Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 10.12.2019

  Disney řeší aladinovskou kontroverzi

  Před pár dny bylo oznámeno, že postava prince Anderse z hraného remaku Aladina dostane svůj vlastní film na streamovací službě Disney+. Postavu ve filmu ztvárnil herec Billy Magnussen a internet si rychle povšimnul ne úplně hezkého faktu, že se jednalo o v podstatě jediného bílého herce v jinak snědém obsazení. Situace je pak o to kontroverznější, že oznámení přišlo jen pár dní na to, co hvězda filmu Mena Massoud prozradil, že od premiéry neměl jediný konkurs. Zatímco tedy snědý herec v hlavní roli nemůže sehnat práci, jediný bílý herec dostane od Disneyho vlastní film, takovou perspektivu momentálně razí lidé na Twitteru, a v tuhle chvíli je těžké proti ní najít argumenty. Společnost se zatím k celé věci nevyjádřila, asi nikoho by však nepřekvapilo, kdyby nevýrazná postava prince Andersena o svůj film nakonec přišla. Upřímně, ona by to asi zase taková ztráta nebyla.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 10.12.2019

  Wonder Woman dostane spin-off

  Warneři stále úplně nemají pevnou koncepci toho, jak své DC univerzum rozšiřovat, prozatím ale vsází na eRkové temnější filmy typu Joker, barevnější epické omalovánky typu Aquaman a Wonder Woman, a do budoucna taky spin-offy. Aquaman dostane hororovovou propast monster a teď studio začalo zvažovat, že k Wonder Woman vznikne doplňující film o Amazonkách z bájného ostrova Themyscira. Režisérka Patty Jenkins by projekt měla zaštítit z producentské pozice, žádné další informace ale zatím nebyly potvrzeny. Komiksy nicméně nabízejí s Amazonkami poměrně dost příběhů, potenciál pro film by tu tedy rozhodně byl.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 8.12.2019

  Cage málem znovu hrál Supermana

  Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i dalších, kteří se kolem DC projektů motali už v minulosti. Supermanovskou kápi tak kromě Tylera Hoechlina ze Supergirl navlékne rovněž Brandon Routh (Superman se vrací) nebo Tom Welling (Smallville). Nemuseli však být jediní, producent Marc Guggenheim odhalil, že pro speciál oslovili tvůrci daleko větší počet herců a k překvapení snad všech mezi nimi byl i Nicolas Cage, který měl jednou hrát Supermana ve filmu Tima Burtona, projekt byl ale tak šílený, že nakonec nikdy nevznikl. Cage nedávno daboval postavu v animáku Mladí Titáni do toho! Producent následně neprozradil specificky, proč Cage roli v seriálu odmítl, naznačil však, že jsou filmoví herci většinou příliš zaneprázdnění. Pětidílná událost začíná již dnes s novou epizodou Supergirl.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 7.12.2019

  Nový Šílený Max na cestě?

  Byť se ještě donedávna zdálo, že 74letý režisér George Miller svůj finanční spor se studiem Warner Bros. nikdy nedořeší a nový Šílený Max kvůli tomu nikdy nevznikne, nakonec se obě strany přece jen dohodly. I přestože tedy Miller v současnosti připravuje svůj nový film Three Thousand Years of LongingIdrisem Elbou a Tildou Swinton, serveru Deadline čerstvě prozradil, že už zároveň chystá i pokračování Šíleného Maxe. Projekt by měl přijít na pořad dne okamžitě po dokončení aktuálního snímku, přičemž plno věcí včetně scénáře by mohlo být už tou dobou hotovo, ve finále bychom tak na dalšího Maxe nemuseli vůbec čekat tak dlouho, jak se někteří obávali.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 6.12.2019

  Rian Johnson chce natočit díl Mandaloriana

  Zatímco režisér Rian Johnson promuje svůj nový film Na nože, nevyhnutelně přitom často dochází řeč i na jeho zapojení do Star Wars univerza. Přestože má Johnson oficiálně stále natočit vlastní trilogii, nic konkrétního k tomuto projektu dlouhou dobu nepadlo. Místo toho teď režisér prozradil, že by si velice rád odskočil na plac seriálu The Mandalorian, aby si natočil jednu z epizod chystané druhé série. Na place byl už během natáčení první řady a se štábem si prý velice rozuměl a moc si to užil, což je i jeden z důvodů, proč by se rád vrátil i v režijní kapacitě.

