Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023 Autor dO_od

Dny Star Wars Celebration jsou tady a spolu s nimi přišla řada i na hromadu nových oznámení. Je toho tentokrát fakt hodně, takže se do těch novinek rovnou pustíme. A začneme hned tou nejžhavější, tedy návratem Daisy Ridley k postavě Rey. Spekulované se stalo realitou a Rey by se měla vrátit v novém snímku Star Wars: New Jedi Order odehrávajícím se 15 let od konce Vzestupu Skywalkera. Scénář k němu píše Steven Knight (poté, co projekt opustil Damon Lindelof) a režie se zhostí Sharmeen Obaid-Chinoy. Zatím nebyl potvrzen návrat dalších herců jako Oscara Isaaca ani Johna Boyegy, ačkoliv obojí je za určitých podmínek (že Disney hercům nabídne dost peněz) vysoce pravděpodobné.

 

Není to ale jediný film, který má Lucasfilm potažmo Disney momentálně ve výrobě. Šanci zapsat se do filmové historie dostane i Dave Filoni, dlouholetý architekt animovaného rozšiřování Star Wars univerza a jeden z hlavních scenáristů úspěšného Mandaloriana totiž natočí snímek, jenž bude podle všeho uzavírat příběh rozjetý právě v Mandalorianovi. Samozřejmě se zatím neví nic o ději ani postavách, vzhledem k povaze projektu by ale dávalo smysl, kdyby v centru stál samotný Din Djarin s hlasem Pedro Pascala.

 

No a trojici čerstvě oznámených projektů pak uzavírá vážený režisér James Mangold, s jehož prací u vzkřišování Indiana Jonese bylo vedení Lucasfilmu zřejmě spokojeno, takže mu rovnou odkleplo i vlastní Star Wars. A tento projekt asi fandy nadchne nejvíc, jelikož se má jednat o zcela novou éru a nové postavy, přičemž příběh bude sledovat vůbec prvního Jedie a objevení Síly. Ambiciózní projekt ponese titul Star Wars: Dawn of the Jedi a snad se do něj Mangold (který kdysi málem natočil sólovku s Boba Fettem) pustí hned po dokončení práce na Indym.

 

Bokem filmových novinek by se pak ještě hodilo zmínit, že seriály The Acolyte a druhá řada Andora dorazí příští rok. Ahsoka, která se pochlubila i novým trailerem, přistane na Disney+ letos v létě, a Skeleton Crew od Jona Wattse by údajně mělo dorazit koncem roku. V zásadě tedy spousta pozitivních zpráv, které by mohly fanouškům vlít novou naději do žil. Anebo taky ne. To už necháme každopádně na individuálním posouzení.

Související novinky

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Jedním z důvodů, proč se vůbec povedl vznik seriálu Mandalorian, byl tehdejší technologický průlom zvaný StageCraft, jenž byl od té doby použit v řadě dalších filmových i seriálových produkcích. V… (více)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023 Reklama

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

03.07.2023

Ještě před premiérou na filmovém festivalu v Cannes leckdo čekal, že bude pátý Indiana Jones a nástroj osudu velkolepou a úspěšnou rozlučkou, jakou si nejen hlavní hvězda, ale de facto i samotná… (více)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (více)

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (více)

Nejnovější novinky

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

včera

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

včera

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

včera

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (více)

Reklama

Reklama