Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Studio Sony zamíchalo premiérami, oznámilo nové projekty

Studio Sony zamíchalo premiérami, oznámilo nové projekty

18.09.2022 Autor Goldbeater

Studio Sony Pictures mírně zatřáslo se svým distribučním kalendářem a kromě odsunu premiér několika očekávaných projektů oznámilo i pár nových snímků. A v tuto chvíli se mohou zaradovat hlavně fanoušci filmové série Karate Kid a seriálu Cobra Kai, mezi nově oznámenými filmy je totiž i celovečerní návrat této oblíbené franšízy. Sony rovnou oznámilo i datum premiéry, jež podle současného plánu připadne na 7. června 2024. V tuto chvíli o projektu nejsou známy žádné další informace. Není tedy jasné, zda půjde o kdysi slíbené pokračování filmu s Jackiem Chanem a Jadenem Smithem z roku 2010, o další úplně nový remake/reboot, či zda studio přímo naváže na původní filmovou sérii z přelomu osmdesátých a devadesátých let. A vzhledem k popularitě netflixovského seriálu Cobra Kai, jenž je přímým pokračováním této filmové řady, je zřejmě nasnadě spíše třetí z možností, ale na toto upřesnění si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

 

S tímto oznámením je bohužel spojena i nemilá zpráva pro fanoušky spidermanovského univerza. Chystané dva komiksové snímky, jež studio Sony sdílí společně s Marvelem, byly přibližně o půl roku odsunuty. Záporácký origin Kraven the Hunter s Aaronem Taylor-Johnsonem (Bullet Train) v titulní roli se z 13. ledna 2023 přesouvá na 6. října 2023, čímž zaujme původní slot chystané Madame Web s herečkami Dakotou Johnson (Padesát odstínů šedi), Emmou Roberts (Nerve: Hra o život) a Sydney Sweeney (Euforie) v hlavních rolích. Ta se z onoho 6. října 2023 přesune až na 16. února 2024. Sony nicméně rovnou oznámilo i premiéru třetího filmu sdíleného Sony/Marvel univerza, jenž by měl do kin dorazit 12. července 2024. Název ani žádné další informace o tomto projektu zveřejněny zatím nebyly.

 

Menšího odsunu se dočkal i animovaný Garfield s hlasem Chrise Pratta, jenž místo února 2024 dorazí do kin v květnu téhož roku. Jediným titulem, jemuž se datum premiéry naopak posunulo na dřívější slot, je sci-fi thriller 65 od Scotta Becka, scenáristy prvního Tichého místa, s Adamem Driverem v hlavní roli. Toho bychom se namísto konce dubna 2023 měli dočkat o přibližně měsíc a půl dřív, tedy 10. března 2023.

 

Mezi dalšími nově oznámenými projekty studia Sony Pictures je dosud nepojmenovaný horor od produkční společnosti Screen Gems (Zvrácená, Resident Evil: Raccoon City), jemuž byla stanovena premiéra na 6. ledna 2023, a také thriller s názvem Missing, jenž by měl být volným pokračováním chváleného nízkorozpočtového snímku Pátrání z roku 2018, jenž vyprávěl příběh o zmizení šestnáctileté dívky prostřednictvím obrazovek počítačů a displayů mobilů. V hlavních rolích chystaného thrilleru se objeví Ken Leung (Čas), Nia Long (Bankéř) a Storm Reid (V pasti času). Jeho premiéra je stanovena na 24. únor 2023.

 

Edit 18.9.2022: Jon Hurwitz, jeden z hlavních tvůrců seriálu Cobra Kai, prostřednictvím svého twitterového účtu fanouškům sdělil, že on a jeho tým nejsou součástí chystaného snímku. Jeho celé vyjádření zní takto: „Kluci a já bychom rádi natočili celovečerní film o Karate Kidovi/Cobra Kai a doufáme, že jednou ta možnost bude, ale tento zmiňovaný snímek není od nás a nezahrnuje obsazení seriálu Cobra Kai. Moc o tomto projektu nevím, ale přeji mu úspěch."

Související novinky

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (více)

Sony slibuje nálož pavoučích spin-offů

Sony slibuje nálož pavoučích spin-offů

01.06.2023

Warneři mají svůj DC píseček, Disney zase vlastní tiskárnu na peníze jménem Marvel, a někde mezi nimi stojí studio Sony, které se zuby nehty drží svého jediného komiksového hrdiny a všech s ním… (více)

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (více)

Super Mario drtí kina i rekordy

Super Mario drtí kina i rekordy

10.04.2023

Nejlepší start pro animovaný film všech dob. Tak přesně tímhle prvenstvím se teď může chlubit nová herní adaptace Super Mario Bros. ve filmu režisérů Aaron Horvatha a Michaela Jelenice (Mladí Titáni… (více)

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Nový Vetřelec přibírá posily

Nový Vetřelec přibírá posily

03.03.2023

Režisér Fede Alvarez (Smrt ve tmě) už nějakou dobu kuti pro studio 20th Century Studios nového filmového Vetřelce (projekt stojí bokem od připravovaného televizního seriálu odehrávajícího se na Zemi)… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Disney ruší již natočené seriály

Disney ruší již natočené seriály

28.08.2023

Kde jsou ty doby miliardových zisků a tiskárny na peníze zvané Marvel? Studio Disney momentálně zažívá krušný rok, čemuž svědčí i návrat Boba Igera do pozice šéfa studia, který byl ihned od svého… (více)

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (více)

Nejnovější novinky

Scorsese opět varuje před současnými trendy

Scorsese opět varuje před současnými trendy

dnes

Legendární režisér Martin Scorsese (Casino, Vlk z Wall Street) má za sebou další obsáhlý profil, tentokrát od GQ, v němž opět padla hromada zajímavých a podnětných myšlenek, jeho celé znění si tak… (více)

Scenáristé a studia se dohodli

Scenáristé a studia se dohodli

včera

146 dní. Přesně tak dlouho trvala letošní stávka scenáristů, které nechybělo moc, aby se stala vůbec nejdelší v historii (stávka z roku 1988 trvala 153 dní). Nyní se však zdá, že by mohl být… (více)

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

24.09.2023

Hororový podzim by opět mohl patřit jednomu z nejchválenějších televizních tvůrců posledních let Mikeu Flanaganovi (The Haunting of Hill House, Půlnoční mše). Ten se totiž vrací se svým posledním… (více)

Reklama

Reklama