   

  Co se blížící se deváté epizody filmové ságy týče, tam pak Johnson tvrdí, že o filmu neví zhola nic a hodlá si ho jít užít pouze jako fanoušek. Na druhé straně pak režisér J. J. Abrams nedávno vyjádřil poděkování Johnsonovi za to, že mu nechal víceméně volné ruce s tím, jak příběh ukončit. Jestli je to pravda, se dozvíme už 18. prosince.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 4.12.2019

  Prosinec na Apple TV+

  Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického seriálu založeného na známém podcastu Truth Be Told, ve kterém se objeví Octavia Spencer, Lizzy Caplan nebo například Aaron Paul. Do finále v tomto měsíci zároveň zamíří dramatické seriály See, The Morning Show i For All Mankind. Dickinson, podle zahraničních recenzí zatím nejlepší ze seriálu od Applu, vypustil všechny epizody hned 1. listopadu. Důležité však je zmínit, že všechny čtyři výše zmíněné seriály již dostaly objednávky na druhé řady.

   

  Psychologický thriller Servant M. Night Shyamalana bude pokračovat ve strašení diváků až do ledna. Na filmové frontě pak dorazí na streamovací službu chválený snímek Hala o pakistánsko-americké dívce, která se musí poprat se složitým dospíváním mezi dvěma odlišnými kulturami. Další snímek, který měl mít na službě premiéru, je film The Banker se Samuelem L. Jacksonem, který Apple pořídil již hotový. Problém je, že jeden z producentů byl obviněn ze sexuálního obtěžování a film byl stažen nejen z festivalu, kde měl mít slavnostní premiéru, ale zatím není jasné, ani jestli dorazí na samotnou službu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 4.12.2019

  Příští Planeta opic našla režiséra

  Studio Disney před časem naznačilo, že hodlá nadále rozvíjet filmovou sérii o Planetě opic, kterou získalo díky nákupu studia 20th Century Fox. A svůj slib teď zdá se dodrží. Najalo totiž režiséra Wese Balla (Labyrint: Útěk), aby natočil pokračování. Projekt je v počátečních fázích příprav a není jasné, jestli se bude jednat o remake, nebo navazovat na poslední film Válka o planetu opic od Matta Reevese. První film vznikl v roce 1968 a původní série se dočkala celkem pěti filmů. V roce 2001 se o novou verzi pokusil Tim Burton a Mark Wahlberg, snímek ale nebyl tak úspěšný. Až s příchodem Zrození planety opic v roce 2011 se série znovu nakopla a nová trilogie vydělala celosvětově 1,68 miliary dolarů.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 2.12.2019

  Prosinec na Netflixu

  Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na okna pověsili vánoční světýlka, nikdo soudit nebude. Místo toho se podíváme na to, co si pro svých 158,3 milionů předplatitelů přichystala na letošní období svátků největší streamovací služba na světě Netflix.

   

  Už 5. prosince dorazí očekávaná upíří oddechovka pro mladší publikum V WarsIanem Somerhalderem a taky pokračování romantické „pohádky“ Vánoční princ: Královské dítě. O den později pak náročnější diváci mohou ladit depku pro dospělé od Noaha Baumbacha Marriage StoryAdamem Driverem a Scarlett Johansson. Komik Jack Whitehall dostane nový stand-up speciál Jack Whitehall: Christmas with my Father 12. prosince, pokud vám ale nestačí jen smích, a chcete i trochu akce, 13. prosince dorazí akční Bayhem 6 underground: Tajné operaceRyanem Reynoldsem. Bude to veliký.

    

  No a to nejlepší takřka pod stromeček. 20. prosince totiž Netflix otevře brány Kontinentu a nechvalně proslulý Zaklínač Geralt s tváří Henryho Cavilla se konečně vydá na svoji pouť. První ohlasy jsou dobré a že to bude obří hit je už v tuhle chvíli jasné, jak moc to ale uspokojí vášnivé čtenáře knih a taky hráče videoher, to se teprve dozvíme. Ve stejný den ještě dorazí chválené životopisné drama Dva papežové, které byste ale určitě taky neměli minout. Tak Netflix & šťastné a veselé.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 29.11.2019

  Rozdá si to Hulk s Wolverinem?

  Ze všech původních členů Avengers je postava Hulka zatím jediná, o jejíž budoucnosti se toho příliš neví. Iron Man s Kapitánem jsou jasní, Thor dostane čtvrtý film a bude ve Strážcích galaxie, Black Widow má příští rok sólovku a Hawkey se objeví ve vlastním seriálu na Disney+. Jenže situace okolo Hulka byla doteď nejasná. To by se však mohlo brzy změnit. Herec Mark Ruffalo čerstvě prozradil, že se bavil se šéfem Marvelu Kevinem Feigem o možných směrech, kam by se Hulk mohl vydat, a jeden specifický projekt, který prý připadl v úvahu, byl Hulk vs. Wolverine.

   

  Tenhle duel má pochopitelně základy v komiksech, vlastně to bylo poprvé, kdy se Wolverine v nějakém komiksu objevil. V roce 1974 se objevil na stránkách The Incredible Hulk #181 jako nový antihrdina, a byť to z počátku vypadalo, že budou s Hulkem kámoši, Hulk si to posléze rozmyslel a rozpoutal jednu z nejpamátnějších bitek, jaké se kdy na stránkách komiksu odehrály. Co se filmové či seriálové verze tohoto konfliktu týče, šance na něco konkrétního jsou prozatím docela nízké. Feige před časem uvedl, že restart X-Menů pár let potrvá, až k němu ale jednoho dne dojde, setkání Hulka s Wolverinem je víceméně nevyhnutelné. Vzhledem k tomu, že práva na postavu Hulka ale stále do jisté míry vlastní studio Universal, bude se to muset odehrát buď v samostatném X-Men filmu, nebo sólovce nového Wolverina.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 28.11.2019

  Uprchlík bude mít filmový remake

  Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze UprchlíkaKieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana Tuckera (Zlomené město), aby napsal scénář filmového remaku, přičemž k režii rovnou povolalo Alberta Hughese (Alfa, Kniha přežití). Poměrně slavný film s Harrisonem Fordem založený na o něco méně slavném seriálu ze 60. let vyprávěl příběh doktora Richarda Kimblea, jenž je obviněn z vraždy vlastní manželky, kterou ale nespáchal. To však nezajímá ostříleného policistu Samuela Gerarda (kterého ve filmu ztvárnil Tommy Lee Jones), který mu je nekompromisně v patách, zatímco se Kimble snaží dopátrat k pravdě. Chystaný remake zatím nemá oznámené obsazení, to se ale jistě brzy změní.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 134 267 400 533

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 24.2.2019

  Soutěžte s krátkým filmem v Nespresso Talents

  Milujete jídlo a točíte filmy? Pak zbystřete: letošní kolo filmové soutěže Nespresso Talents pro mladé tvůrce se nese v duchu jídla, jeho vůní, barev, chutí a příběhů. Své krátké snímky na téma „Jsme to, co jíme“ ve vertikálním formátu (9:16) mohou filmaři celého světa přihlašovat až do 25. března 2019. Najít v jídle příběh se vyplatí. Už počtvrté můžou začínající tvůrci ukázat svůj potenciál a propracovat se až na filmový festival v Cannes nebo v Karlových Varech. Stačí k tomu jediné – umět se na jídlo podívat filmovýma očima a jeho příběh zpracovat do krátkého filmu ve vertikálním formátu.

