových Varů, filmu Václava Kadrnky Křižáček, exkluzivní předpremiéry Po strništi bos a nejnovějšího filmu Wojciecha Smarzowského Volyň se můžete těšit i na slovenskou novinku Čára Petera Bebjaka, která si z Varů odvezla Cenu za režii, na kontroverzní dokument Víta Klusáka Svět podle Daliborka, či bohužel poslední dílo Andrzeje Wajdy Mžitky. Kompletní filmový i doprovodný program naleznete na www.lfs.cz.

 • Obrázek k novince Hans Zimmer: ČSFD Award + rozhovor 14.7.2017

  Hans Zimmer: ČSFD Award + rozhovor

  Při příležitosti pražského koncertu a s blížící se premiérou nolanovky Dunkerk jsme pro vás přichystali rozhovor s králem instrumentální filmové hudby, Hansem Zimmerem (rozhovor zde). Soundtrackový mág si již na svém turné, nyní pokračující v USA, s sebou také nosí v kufru ČSFD Award pro "Nejoblíbenějšího filmového skladatele všech dob". Ten obdržel od zakladatele ČSFD.cz Martina Pomothyho na konci rozhovoru.

  Pomothy komentuje: "Zimmer změnil způsob komponování filmové hudby i jejího vnímaní mainstreamovým publikem. ČSFD Award bychom mu mohli udělit za různé přínosy. V žebříčku nejoblíbenějších skladatelů ČSFD.cz ale vede s takovým náskokem, že post Nejoblíbenějšího filmového skladatele je nejvýstižnější a na několik desítek let neotřesitelný. Dělat s ním rozhovor a udělit mu za české a slovenské fanoušky naši cenu byla na poli filmové hudby nejvyšší dosažitelná meta."

 • Obrázek k novince Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST 13.7.2017

  Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2017 za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

   

  Budou se promítat festivalové hity: skvostná italská tragikomedie o partnerských vztazích Naprostí cizinci, drama o jednom z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století Egon Schiele, vítěz loňského Cannes - drama Já, Daniel Blake v režii britského legendárního tvůrce Kena Loache. Z letošní oscarové nabídky uvádíme muzikál La La Land, dále drama s excelujícím oscarovým Casey Affleckem Místo u moře či brilantní thriller ze současného Teheránu Klient oceněný Oscarem pro Nejlepší zahraniční film. Diváci se dále můžou těšit na díla uznávaných tvůrců, např.: tragikomedii amerického kultovního tvůrce Jima Jarmusche Paterson či vizuálně vytříbený milostný příběh od uznávaného balkánského režiséra Emira Kusturici Na mléčné dráze. Na přehlídce nechybí ani animovaná sekce, např. rodinná animovaná komedie Mimi šéf či hraná adaptace animované klasiky Kráska a zvíře.

   

  Z českých filmů jsou zastoupeny tyto tituly: favorit letošních Českých lvů životopisné drama Masaryk, tragikomedie Bohdana Slámy o mezilidských vztazích Bába z ledu, první díl z trilogie Zahradnictví melodrama Jana Hřebejka Rodinný přítel či rodinná letní komedie Špunti na vodě. Na programu jsou rovněž dokumenty: snímek o legendárním písničkáři Vladimíru Mišíkovi Nechte zpívat Mišíka v režii Jitky Němcové či časosběrný snímek Strnadovi mapující pětatřicet let jednoho manželství z pera dámy českého dokumentu Heleny Třeštíkové. Více informací na www.bestfilmfest.cz

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace