Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

07.06.2023 Autor Goldbeater

Režisér Bryan Singer byl dlouhý čas jedním z nejnadějnějších mladých tvůrců v Hollywoodu a jeho kariéra se zdála být neotřesitelná. Rodák z New Yorku se proslavil už začátkem devadesátých let svým debutem Public Access, s nímž vyhrál Velkou cenu poroty na festivalu Sundance. Následovaly chválené snímky jako Obvyklí podezřelí nebo Nadaný žák a poté, co v roce 2000 natočil první film z populární série komiksových X-Men, se z jeho jména na následující dekádu a půl prakticky stalo synonymum velkorozpočtové akční blockbusterové zábavy.

 

Celá tato bublina však praskla v roce 2017 při natáčení hudebního životopisného snímku Bohemian Rhapsody. Šéfům studia 20th Century Fox s režisérem, jenž si nějakou dobu nesl pověst problematického tvůrce, jehož časté absence na place a nevyzpytatelné chování začalo narušovat pokojný průběh produkce, došla trpělivost a Singer byl z natáčení velkého komerčního hitu vyhozen. Když se k tomuto ponížení záhy přidala i nařčení ze sexuálního obtěžování mužských hereckých kolegů, sahající až do devadesátých let, jeho skvěle rozjetá kariéra se v éře hnutí #MeToo rázem ocitla u ledu a dodnes se z tohoto pádu nevzpamatovala. Singer byl poté nějaký čas ještě upsán režii dlouho chystané nové verze Rudé Sonji, jejíž preprodukce se však v té době kvůli kontroverzím režiséra na dlouhý čas zastavila.

 

Po nějakých pěti letech se však nyní zdá, že se Bryan Singer pokouší o comeback a zároveň návrat ke kořenům, to vše však mimo Hollywood. Podle serveru Variety se kdysi populární režisér v této době snaží v tichosti sbírat podporu mezi filmovými investory pro realizaci rovnou tří nízkorozpočtových hraných snímků odehrávajících se v prostředí Izraele a okolí, kde sám režisér několik posledních let v ústraní žije. Jeden z projektů by měl být dobovou podívanou odehrávající se v Izraeli sedmdesátých let minulého století. S producentským zaštítěním těchto hraných děl Singerovi pomáhá jeho letitý spolupracovník, producent Jason Taylor (X-Men: Apokalypsa) a každý ze tří filmů by měl operovat se „skromným“ rozpočtem kolem deseti milionů dolarů.

 

To však ale není vše, co se Bryan Singer v těchto dnech snaží chystat. Zároveň se totiž režisér pokouší dát dohromady financování i pro natočení dokumentárního filmu o sobě a svých útrapách a křivdách, jež mu přinesla právě presumpce viny z výše zmíněných nařčení ze sexuálního obtěžování, které nebylo nikdy přímo dokázáno. Singer tímto krokem slibuje náhled na celou aféru z vlastní perspektivy, na což mu rozhodně nikdo nemůže upřít právo. A bude zajímavé sledovat, zda mu jeho ambiciózní záměry vyjdou, či zda ztroskotají podobně jako jeho kdysi zářná kariéra.

Související novinky

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

17.09.2023

Skvělý Oppenheimer režiséra Christophera Nolana (Počátek, Temný rytíř) už má opravdu blizoučko k tomu pokořit bájnou metu jedné miliardy dolarů. Chybí mu k tomu v současnosti už méně než 90 milionů,… (více)

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (více)

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022 Reklama

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale… (více)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V úterý dopoledne proběhla další tisková konference k blížícímu se 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, na níž byli mimo jiné oznámeni členové porot jednotlivých soutěžních… (více)

Julia Garner bude Madonna

Julia Garner bude Madonna

09.06.2022

S premiérou Elvise od Baze Luhrmanna (Moulin Rouge) na obzoru a masivním úspěchem životopisného muzikálu Bohemian Rhapsody lze říct, že popularita tohoto žánru snad nikdy nebyla vyšší. Což nyní… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (více)

Scenárista Bohemian Rhapsody míří k soudu

Scenárista Bohemian Rhapsody míří k soudu

19.11.2021

Snímek o legendární kapele Queen byl nejen historicky nejúspěšnějším filmem v českých kinech, ale skvěle se mu dařilo i ve světě - globálně vydělal přes 900 milionů dolarů při 52 milionovém rozpočtu.… (více)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (více)

Třetí Deadpool má od Marvelu zelenou

Třetí Deadpool má od Marvelu zelenou

22.11.2020

Po dvou letech spekulací máme konečně jasno. Třetí Deadpool má od Marvelu oficiálně zelenou. Poté, co studio Disney koupilo 20th Century Fox, a spolu s tím získalo práva i na všechny X-Men filmy, se… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (více)

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (více)

Nejnovější novinky

Disney+ začne zamezovat sdílení účtů

Disney+ začne zamezovat sdílení účtů

dnes

Pokud jste si mysleli, že bude Netflix jedinou streamovací službou, která zamezí lidem sdílet účty, pak vás musíme zklamat. Jako další se totiž proti této praktice hodlá postavit Disney+, který svoji… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

včera

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

včera

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Reklama

Reklama