  Svůj snímek musí autoři odeslat do 25. března 2019 na Nespresso.com/talents. Každé dílo projde pečlivým výběrem a mezinárodní porota poté zvolí z finálové padesátky tři nejlepší autory, kterým tím začne nová profesní éra. Výherci získají nejen finance na rozjezd filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý filmový festival v Cannes 2019, kde budou 17. května vybrané snímky oficiálně vyhlášeny. Navíc se autoři zúčastní i mentoringu v rámci Semaine de la Critique v Cannes.

  Talenty Nespresso hledá i v rámci jednotlivých zemí, a výjimkou není ani Česko. V lokálním kole Nespresso Talents ohodnotí nejlepší filmy česká porota. Pro vítězného filmaře bude připravena částka 3000 euro, pro druhého a třetího pak 1000 euro. Svou výhru si navíc užijí na 54. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, kam budou oficiálně pozvaní.

  Ojedinělá soutěž se s letošním ročníkem vyhlašuje už počtvrté a po loňském tématu „Co dokáže jen ona“ obrací pozornost od výjimečných žen k tématu jen zdánlivě všednímu. Tvůrcům se s pokrmem nabízí obrovské množství témat a pojetí. Otázka jídla spojuje lidi na celém světě a odráží v sobě lidskou historii a kulturu. Může v nás vyvolat vzpomínku na výjimečný den, odkazovat na recept předávaný po generace, na produkty výjimečné farmy nebo na nadšení zaníceného kuchaře.

  Jak tvrdí samotní organizátoři, cílem Nespresso Talents je oslavit talent tvůrců po celém světě a inspirovat filmaře, aby změnili svět k lepšímu, Ve stejném duchu proto Nespresso za každý přihlášený snímek zasadí jeden strom v Kolumbii, a to v rámci partnerství s projektem PUR, jehož cílem je pomoc malým pěstitelům.

 • Obrázek k novince 18.2.2019

  FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

  6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na stříbrném plátně v digitální kvalitě! Filmovou kolekci doplní tematické dokumenty a seriálový maraton v Praze s významným zahraničním hostem (malá nápověda: málokdo tuší, jak vypadá od brady dolů). Téma letošního festivalu je životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky. Science fiction filmy přinášejí předzvěsti, varování, konce civilizace i naději – hranice mezi odhadem a fikcí je málokde méně zřetelná. Představíme vám nejen možné osudy naší domovské planety, ale samozřejmě i konání jejích obyvatel v solidním vesmírném měřítku. Příroda, ze které přežil jen název, postapokalyptické scénáře, mimozemský zásah nebo nečekaný technologický vývoj… co nám otevře oči?

  Mezi novinky letošního ročníku patří film A.I. Rising – „Blade Runner po srbsku“. Komorní drama o astronautovi a androidce, která mu dělá společnost během mezihvězdného letu. Druhou novinkou je psychologické drama Freaks. Malá Chloe nesmí vycházet z domu, protože je jiná a venku pro ni není místo. Když z domu uteče, zjišťuje, že to možná nebyl dobrý nápad. O tomhle napínavém filmu budete přemýšlet ještě dlouho. Maďarská novinka Lajko: Cigán ve vesmíru je bláznivou komedií o prvním člověku ve vesmíru. Tím může být maďarský pilot práškovacího letadla Lajos Serbán, který má být pokusným králíkem před startem Gagarina. Připravte se na raketu z kadibudky, matku bezmocně kroužící kolem Země, straníky a aparátčíky. Čtvrtou novinkou je snímek Prospektor, o rodině vesmírných lovců diamantů. Stojí především na podmanivém prostředí toxické lesní planety, která vznikla s minimem zvláštních efektů.

  V sekci klasik uvedeme snímek Gattaca, vizuálně podmanivé psychologické drama o touze přetrhat pouta geneticky kastované společnosti. Druhou klasikou je Godzilla, a to ta úplně první, z roku 1954. Loutky, modely a černobílý děs z atomového nebezpečí. Film, který odstartoval kult, trvající dodnes. Třetí klasikou je Kovboj Bebop: Lovec odměn, vycházející ze stejnojmenného kultovního anime seriálu. Kromě zběsilé akce a vtipných hlášek v noirovém vesmíru má i jedinečný soundtrack.

