Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022 Reklama

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale výčet umělců na pódiu nekončí, s frontmanem kapely si zatančí i členky baletu naší první scény.

Provést zahajovací koncert 56. ročníku KVIFF s orchestrem Národního divadla je pro naši chlapeckou, taneční, pěveckou a striptérskou skupinu z Prahy 5 - Smíchova jednou z největších možných ctí i čestí. Se zapojením pěveckého sboru a členek baletu připravujeme dosud nejpočetnější uměleckou fúzi v historii naší skupiny. Nedá se tedy ani vyloučit, že někteří vystupující budou během produkce přepadávat z podia. Pevně však věříme v mimořádný umělecký zážitek a slibujeme, že vystoupíme bez spodního prádla!“ říká frontman kapely MIG 21 Jiří Macháček.

Zaostřit můžete samozřejmě na skvělé filmy. Jsou připraveny dvě soutěžní sekce – Hlavní soutěž a soutěž Proxima, která se letos představí poprvé, když nahradila dřívější soutěžní sekci Na východ od Západu. V každé ze soutěží se utká 12 filmů a v každé budou dva čeští reprezentanti. V hlavní soutěži Slovo a Hranice lásky, v Proximě Zkouška umění a A pak přišla láska

Napadne-li vás po zhlédnutí filmu něco, na co byste se jeho tvůrců rádi zeptali, pak zavítejte do zcela nového multifunkčního prostoru KVIFF.TV Parku. Najdete ho bezprostředně u hotelu Thermal a denně je zde připraven bohatý program. Jeho součástí budou tzv. Meet and Greet s tvůrci soutěžních filmů – každý den ve 13.15 a v 16 hodin. V moderovaných setkáních s fanoušky vám tvůrci jistě odpoví na zvídavé otázky. Na webových stránkách festivalu, KVIFF.TV a v aplikaci Vodafone KVIFF Guide najdete přesný program, co se kdy v KVIFF.TV Parku koná a kdy zde můžete potkat zajímavé osobnosti, stát se účastníky živého natáčení pořadu Prostor KVIFF X Čestmíra Strakatého nebo si ve filmovém kvízu zahrát o zajímavé ceny. V druhé polovině festivalu jistě budete ostřížím zrakem sledovat hosty, kteří si přijedou pro festivalové ceny.

Geoffrey Rush 6.7. 2022 ve 14:00 uvede ve Velkém sále hotelu Thermal film Králova řeč a diváky pozdraví  při příjezdu na červený koberec k hotelu Thermal. 7.7. 2022 ve 22:00 rovněž ve Velkém sále Thermalu uvede film Záře a 8.7. 2022 v 16:00 v Městském divadle Karlovy Vary představí film Quills – Perem markýze De Sade. 9.7. 2022 během zakončovacího večera převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. 

8.7. 2022 ve 13:00 Benicio Del Toro uvede ve Velké sále Thermalu film Traffic-nadvláda gangů. Diváky pozdraví při příjezdu na červený koberec k hotelu Thermal a po projekci budou Q&A.

9.7.2022 ve 13:00 v Městském divadle doprovodí projekci filmu Obvyklí podezřelí a během slavnostního zakončení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, stejně jako český laureát, herec, komik, mim, scenárista, divadelník Bolek Polívka.

Součástí letošního ročníku karlovarského festivalu bude jako tradičně bohatý doprovodný program určený jak návštěvníkům a hostům festivalu, tak široké veřejnosti. Jde o koncerty, besedy, autogramiády, odpočinkový program pro děti i dospělé, gastronomické zážitky a podobně. Na innogy pointu na Mlýnské kolonádě můžete soutěžit o vstupenky, dobít mobil a tablet, poslechnout si talk shows s tvůrci filmů koprodukovaných innogy, zkusit si dabing, osvěžit se zmrzlinou a hledat kešky. Na besedách se v jednotlivých dnech představí například tvůrci pohádky Tajemství staré bambitky 2, komedií Srdce na dlani nebo Po čem muži touží 2 a řady dalších filmů. Připraveny jsou také hudební recitály. Uslyšíte 3. 7. Moniku Absolonovou, 5. 7. Michala Horáka a 7. 7. Václava Noida Bártu. Vstup i zmrzlina jsou zdarma.

Každý den ve Vodafone Relax zóně ve Dvořákových sadech mohou zájemci z řad dětí i dospělých roztočit nejen zábavu, ale pod vedením lektorů i svůj první animovaný film. Od 2. 7. do 8. 7.  vždy 10:00 – 12:00; 14:30 – 17:30  se zde konají Lekce filmové animace. Výsledek uvidí tvůrci, ale i ostatní návštěvníci ve Vodafone TV letním kině. V Rohlík zóně, která bude v provozu od 1. do 9. 7. ve Smetanových sadech, si návštěvníci budou moci dát skvělý snídaňový brunch, oběd i večeři, a to vše z farmářských produktů a privátních značek, které najdete na Rohlíku. Samozřejmostí budou míchané drinky a káva.

Jedinečné umělecké dílo NFT Machine Hallucinations - Coral Dreams, datová socha, která spojuje kreativitu světově uznávaného umělce Refika Anadola s fantazií umělé inteligence, bude zdarma k vidění ve Smetanových sadech od 3. do 9. 7. Díky rozsáhlé ploše, která měří 81 m2, se diváci mohou nechat pohltit vizuálním zážitkem, který změní jejich vnímání i přemýšlení o formě, barvě, tvaru a pohybu. V Mattoni Life Baru u Vřídla jsou připraveny jsou celodenní komponované programy, večer pak naváží koncerty, na nichž vystoupí například Aneta Langerová (1. 7.), kapely Slza (3. 7.), Jelen (5. 7.), Portless (7. 7.), zpěvačka Lenny (8. 7.) a na závěr festivalu Monkey Business (9. 7.). Vstup na akce je zdarma a další informace o festivalu najdete zde.

Související novinky

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023 Reklama

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

07.06.2023

Režisér Bryan Singer byl dlouhý čas jedním z nejnadějnějších mladých tvůrců v Hollywoodu a jeho kariéra se zdála být neotřesitelná. Rodák z New Yorku se proslavil už začátkem devadesátých let svým… (více)

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (více)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

V pondělí 16. ledna v 11 hodin dopoledne proběhla tisková konference České filmové a televizní akademie (ČFTA), během které byly mimo jiné zveřejněny nominace pro jubilejní 30. ročník předávání cen… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

20.12.2022 Reklama

Streamovací platformu KVIFF.TV nemohli fanoušci filmu v uplynulém roce přehlédnout. Jako jediná přinesla do České republiky poslední počin režisérské legendy Larse von Triera – třetí sérii Království… (více)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022 Reklama

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

9. ročník festivalu 3Kinofest již 9. listopadu

9. ročník festivalu 3Kinofest již 9. listopadu

07.11.2022 Reklama

Slavnostní zahájení mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest proběhne 9. listopadu v 18:30 hodin ve Velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Promítán bude polský film Tata… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Disney ruší již natočené seriály

Disney ruší již natočené seriály

28.08.2023

Kde jsou ty doby miliardových zisků a tiskárny na peníze zvané Marvel? Studio Disney momentálně zažívá krušný rok, čemuž svědčí i návrat Boba Igera do pozice šéfa studia, který byl ihned od svého… (více)

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (více)

Nejnovější novinky

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

včera

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (více)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Blíží se konec stávky scenáristů?

Blíží se konec stávky scenáristů?

21.09.2023

Tak přece jen nějaké dobré zprávy. Vypadá to totiž, že by se konečně mohlo schylovat ke konci alespoň jedné ze dvou současných hollywoodských stávek. Aliance producentů AMPTP se včera totiž sešla s… (více)

Reklama

Reklama