Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
39. ročník festivalu FAMUFEST se blíží!

39. ročník festivalu FAMUFEST se blíží!

15.04.2023 Reklama

Letošní bohatý program FAMUFESTu nabídne mimo projekce více než stovky filmů i zajímavé doprovodné akce. Na programu jsou divadelní představení, diskuze, výstavy, ale také koncerty. Pozvánku na FAMUFEST letos přijali také studenti*ky z Den Danske Filmskole. Významným hostem 39. ročníku bude islandský režisér a scenárista Hlynur Pálmason, kterého návštěvníci*ice budou moci potkat na promítání jeho filmu Zapomenutá země a navazujícím Q&A. Návštěvníkům*icím festivalu bude k zakoupené akreditaci zdarma poskytnut měsíční přístup k filmům online platformy FAMUfilms.

Mezi zmíněné akce patří výstavy – videoinstalace, fotografie, sochy a interaktivní herní instalace studentů FAMU, které budou k vidění ve výloze Městské knihovny, foyer Studia Hrdinů a galerii Berlínskej model –, ale také několik divadelních představení v divadle Alfred ve dvoře.

Navštívit bude možné také panelové diskuze v Klubu Letka, například na téma Filmová výchova a Umění jako terapie s Ondřejem Moravcem nebo Jak natáčet sex, kterou povede intimacy koordinátorka Katarzyna Szustow a Tomasz Wiński. FAMUFEST také organizuje speciální projekce společně pro střední školy a seniory, jelikož jedním z cílů letošního ročníku je i debata o filmu napříč generacemi. Zároveň bude probíhat i projekce pro první stupeň základních škol.

Tento rok přijali pozvání na FAMUFEST i zástupci*kyně dánské filmové školy Den Danske Filmskole. Uvedou tři ze svých studentských snímků v rámci přátelské soutěže FAMU versus Den Danske Filmskole v kině Bio Oko v pátek 21. dubna. Kromě studentů*ek a profesorů*ek Den Danske Filmskole dorazí i jeden z jejích absolventů, islandský filmový režisér a scenárista Hlynur Pálmason, autor filmů Hnízdečko nebo Bílý bílý den. V kině Bio Oko se bude 20. dubna od 19:00 promítat jeho oceňovaný film Zapomenutá země a následovat bude Q&A se samotným režisérem.

V rámci zakoupených akreditací diváci*čky získají také unikátní kód, díky kterému budou mít přístup k bohatému obsahu online platformy FAMUfilms (www.famufilms.cz) zdarma na jeden měsíc, a to včetně filmů z letošního ročníku. Ty budou dostupné po skončení festivalu na dva týdny.

Reklama

Související novinky

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023 Reklama

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023 Reklama

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Začíná 17. ročník festivalu Pragueshorts

Začíná 17. ročník festivalu Pragueshorts

28.02.2023 Reklama

Mezinárodní festival krátkých filmů Pragueshorts se letos uskuteční od 1. do 5. března v pražských kinech, od 5. do 18. března pak online na KVIFF.TV. Přehlídka organizovaná týmem MFF Karlovy Vary… (více)

Blíží se dokumentární Ji.hlava!

Blíží se dokumentární Ji.hlava!

17.10.2022 Reklama

Přípravy na šestadvacátou dokumentární Ji.hlavu jsou v plném proudu! Program nabídne tři stovky filmů a pozve na první český film ve virtuální realitě, snímek o přátelství mezi dalajlamou a… (více)

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

03.10.2022 Reklama

Už tuto středu začíná Be2Can v 34 kinech po celém Česku! Zahajovacím filmem bude stejně jako v letošním Cannes zombie komedie Poslední střih od Michela Hazanaviciuse. 9. ročník přehlídky… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Reklama

Reklama