  Těšit se můžete na seriálový maraton kultovního Červeného trpaslíka, a to se speciálním hostem Normanem Lovettem, který ztvárnil roli palubního počítače Hollyho. Ten je také protagonistou snímku Zlouni z vesmíru – céčka, které se s divákem nemazlí. Pokud máte rádi klišé, přiznaně nešikovné efekty, drsné hlášky a megatuny bizáru, musíte film vidět. Stejně jako každý rok jsme pro vás ve spolupráci s iShorts připravili pásmo krátkých sci-fi filmů. Rozhodně se máte na co těšit. Vítejte na Future Gate 2019!

 • Obrázek k novince 17.2.2019

  Startuje filmový festival LA PELÍCULA

  Nejen na novinku z dílny oscarového režiséra Asghara Farhádího v hlavních rolích s Javierem Bardemem a Penélope Cruz zve filmové fanoušky festival LA PELÍCULA. Oblíbená přehlídka mezi 19. a 24. únorem opět nabízí v pražském kině Světozor průřez aktuální španělsky mluvenou kinematografií. Slavnostní zahájení bude patřit snímku Šampioni. Jedna z divácky nejúspěšnějších komedií minulého roku má na kontě i tři španělské filmové ceny Goya včetně ceny za nejlepší film. 7 soškami se může pochlubit mrazivý politický thriller Království, který odkrývá zákulisí politické korupce. Návštěvníci se mohou také těšit například na investigativní dokument o téměř neznámé pražské epizodě ze života proslulého revolucionáře Che Guevary Vzpomínky na tajemný rok nebo animovaný film na motivy původního španělského komiksu Black se řekne Beltza. Na programu bude i poslední kousek z dílny Alfonse Cuaróna Roma, který kritika po celém světě označuje za film roku 2018 a který si vysloužil 10 nominací na Oscara.

  Unikátní bude sekce, která představí peruánskou kinematografii. Prostřednictvím pěti snímků nabídne jedinečný pohled do života peruánské společnosti i úchvatnou panenskou přírodu. Pověstnou třešničkou na dortu pak bude snímek Wiñaypacha, který je prvním filmem natočeným v ajmarštině.

  Festival nabídne také jednu retrospektivní sekci. Šestice snímků připomene významnou osobnost španělské kulturní scény, režisérku Pilar Miró. Diváci se mohou těšit například na její adaptaci komedie španělského dramatika Lopeho de Vegy Zahradníkův pes, která patří k jejím nejúspěšnějším filmům, nebo snímek Tvé jméno mi zamořilo sny, ve kterém se vrací k tématu občanské války. Kompletní program najdete na www.lapelicula.cz.

 • Obrázek k novince 16.2.2019

  Sziget Festival 7. - 13. srpna 2019

  Jeden z nejvýznamnějších evropských festivalů odkryl trumfy a zkompletoval seznam letošních headlinerů. Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, Martin Garrix, Post Malone a desítky dalších hvězd vystoupí na legendárním Sziget festivalu, který se koná od 7. do 13. srpna v Budapešti. Obří Sziget patří bezesporu k těm největším festivalům a to nejen v Evropě. Není proto divu, že hvězdy světového formátu zavítají v rámci svého turné právě na tuto akci.

  Kromě již zmíněných headlinerů se na Sziget chystá také např. Franz Ferdinand, James Blake, Years & Years, Tove Lo, Razorlight, Richard Ashcroft, Kodaline, Chvrches, Jungle a spousta dalších. Přestože festival zveřejnil jen část programu, fanoušci projevují extrémní zájem o vstupenky. Hned na první den festivalu jsou již jednodenní vstupenky vyprodány, takže Eda Sheerana a další umělce, kteří vystupují ve středu 7. srpna, je možné vidět, pouze pokud si zakoupíte permanentku. K dispozici jsou tří, pěti, sedmidenní a návštěvníci by neměli váhat s jejich koupí, protože vstupenky se budou 7. března zdražovat.

  Festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru Budapešti. Na jeden týden v srpnu se promění ostrov v srdci maďarské metropole v legendární Ostrov svobody a přivítá Szigeťany z více než 100 zemí světa. Během festivalu se odehraje více než 200 koncertů a stovky dalších show, divadel a umělců z celého světa mohou návštěvníci obdivovat na více než 60 místech areálu. Sziget navíc nedávno získal na European Festival Awards 2017 již po druhé cenu v kategorii Line – Up of the Year. Porazil tak 10 nejlepších evropských festivalů, mezi nimiž bylo i Glastonbury, Roskilde a Lollapalooza. Více informací najdete na www.szigetfestival.com.

 • Obrázek k novince 11.2.2019

  Ceny BAFTA vyhlášeny

  72. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je čerstvě za námi a velkým vítězem se nepřekvapivě stal snímek, který letos vítězí snad všude. Osobní film režiséra Alfonso Cuaróna Roma má tak na kontě další ocenění a už mu v podstatě chybí jen ten Oscar. V počtu proměněných nominací zvítězila Favoritka, která z dvanácti nominací vyhrála hned v sedmi kategoriích, včetně těch hereckých a scénáře. Nejlepším hercem v hlavní roli se pak stal Rami Malek (Mr. Robot) za ztvárnění frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody. Kompletní přehled ocenění naleznete zde.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 3.2.2019

  National Geographic: Symfonie našeho světa

  NATIONAL GEOGRAPHIC: SYMFONIE NAŠEHO SVĚTA kombinuje úchvatné záběry divoké přírody zachycené pro National Geographic s jedinečnou symfonií a hudebními motivy skladatelů Austina Fraye a Andrewa Christiho působících pod hlavičkou Bleeding Fingers Music (nominace na ceny Emmy a BAFTA) kultovního umělce Hanse Zimmera.

  Toto fascinující 90ti minutové představení s živým orchestrem a sbory bylo od jara 2018 uvedeno již v desítkách hal a koncertních sálech po celém světě. Představení vychází z více než stotřicetileté tradice průlomového stylu obrazového vyprávění a představivosti slavného časopisu National Geographic, které spojuje s perfektní synchronizací živého orchestru a sboru v jeden okouzlující celek. Inspirovalo se původní stejnojmennou televizní předlohou TV kanálu Nat Geo WILD, která měla začátkem roku 2018 premiéru ve 140ti zemích světa.

  Symfonie našeho světa je rozdělena do pěti částí, z nichž každá se zaměřuje na konkrétní prostředí – Moře, Pobřeží, Pevninu, Hory, Nebe - a v kombinaci s úchvatnými záběry vytváří jedinečný a inspirující zážitek. Každé prostředí je vykresleno a umocněno jinými hudebními nástroji a motivy, všechny dohromady pak vzdávají hold krásám a divům naší nespoutané přírody. Hudba z dílny oceněného týmu Bleeding Fingers Hanse Zimmera, stojícím mimo jiné za sérií Modrá Planeta, je bohatá, atmosférická a povznášející. Svou orchestrální silou podtrhává majestátnost přírody v její nejryzejší formě.

  "National Geographic inspiroval mnoho generací k objevování, pochopení a ochraně naší planety. Bylo mi proto velkou ctí podílet se na převedení tohoto odkazu do živé symfonie," říká Jason Michael Paul, prezident agentury Jason Michael Paul Entertainment. "Dali jsme dohromady vše, co jsem se za 20 let v hudební produkci naučil, abychom spolu s National Geographic vytvořili něco skutečně jedinečného."

  Již desítky tisíc let uctíváme a obdivujeme naši planetu. V minulých staletích jsme ji zneužívali, poškozovali a využívali. Toto představení možná nebude pro diváky jen nezapomenutelným večerem, ale v jistém slova smyslu i připomenutí toho, na čem opravdu záleží a odkazu, který zde na planetě zanecháme našim dětem.

  V Praze se tato fascinující a úspěšná show představí ve zbrusu nové, moderní „malé“ O2 areně – O2 Universum, která pro diváky otevře své brány na podzim roku 2019. National Geographic: Symphony for Our World v doprovodu 90ti členné Filharmonie Hradec Králové a sborů tak bude jedním z prvních představení, jež si zde diváci budou moci vychutnat. Vstupenky v prodeji od prosince 2018 v síti Ticketmaster.

 • Obrázek k novince 29.1.2019

  Skladatelé Stranger Things míří do Prahy

  Michael Stein a Kyle Dixon, členové kapely S U R V I V E, poprvé vystoupí v Praze s hudbou z populárního seriálu stanice Netflix Stranger Things. Budou hosty festivalu Film Music Prague, který poběží od 1. do 4. února 2019. Jejich hudba se stala celosvětovým popkulturním fenoménem. „Skladatelé chystají pro pražský koncert také netradiční stage design, který připomene atmosféru první a druhé sezóny seriálu,“ dodal Nikola Bojčev, umělecký ředitel festivalu Film Music Prague. Třetí série startuje na stanici Netflix v létě roku 2019. „Jsme nadšení, že se podařilo dojednat koncert takového formátu. Kyle a Michael vytvořili úchvatnou poctu hudbě 80. let. Vidět je na pódiu za synťáky bude nezapomenutelný zážitek,“ řekl Bojčev k ohlášeným hostům. Koncert s názvem "Kyle Dixon & Michael Stein perform Stranger Things" bude v sobotu 2. února 2019 ve Foru Karlín v Praze.


  Na koncert Stranger Things plynule naváže finský mistr hry na analogové syntezátory Kebu, který je autorem celé řady povedených cover verzí tracků od takových velikánů jako Giorgio Moroder nebo Vangelis. Kebu produkuje i vlastní hudbu. Fanoušci tak mají v sobotu 2. února možnost užít si dvojitou porci zábavy v ceně jedné vstupenky. Kyle Dixon a Michael Stein získali za hudbu k seriálu Stranger Things prestižní cenu Emmy a také dvě nominace na Grammy. Dixon a Stein, oba z Texasu, se narodili na začátku 80. let, odkud seriál Stranger Things čerpá inspiraci. Poznali se už jako teenageři, kteří doslova propadli analogu a elektronickým tónům jejich dětství. Kapela S U R V I V E brzy na to vyrazila na turné po Spojených státech a Evropě.


  Na 8. ročník festivalu Film Music Prague přijedou do české metropole také hollywoodští skladatelé John Powell (Solo: Star Wars Story, filmová série Jak vycvičit draka) a Harry Gregson-Williams (Království nebeské, Marťan). Powell uvede zahajovací koncert (1. února, Rudolfinum), který zahrne všechny jeho největší hity. Gregson-Williams se zúčastní koncertní pocty legendárnímu režisérovi Ridley Scottovi (3. února, Forum Karlín). A v neposlední řadě festival pořádá charitativní koncert Remember Them (4. února, Palác Žofín), při kterém John Powell uvede své monumentální oratorium "A Prussian Requiem" a zazní také klavírní koncert tvůrce hudby k Pánovi prstenů Howarda Shorea.

 • Obrázek k novince 22.1.2019

  Oscarové nominace 2019

  Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba snímky mají deset nominací. V kategorii Nejlepší film pak kromě dvou výše zmíněných soupeří Black Panther, BlacKkKlansman, Bohemian Rhapsody, Green BookZrodila se hvězda a Vice. Mezi nejlepšími režiséry skončili nominovaní Adam McKay (Vice), Alfonso Cuarón (Roma), Pawel Pawlikowski (Studená válka), Spike Lee (BlacKkKlansman) a Yorgos Lanthimos (Favoritka). Kompletní přehled všech nominací naleznete pod tímto odkazem. Slavnostní předávání proběhne 24. února a bude vysíláno stanicí ABC. Letošní ročník se po kontroverzi okolo Kevina Harta zároveň bude muset obejít bez hlavního moderátora.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 22.1.2019

  26. Český lev – Nominace

  Česká filmová a televizní akademie oznámila své nominace pro 26. ročník Českých lvů a mezi největší favority se tak zařadil snímek TomanJiřím Macháčkem, který získal celkem 13 nominací. Hned za ním jsou filmy Hastrman a Všechno bude, každý má po 10 nominacích. Snímek Jan Palach byl pak nominován v 8 kategoriích. O cenu za nejlepší  režii budou usilovat Jan Švankmajer (Hmyz), Robert Sedláček (Jan Palach), Martin Šulík (Tlumočník), Ondřej Trojan (Toman) a Olmo Omerzu (Všechno bude). Kompletní přehled nominací naleznete pod tímto odkazem. Slavnostní předávání proběhne v sobotu 23. března 2019 v pražském Rudolfinu. Přenos bude vysílán na ČT od osmi hodin. Večerem bude provádět herec a moderátor Václav Kopta.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 21.1.2019

  14. Festival krátkých filmů Praha se blíží

  Příběhy nepoddajných žen z oblasti Amazonie, filmy oslavující a reflektující tvorbu fenomenálního švédského režiséra Ingmara Bergmana, kraťasy sekce La Quinzaine z Cannes, enfant terrible portugalského filmu Gabriela Abrantese, lekce sexu pro začátečníky, nekompromisní set půlnočních filmů, vizuální experimenty, výlet do světa virtuální reality. A chybět samozřejmě nebude pestrá mezinárodní soutěž ani program pro děti. 14. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný společností Film Servis Festival Karlovy Vary a.s., jež stojí i za MFF Karlovy Vary, se představí v  kině Světozor a Pilotů od 23. do 27. ledna 2019.

  Již po čtrnácté máte možnost užít si ty nejlepší a nejzajímavější krátké filmy z celého světa. Vedle dvacítky filmů vybraných pro Mezinárodní soutěž, a pětici, tvořící short list soutěže o nejlepší český krátký film, se můžete těšit na tradiční programy i tematické bloky. V sekci Labo si můžete dopřát filmy, jež chtějí být víc zážitkem než vyprávěním, v Brutal Relax Show na vás čeká nemilosrdný půlnoční set, kterým vás provede moderátor Luděk Staněk. Sedm příběhů v komediálně laděné sekci Místo zvané realita představuje v zásadě obyčejné situace, avšak s drobnými odchylkami od běžné reality. Jaké to je, když vám lékařka sdělí, že trpíte nevyléčitelnou kocovinou, nebo jak probíhá život ve vesnici, kde všichni nosí masku Ježíše na obranu proti uprchlíkům. Sex pro začátečníky odhaluje chvíle, kdy vám dojde, že nevíte, co máte udělat ani co se bude dít. V Paříži usazená produkce Insolence Productions se přičinila o vznik 20 krátkých filmů, uvedených na více než 600 festivalech. Pražský výběr uvede dvě sci-fi utopie, dva thrillery a jeden čistý horor.

  To nejlepší z krátké hrané tvorby z Česka se postupně od 14. ledna objeví zdarma v sekci České shortky na Mall.tv. Výběr představí dva držitele studentského Oscara a jednoho nominovaného, legendární kusy Jana Svěráka, Ivana Zachariáše, Tomáše Vorla či Jana Prušinovského, tvorbu nadějí zítřka, jakými jsou Ondřej Hudeček (Nagano Tapes), Pavel Soukup (Lesapán) a loňského vítěze festivalové domácí soutěže Michala Blaška.

  Pro děti od 4 do 8 let jsme i letos nachystali program animovaných filmů Pragueshorts dětem. A úplně samostatnou část festivalu tvoří v kině Pilotů připravená VR zóna, kde si můžete nasadit helmy a seznámit se s tím, jak může vypadat audiovizuální zážitek. Více na www.pragueshorts.com.

1 3 4 5 6 7 8 9 17 34 50 66